img

Hamit ARSLAN

25 Ocak 2014 08:58

Ümitsiz Olma Ey Müslüman


“Şâhitlik edene ve şahitlik edilene andolsun ki, (mü'minleri yakmak için) hendek kazıp (içinde) alevli ateş yakanlar lanetlenmiştir. O vakit, ateşin etrafında oturmuş, mü'minlere yaptıklarını seyrediyorlardı. Onlar mü'minlere ancak; göklerin ve yerin hükümranlığı kendisine ait olan mutlak güç sahibi ve övülmeye layık Allah'a iman ettikleri için kızıyorlardı. Allah her şeye şahittir. Şüphesiz mü'min erkeklerle mü'min kadınlara işkence edip, sonra da tövbe etmeyenlere; cehennem azabı ve yangın azabı vardır.” (Burûc Sûresi /2-9)

Bu gün Ortadoğu’da, Asya da, Afrika’da, dünyanın dört bir yanında ezilen horlanan, zulme uğrayan, sahipsiz kalan, sokak ortasında vurulan, alnı secdede olan Müslümanlardır.

Bütün İslam coğrafyasında kan var, gözyaşları sel olmuş durumda, zulüm aldı başını gidiyor. Önüne geçilemiyor. Nice canlar her gün can veriyor bu topraklarda. Müşriklerde kız çocuklarını diri diri gömerken mezarlarına, bugün anne karnında olan, ya da beşikte günahsız bir şekilde yatan bebekleri ölüm sarmış her taraflarını.

Bütün dünya sessiz olsa da kulakları bu zulme tıkasa da gözlerini ve yüreğini kapatsa da, Kardeşlerim dediklerin elbette yanında olacaktır. Seni sensiz bırakmayacaktır. “Yoksa siz, sizden öncekilerin başına gelenler, sizin de başınıza gelmeden cennete gireceğinizi mi sandınız? Peygamber ve onunla beraber mü’minler, “Allah’ın yardımı ne zaman?” diyecek kadar darlığa ve zorluğa uğramışlar ve sarsılmışlardı. İyi bilin ki, Allah’ın yardımı pek yakındır.” (Bakara süresi-214) ümidi ile gecenin bir vaktinde alınlar secde de gözyaşları içinde eller yürekler duada senin için KARDEŞİM

İslam âleminin feryadı, figanları arşı âlemi titretecek bir şekilde inliyor. Ehl-i iman sahipleri duaya durmuş durumda. Ey kardeşim ümitsiz olma elbette yaradan her şeyi görmektedir, elbette Ebabil kuşları yardım için uçuşacaklar. Elbette Bedirde Yeryüzüne inen Allah’ın görünmez orduları, Melekler elbette yardıma gelecektir. 

Filistinlim, Suriyelim, Mısırlım, Afrikalım, Doğu Türkistanlım, Myanmarlım, Bangladeşlim, Tunuslum, Cezayirlim,

Ümitsiz Olma kardeşim yanan yüreğinle bizim de yüreğimiz yanmaktadır. Gözyaşların gözyaşlarımızdır, acın acımızdır. Yarın mahşer gününde mahkeme-i Kübra da elbette Yaratanın huzurunda bütün dünya bütün varlık size şahitlik edecektir.

 

Gevşemeyin, hüzünlenmeyin. Eğer (gerçekten) iman etmiş kimseler iseniz üstün olan sizlersiniz. (Âl-i İmrân Sûresi-139)

 

Ey cennet yüzlü çocuk seni koruyamadık. Masallarla büyümen gerekirken kurşunlara feda ettik. Cennet mührünün vurulduğu yerdir Suriye!

Ümitsiz Olma Kardeşim

Tasalanma yiğidim; zaman bizden yanadır

Külümüzden yükselen duman bizden yanadır

Son durak, son ilahi ferman bizden yanadır

Dünya düşman olsa da, iman bizden yanadır

 

Kapıları açacak coşkun bin niyaz kaldı

Ufka bir bak yiğidim, inkılâba az kaldı

Mahzenlerde beklemek ziyan artık, yiğidim

Fecr-i sâdık vaktidir; uyan artık yiğidim

Ateşlere girsen de, dayan artık yiğidim

Hakikate dönüyor rüyan artık, yiğidim

Zalimler için karar verildi; infaz kaldı

Ufka bir bak yiğidim, inkılâba az kaldı. (Nurullah Genç)

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan'dan Trump ve ABD'ye çok sert sözler!
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
Petrol zengini ülkenin ekonomisi çöküyor

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu