img

Ferhat Öztürk

07 Mart 2017 09:25

Senaryo


Gerçekten hayat ne kadar garip. Öyle bir viraja girdik ki kılıktan kılığa girenlere şahit olabiliyoruz. Siyaset kirlidir derlerdi de inanmazdım. Ama hala inanmıyorum. Kirli olan siyaset değil siyaseti icra eden insanlardır diye düşünüyorum. Bir gün bana deseydiler CHP ve Milli görüş bir araya gelir mi? Elbette hayır derdim. Ama hale bakın çıkar için yapılmayacak iş yok hem de alenen. Bazen düşünüyorum da insanlarımız fazlamı saf yoksa ben mi çok safım onu idrak edemedim. Ama bir senaryo hazırladım. İdeolojimi bir kenara bırakarak, dışardan bakarsam evet, mi derdim? Hayır, mı derdim?

16 Nisan da sandığa ülkece gittik ve sürpriz bir şekilde hayır çoğunlukla çıktı. Bundan ümitlenen muhalefet güçlü bir şekilde geldi. Ümidini yitiren AK parti giderek oy kaybetti. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan tekrar cumhurbaşkanı oldu. Ama hükümet ve yerel seçimleri muhalefet kazandı. Kılıçtaroğlu başbakan yardımcıları HDP ve SAADET Partili başkanlar. Muhalefetin Yürütme, yasama ve yargı ellerinde olduğu için. AK partililerin yaptığı bütün projelerde açıklar arayarak işlevsiz hale getirirler. Sonra HDP liler bizim ceza evlerinde bir sürü yatanlarımız var diyerek onları dışarı salmaya çalışacak. Buna karşı çıkacak olan AK parti ve MHP millete arz edecek durumu. Mecliste kavgalar çıkacak. Sonra yıllardır iktidara gelemeyen CHP bir hamle yapıp Fetö mensuplarını yavaş yavaş dışarıya çıkaracak. Yine ülke, meclis tv kanalları yangın yeri bir sürü tartışmalara didişmeler. Öyle ya demeyin CHP nin fetö ile ne işi var? o muhalefeti Yahudi kanallarında gazetelerinde boşuna mı destek veriyorla?r elbette bir bedeli olacak. Büyük patronlar hizmetlerini yaptığı Fetö tetikçilerini içerde bırakır mı? Bırakmaz elbet. CHP AK partinin çıkardığı ve yürürlüğe soktuğu yasaları değiştirmeye kalkacak. Mecliste çoğunluk Hayırcı cephenin elinde olduğu için rahatlıkla yasaları geçirecekler. Ama bu sefer cumhurbaşkanı Erdoğan yasaları onaylamayacak. Yine ülke yangın yeri meclis savaş alanı, ekonomi siyasi istikrarsızlıktan dibi görmüş, borsa yere çakılmış dolar başını almış, gitmiş, Enflasyon tavan yapmış, devalüasyon olmuş. Bundan dolayı Milli savunma projeleri askıya alınmış. Irak, İran, Suriye, Yunanistan, Ermenistan, gibi küçük ülkeler bize posta koyar hale gelmiş. Anlayacağınız Türkiye eski Türkiye olmuş.

Bunumu istiyorsunuz? Sırf Erdoğan düşmanlığından dolayı çocuklarınızın nesillerinizin geleceğini hiçe mi sayacaksınız? Yine ilaç kuyrukları batan bankalar mı görmek istiyorsunuz? Yine koalisyonlar, meclis kavgaları, siyasi belirsizlik, daha birçok eski Türkiye hikâyeleri. Sorabilirsiniz Bu bir seçim değil ki. Halk oylaması. Bende derim ki 16 Nisan halk oylaması olsa da, olmasa da bu risk var ancak bu riski Başkanlık çözebilir. Sandıktan Hayır tercihinin çıkması bu riski, olması için hızlandırır.

Soru ve görüşleriniz için.

[email protected]

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan'dan 'askeri müdahale' sorusuna cevap
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Katalonya krizi, İspanya'da sokakları karıştırdı

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu