img

Sedat Salıcı

07 Ekim 2016 09:53

Bu Türkiye'den Bir Cacık Olmaz


1920 lerde kurulan Bu Türkiye'den bir cacık olmaz olmadığıda ortada...

Bu Ülkeye dünyada itibar kazandıralara bir bakalım kimlermiş ? Adnan Menderes,Turgut Özal, Necmettin Erbakan ve RTErdoğanın dönemlerinde Türkiyede ekonomide, ulaşımda, hizmette, sağlıkta, eğtimde, savunmada sıçrama olmuştur bunu inkar eden zaten Türkiyeli değildir.

Bu gün bu ülkeye lazım olan, ülkenin kurulduğu günkü gibi radikal karar ala bilecek lider ve ona destek olacak vatandaşlar. O gün nasılki bir lider çıkmış adına ata demiş, canı ne istediyse yapmış, karşı gelenleri asmış, ya ceza evlerinde çürütmüş yada yurtdışına sürmüş ...

Bizede lazım olan şu an, kanunların hepsinin değişmesi, anayasanın yeniden en baştan inşa edilmesidir. Bize göre adaleti sağlayan lider, onlara göre ise diktatör olabilir bu tür söylem ve yazı propagandalarına kulak asmadan yolumuza devam etmeliyiz.

Şu kısacık zamanı bir ele alalım.. Teröristleri asamıyoruz, haksıza gerekli cezayı veremiyoruz, şortlu kıza giydiğinden dolayı tekme atanı, başı kapalı diye zulüm eden zalimleri, kurban eti dağıtan çocuğu katledenleri, sokak ortasında alenen uyuşturcu satanları, darbe yapan yada destek verenleri, kamu malına zarar vereni, müezzini darp edip camiyi taşlıyanları, okula molotof atanları, önüne geleni gasp edeni, rüşvet alanı serbest bırakan bir anayasanın, bu ülkede adaleti düzeni huzur ve barışı sağlamasını beklemek, kusuruma bakın hatta affetmeyin ama MALLIKTIR ! İşte tamda bu sebeplerden dolayı Bu Anayasayla, Bu Türkiye'den bir cacık olmaz. Üzüldüğüm durum ise; Geçmişte bu mücadeleyi vermişlere ve şu anda vermekte olan lidere yazık, bunca gayreti bunca çabası nerdeyse boşa çıkacak. Kimden dolayı boşa çıkacak, tabikide bizim gevşekliğimiz yüzünden ertelene ertelene nereye kadar...

Bu hatalı düzeni ülkenin başına nasıl getirdilerse, aynı o şekilde gitmesini sağlamak bizim asli görevimiz olmalıdır hatta yaşam tarzımız olmalıdır.

Bu desteği tüm Türkiye vatandaşından beklemek ise en büyük hatadır. Tüm Türkiye'den destek beklemek maalesef biz yaşarken bu fırsatı bu tarihi anı görmemizi imkansızlaştırır.

Yeni sistemi yeni anayasayı kabullenemeyenler ise, o hatalı sistemden beslenen leş kargalarıdır, ve onların aldattığı peşinden sürüklediği kitlelerdir. Bu çirkefleri kaale almadan o gün nasıl ki yanlış hatalı sistem için doğruyu ezip geçmişlerse, bizimde doğru İçin bu yanlışı ezip geçmemiz gerekir.

Elimize geçen bu fırsat, o kadar büyük ki (Tam Bağımsızlık) İyi değerlendirelim vaz geçmeyelim kararlı olalım sonuna kadar gidelim, bu günü ertelemek geleceğimize ihanettir, vebali mahşerde bizler için ağır olur.

Dünyalık hesaplar yapanların yolu değildir bu yol. Bu yol mahşeri hesabı düşünüp amelde uygulayanların yoludur. Vesselam.

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Yazıya 1 Yorum Yapılmış

  • İbrahim Şeker

    07 Ekim 2016 15:40

    Cevap Ver

    Kahir ekseriyeti yazılanlar kabul edilebilir nitelikte lakin evvelce tedbir alınmalı, ince fizibilite hesabı çıkarılmalı ve dahi stratejik planlama yapılmalı ki; Yeni ve Hakkaniyeti gözeten Müslüman Türkiye inşası hem asan olsun, hem pek pahalıya mal olmasın hem de Rıza-i İlahi'ye muvafık düşsün...

Tüm yorumları okumak için tıklayın

Gündem
İşte Erdoğan'ın istifasını istediği 3 belediye başkanı
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
İspanya'dan Katalonya kararı

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu