img

Sedat Salıcı

30 Haziran 2016 04:00

Parazitler Keneler (BAŞKANLIK).


Her zamanki gibi çocukluktan iki arkadaş oturuyoruz . Bizi bu hikayede şöylede adlandırabilirsiniz (Temel Dursun) (Türk Fransız) gibi. Gerçi çok eskidir dostluğumuz, memleket vatan bayrak sevdamız aynıdır ikimizde can desek can veririz o yönden hiç bir sıkıntımız yok.

Allah kabul ederse ikimizde Müslümanız Elhamdülillah. Fakat ne hikmetse tutturamadığımız tek konu siyasi görüşlerimiz, aslında ortak paydamız aynı, güçlü gelişen bir Türkiye, sanırım isimlere,logolara,kalıplara,sloganlara takılmışız yıllardır onları aşamıyoruz .

En son konumuz BAŞKANLIK konusu al aşağıya vur yukarıya; Ben 'çok faydalı olacak İnşallah' O' yok ne faydası baştan aşağıya komple zararlı'. Ben' Ya arkadaş zarar neresinde millet kimi seçerse o gelecek sadece onun dediği olmayacak bürokrasi daha hızlı işler işte iyi olur. Nerde bunun zararı' diye soruyorum. O 'İsmilere takıldığı için o kendini kurtaramaya çalışıyor' diyor.

Başkanlığın ülkemize zararını soruyorum yanıt yok isimlere takıldık kaldık işin içinden çıkamıyoruz o beni ikna edemiyor ben onu ikna edemiyorum. Fakat sorduğumda 'Var mı bir planınız, bir projeniz'? maalesef sadece 'KARŞIYIM'.diye biliyor.

'Sadece karşı gelmek yetmez arkadaşım ! Karşı gelmekte nedir, sen yada sizler neden yobazlık,gericilik yapıyorsunuz, bu mudur solculuk bu mudur ülke sevdası baştan ayağa yanlıştasınız'? diye köşeye sıkıştırınca bu sefer.

O 'Kaygılarım var Laiklikliği Atatürkçülüğü ortadan kaldırılacak' diyor.

Ben 'Yahu bu güne kadar Müslümanım diyen İslami değerler sahip çıkanlara, sizin zihniyetinizin hakim olduğu devlet hükümet kolluk kuvvetleri tarafından zarar görmüştür, bizden hanginiz nerde ne vakit zarar görmüşsünüz'! diye soruncada her zamanki gibi dibe vuruyor 'kem küm' ediyor yanıt yok tabikide. Banada soramıyor 'kim nerde' diye çünkü oda biliyor ben anlatmaya kalksam cilt cilt kitaplar yetmez yetmiyorda zalimlerin zulmünü anlatmaya.

Neyse biz tabi çay çorba muhabbete devam. Nerde kalmıştık. En son ben diyorumki... 'Şu başkanlık sistemine kimler karşı, ben sayayım istersen CHP HDP birde AB üyelerinin hepsi ve ABD eee ne oldu şimdi kimlerin kızağında kimlerin gemisindeymişsiniz, hala anlayamadınız mı ? Kardeşim gel etme eyleme bu saydıklarımın hepsi gelişen,büyüyen,yenilenen,millileşen Türkiye'de herşeye karşılar gel şu duruma ülke sevdandan bak, bak ki gerçekleri göre bilesin Allah'ın izniyle'.

O en son şöyle bitiriyor muhabbeti 'Ya boşver şimdi sen bunları, işler güçler nasıl, çoluk çocuk nasıl, aney babey nasıl'? diye geçiştiriveriyor gerçekleri.

Ne diyeyim arkadaş Allah akıl Fikr versin ! Allah ıslah etsin. Bu parazitlerden bu kenelerden Allah ülkemizi kurtarsın.(AMİN)!

Bu yazıda anlatılan kişiler şu an Türkiye'deki gerçeklerdir hayal ürünü asla değildir... Çay ocakları, kahvehaneler, cafeler, pastaneler, lokantalar, sosyalliğe müsait her alanda konuşulmaktadır, yeterki birbirlerini dinleye bilen iki dost bir araya gelsin konumu, konu tabikide BAŞKANLIK(•) Vesselam...

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İsrail kendisine bir tampon bölge oluşturmak istiyor
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Şii ve Sünni koalisyonlarından IKBY referandumuna ret

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu