img

Şevki Karabekiroğlu

09 Ekim 2016 22:52

PKK Aslında Ermeni Taşnak Örgütü Asaladır


1979 yılında PKK kurulduktan sonra Asala onun bünyesine dahil oldu. Nitekim çatışmalarda ölen ve Suriye uyruklu diye tabir edilen teröristlerin çoğu ermeni asıllıdır. 


Ermeniler bölücü Kürt hareketinin en aktif ve öncü unsurudur. Bu hareket içerisinde Türkiye ile yakınlaşma arzusu gösterenlere karşı en şiddetli muhalefet bu kripto Ermeni olan unsurlardan gelmektedir. 
Ermeniler bölücü Kürt hareketine dahil olarak önemli faydalar elde etmeyi umuyorlar.
En önemlisi terörü daha geniş bir kitleye yaymış ve daha geniş bir kitle desteği sağlamış oluyorlar. Şimdiki bölücü hareket 1915 olaylarına Ermenilerin baktığı pencereden bakmaktadır.


Bir başka sinsi hedef de şudur; Doğu Anadolu’da bir Ermeni Devleti kurup ileri vadede bunu Kafkasya’daki mevcut Ermenistan devletiyle birleştirip buradan Büyük Ermenistan’ı kurma hayalleri kuruyorlar. Bu makro bir hedef olarak Ermenilerin gönlünde duruyor. Ne var ki böyle bir hedefin gerçekleşmesi için Doğu Anadolu’da Ermeni nüfus hiç yoktur. Bunu sağlamak için de Kürtler ve Aleviler üzerinden sinsi bir planı devreye sokmuşlardır. Bir kısım Kürtlerin ve Alevilerin aslında Ermeni asıllı olduklarını güya katliamdan (!) kurtulmak için bu kimlik altında gizlendiklerini iddia etmektedirler. Böylece ileride hayalini kurdukları Ermenistan için şimdiden zemin hazırlamaktadırlar.


Ayrıca Paris’te Ermeni ve Kürt Enstitüleri birleştirilmiş ve Kürtlerin aslında Ermeni asıllı olduğuna dair iddialar seslendirilmeye başlanmıştır. Kürdistan’ı kurarsak burayı Kürtlerin elinden almak zor değil diye düşünüyorlar. 


Diyarbakır’da pek çok sokak veya mahallenin adı Ermeni asıllı yazarların veya sanatçıların adı ile değiştirilmektedir.. 
Türkiye’deki bölücü Kürt siyasetini temsil edenlerin bu olayda Ermeni tezlerini destekleyen bir tutum içerisine girmeleri basit bir tesadüf değildir. Bu bölücü hareketin içerisinde çok sayıda “kripto Ermeni” mevcuttur. Türk subayları PKK lı cesetlerin yüzlerinin ve tenasül uzuvlarına ateş edilerek tanınmaz hale getirildiklerini görmüşler, bunun sebebini daha sonra anlamışlardır. Bunlar Ermeni olduğu belli olmasın diye bu hale getiriliyorlarmış.

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan'dan 'askeri müdahale' sorusuna cevap
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Katalonya krizi, İspanya'da sokakları karıştırdı

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu