img

Sedat Salıcı

03 Ekim 2016 09:13

Rol Çalanlar


Allah, ömür sağlık sıhhat verirse torunlarımda gün gelip

"Dede 15 Temmuzu anlatır mısın" diyecek İnşallah...

Fakat: Ömür bu, nerede nasıl son bulacağı belli olmaz, o yüzden bende şimdiden yazayım dedim, o dönemlerde hayatta olmazsam buradan okusun keratalar.

Esnafım... Altı üstü sinekli bir bakkalım o karanlık gece gözümüz kulağımız TV'lerde ve sanal alemdeydi, Lider RTErdoğan'ı merak ediyorduk acaba birşey oldumu diye. İş ortağım kadim ve can dostum olan ağabeyimi aradım "çabuk gel dükkanı kapatalım en yakın meydana karakola gidelim" dedim. Hacı ağabeyimi beklerken ufak ufak kapatamaya başladım. Bir anda aç kalacağım, günlerce evlerden çıkamayacağım endişesi taşıyanlarla doldu taştı dükkan. Darbe girişimi millet tarafından geç duyulduğu için, büyük marketlerde kapalı olunca gerekli gereksiz ne varsa lazım olur diye yağma yapar gibi alış veriş yapıyorlardı. Bu malum şahıslar isimleri bende saklı kalsın gerçi ülkeye zararlı ola bilecek yerlerde olanları gerekli mercilere bildirdik tabikide.

"Arkadaşlar bir zahmet dükkanı boşaltın da vatani görevimizi yerine getirelim musade edin de meydanlara gideyim" diyordum. Yağmacılar ise bana "İşine bak kardeşim işine ! Bu darbe değil Erdoğan'ın oyunu" diyorlar bir yandan da yiyecek stoğu yapıyorlardı. Komikti hemde trajikomikti.

Dükkanı ne kadar kapatmaya çalışsam da onlar neredeyse benimle kavga edecek pozisyona geliyorlardı . Ben ne kadar "çıkın meydanlara gideceğim" desem de fayda etmiyor aldığım cevap hep aynı oluyordu. "İşine bak sen! Ne işin var meydanlarda bu Erdoğan'ın oyunu" deyip 5 yada 10 poşet yiyecek stok yapıyorlardı ...

Eee nede olsa azıcık ucundan eski kulağı kesikliğimiz var. Ara sırada olsa lazım oluyor işte ; ) En son dalaş didiş yarı dövüşle dışarıya attık hepsini, dükkanı kapatıp ağabeyimle en yakın karakol olan Alibeyköy'e 5 km kadar yürüdük ve Liderin emriyle kutsal nöbete başladık Hamd olsun. O gece çok şey mi yaptık ? Emre itaat ettik üstümüzden geçen uçaklara helikopterlere bağırıp "aşağıya ininde görüşelim'' yada klasik biz müslümanların sloganlarını bağırdık, nöbet yerimizi terk etmedik, sabah namazınıda kılıp evelerimize işlerimize geriye döndük bu kadarcık kendimizce birşyler yaptık. Diğer vatan sever kardeşlerimiz gibi mukavemetle karşılaşmadık.

Sıkıldık mı ? Sıkıldık tabikide dostlarımıza yardıma gidememiştik. Fakat tarihini bilen bir nesil yetişi vermişti bir anda, nöbet yerimizi terk etmenin bedelini yaşayan sahabe ikramı bilen bir milletti hemde... Aslında Can'larını veren şehitlerimize Gazi'lerimize imrendik "keşke" dedik ama olmadı nasibimizde hainlerle karşı karşıya gelmek yokmuş ...

Asıl mesele burda başlıyor O gece stok yapıp tv karşısında çekirdek çitleyip çayını kahvesin içkisini yudumlayanlar, o geceden sonra sokakta, sanalda, Tv lerde kendilerini kahraman gibi gösteriyorlar her yerde boy gösterip ''biz olmasak şöyle olurdu böyle olurdu'' diye kendi kendilerini kahraman ilan ediyorlardı. Bunlar kim diye tarihe bir bakalım ?

Bundan 100 yıl önce, Kahraman Türkiye milletinin rolünü çalıp TC'yi kurup ne kadar gerçek kahraman varsa hepsini hain ilan edip ondan sonrada kendilerini türkün atası, kahraman, yada milli şef ilan etmişlerin yolundan giden aşağılıklardı tabikide ! Bu gün onların yolundan gidenler maalesef 15 temmuz gecesi kahramanlarımızı arka planda bırakıp, hem baklavayı hemde kaymağını yeme peşindeler. O anlı şanlı milletimizin verdikleri mücadeleden sora nasılda itilip kakılmışlar, hain ilan edilmişler. Dedelerimizi daha iyi anlar oldum.

Olsun be abim; Biz deden alışkınız, dedelerimiz gibi bizde (Denize attık Balık bilmezse Halik bilir) dedik.

O geceden sonra rol çalan güruh, 2016 2017 Milli Eğitim sezonu açılırken o gecenin öneminin ve değerinin anlatılmasına karşı adice tavır aldılar propagandalar yürüttüler ...

Yaaa siz nasıl bir evde yetişiyorsunuz? Nasıl bu adice kıvama geliyorsunuz ? Sizden ve sizin gibi satılmışlardan GINA geldi artık vallahi üstünüze kusacağım şimdi... ''Lanet olsun iyi niyetimizden adice faydalanan güruha'' ! ''Lanet olsun vatan severlik rolünü çalıp kendilerini kahraman ilan eden sahtekarlara'' !

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu