img

Sedat Salıcı

11 Ekim 2016 00:26

Belediyeler Lidere ve Davaya...


Bir bakalım yürümeyen yolunda gitmeyen neler var. Yeşilpınar halkının gasp edilen haklarına ...

Yukarıda Emeksen Spor tesisleri yıkıldı. Ondan sonrada; Belediyenin Spor tesisleri 3 tane halı saha ve koşu(yürüyüş) parkuru vardı maalesef onlarda şu an yok. Yerine burjuvaların gelip eğlene bileceği mahalle sakinine faydası olmayan bir avm yapıldı milletin bedava spor yaptığı hakkı gasp edildi. O zaman demiştik orayı yıkıp vialand avm yerine ağaçlandırılıp vatandaşın kullanabileceği bir kompleks inşaa edilseydi ne güzel olurdu... Yeşilpınar spor tesislerinde kötüde olsa toprak sahası vardı. Maalesef onlarda kala kala minnacık bir halı sahaya mahkum oldu.

Bakıyoruz şöyle etrafımıza hep yakıp yıkanların bölgesinde gelişim ve ilgi var.

Yeşilpınar Merkez Cami vardı onuda yıktılar durun bakalım camimizi ne vakit geri verecekler... Bu yapılan haksızlıkların hiç birini hak etmeyen bölge halkı siyasi olarak her zaman muhafazakar partilerin seçmeni olarak ön plana çıksada belediyecilikte ve eğtimde gereken desteği hizmeti hiç bir zaman alamamıştır yada bilerek kasten vermemişlerdir.

Neden?Acaba seçmenin oyu garanti diyemi? "ne gerek var onlar bizden sıkıntı olmaz" diyerek Yeşilpınar halkının her seferinde sırtına binmişler şu anki durumda pek farkl değil gibi... Yıkılanların yerine ne saha var nede merkez cami.

He! Yeşilpınar halkı bunu hak ediyorumu bence ediyor çünkü bir birlik, bir bütünlük içersinde hareket edilmiyor, herkes bir birinin kuyusunu kazıyor, az öne çıkan birisi olduğunda, destek yerine hemen ona karşı cephe alınıyor bu durumuda da kimse ön plana çıkıp "Haydi arkadaşlar şu işi yoluna koyalım insanlık adına" diyemiyor ... Böyle gelmiş böyle gider herkes çıkarları için susuyor.

Yalnız bu belediyecilikle bu iş olmaz bu insanlar zaten çalışmaktan Imanı gevriyor, maddiyat deseniz belli şehirlerin dışındaki ormanlara gidemeyen piknik yapmayan stres atamayan bir çok insan var. Şehirlerin içinde irili ufaklı beldiyelere ait orman piknik alanı spor kompleksleri tesis etmezseniz, olanıda yıkmaya devam ederseniz, vatandaş elinde sonunda patlar demedi demeyin.

Sadece bir belediyede değil tüm Belediyecilikte gözlemlediğim durum...

Kendilerine ait boş araziler yerine spor kulüplerine kiraladıkları yerlerin sözleşmelerini yenilmeyerek işkalcı durumuna düşürüyorlar, Imam Hatip yapılacak diyerek inananların haklarını gasp ediyorlar. Bu durum Gop ve Eyüp'te alenen görülmektedir.

Nedeni ise: Kendilerine ait boş arsaları kentsel dönüşüme sokup elden gitmiş kulüplerin üzerine Imam Hatip adı altında yürümeye çalışıyorlar. ; ) < Imam Hatiplere karışımıyım asla, hatta hastasıyım>... Bu durum iktidara ve lidere zarar veriyor bilin istedim. Şimdi bu durumlar hakkında "şöyle oldu", "böyle oldu", "falan filan", "o onu aldı bu bunu aldı" diye yazıp çizerler arkadaş boş yapmayın vatandaşın sosyal haklarını gasp etmekten vaz geçin. Bir dikili ağaç bırak arkandan önünden sağından solundan her yerden güzel konuluşsun ağaç derken sosyal kompleksler, Filorya ormanları gibi ormanlar, spor kulüplerine tesisler, camilerimizin etrafında içinde, dışında vakit geçirebileceklerimiz alanlar yapın. Bunların işletmelerinide beldiyeler yapsın daha temiz daha güvenilir olsun diye ... Vesselam.

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
PKK iki MİT'çiyi kaçırdı mı?
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
ABD'den PKK'ya 120 TIR silah daha!

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu