img

Sedat Salıcı

18 Eylül 2016 21:54

Şaş Şak Turizmin .... Şak Şakçıları


Üç günlük dünyada

Ya Hakkı'n Ada'mı olur Dualarla sessizce defn ediliriz... Yada Halkın Ada'mı olur 'Şak Şak' Alkışlanarak paketleniriz. "Vesselam"...

Öyle eğip bükmeye gerek yok yaşadığımız şu hayatta iki seçenemiz var ikisinden birini seçeceğiz.

Ya Habil'in yolundan gider Hakka yürürüz, Yada Kabil'in yolundan gider Helak oluruz...

Bu arada üstün IRKÇILIK yapanlarada gönderme yapmış gibi olduk ; Hepimizin ATA'sı Adem(as)ken hiç bir ırkın başka bir ırktan üstün olma imkanın olmadığı burdan ortaya çıkı veriyor. Üstünlük Peygamber'lerin rehberlik ettiği yolunda gidip takvayla yaşamaktır.

Birde Îman etmişler için geçerli olan tövbe Istiğfarımız var, ama îman olması şartıyla...

Şeytana uyumuş, nefsine aldanmış ola biliriz, AllaHu Teala Îman etmiş biz kullarına işlediğimiz günahlardan dolayı karamsarlığa kapılıp "artık benim yolum bu" diyerek günahkar yada dinden çıkmış bir şekilde hayatımızı geçirmeyelim diye; Şükürler olsun Rabb'imize tekrar tekrar tövbe etme kıyağınıda geçmiş bizlere.

İmdi; İslam'a düşmanlık etmiş yahut bozmaya çalışmış kim var ise bu hataları hangi yolla işlediyse aynı şekilde tövbe ederek duyurmadığı sürece insanların hayırla yad etmesini beklemsi yahutta beklenmesi akıl karı değildir.

Nasıl mı ? İslam'ı kötüleyen yada bozmaya hangi yoldan gayret gösterdiysek aynı şekilde kitapsa kitap yazarak "şu şu eserlerim yanlıştır" Yada "şu kısmı yanlıştır, okunması dağıtılması tarafımca yasaklanmıştır bu eserlerimi okuyup yanlışa düşenlerin derhal o düşüncelerden sıyrılmasını kendilerinden rica ediyorum haklarınıda helal etsinler" diye aynı yoldan bildirmesi duyurması gerekir. Bu yol bazen kitap, bazen tiyatro,şarkı,şiir,filim yada bir tv programı ola bilir aynı yoldan helallik istenmesi şarttır ömrü yetmesede bu yolda olmayı seçmek en büyük nimettir.

Bunun örnekleri var mı ? Tabikide var ! Yakın tarihimizden verelim bir örnek; (((Ben Geçmişimi dürdüm büktüm çöplüğe attım, ancak çöplüğüde kedi ve köpekler karıştırır." Üstad Necip Fazıl Kısakürek

Son nefesimizi vermeden tövbesi kabul olan kulların zümresine bizlerde ekle YaRabb'im . Allah'a Emanet Olun.

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kadir Topbaş istifa etti
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Suriye görüşmelerinde diplomasi atağı

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu