img

Ercan FARAS

Ercan FARAS

16 Eylül 2016 17:01

TARIK AKAN ÖLMÜŞ.. ALLAH RAHMET Mİ EYLESİN? ATEŞİ BOL MU OLSUN?


   Mütedeyyin, milli, sağ cenah bugünkü durumuna, Tayyip Erdoğan etrafındaki birleşme ve bu birleşmeyle açığa çıkan güç sayesinde geldi.
    Bu sayede hem içerideki, hem de dışarıdaki Türkiye ve İslam düşmanlarına karşı, uzun bir aradan sonra üstünlük sağladık.
   Ve bu sayede, aslında hep var olan gücümüzün farkına varıp, kendimize ve birbirimize olan güveni had safhaya çıkardık.
    Elbette düşmanlar, bizim kadar, hatta belki de bizden daha fazla farkındalar bu durumun.
   Ve bize karşı yeniden üstünlük sağlamak, bizi yeniden kontrol altına almak için, öncelikle Tayyip Erdoğan etrafındaki bu birleşneyi engellemeleri gerektiğini biliyorlar.
   Olaylara, bu yönüyle bakılmadığında farkedilmeyen bir gerçek var ki, aslında yaptıkları herşey, bir taraftan da buna yönelik adımlar.
   Öyle açıktan yapılan bölücü faaliyetlerin bizi daha çok birbirimize kenetlediğini biliyorlar.
   Bu yüzden ayrışma çalışmalarını uzun vadeli planlarla yürütüyorlar.
   Her cenahta olduğu gibi, Tayyip Erdoğan etrafında oluşan cenahta da bulunan fikir ayrılıklarını, sinsice algılamalarla bilinçaltımıza birer ayrışma doktrini olarak yerleştiriyorlar.
   Şimdilik Tayyip Erdoğan'a direkt olarak ulaşamayan ayrışma operasyonları, zemin oluşturma çalışmaları olarak tam gaz sürüyor.
   Bazen, Erdoğan'ın etrafından bir kişi üzerinden bir fitne atılıyor, iki taraf da Reis'çi olsa da, savunanlar ve saldıranlar olarak ayrışıyoruz.
   Bazen, bir iftira atılıyor ortaya, 'asla olmaz' diyenler ve 'acaba mı' diye düşünenler olarak ayrışıyoruz.
    Bazen yapılan bir icraat, farklı taraflarca, farklı yorumlarla karalanıyor, 'sonuna kadar' diyenler ve 'ne gerek varki' diye düşünenler olarak ayrışıyoruz.
   Bunların hepsi toplum ya da belli bir cenahın, kendi içinde yaşayıp halledeceği normal fikir ayrılıkları gibi görünüyor.
   Nihayetinde bir şekilde de hallediyoruz.
    Ama asıl tehlike şu; Bu fikir ayrılıklarını, aramızı açmak isteyenlerin de algılamalarıyla öyle yoğun yaşıyoruz ki, tartışılan ve sonunda halledilen her fikir ayrılığında, bilinçaltımıza işlenen bir statikoyla ayrışıyoruz.
   'Bilmem kim sağlam reisçidir' diyor birisi. 'Ama geçenki şu tartışmada bunu savunmuştu, süpheliyim' diyip uzaklaşıyoruz.
   'Haydi bilmem neyi savunmak için şunu yapıcaz' diyor bir başkası, 'Oraya şunlar gelecekmiş, şu konuda bunu demişlerdi, onlar varsa ben gelmem' diyip ayrı kalıyoruz.
   Ve her seferinde, etrafında birleştiğimiz adamın dışında, ayrışacak birçok şey bulup, belki de farkında olmadan o birleşmeyi kaybediyoruz.
   Tarık Akan ölmüş. Ve biz onun ölümü üzerinden bile ayrışabiliyoruz. 'O islam ve devlet düşmanıydı, cenaze namazı bile kılınmaz' diyenlerle, 'Ne olursa olsun, ölmüş adam, Allah rahmet eylesin' diyenler olarak bile ayrılabiliyoruz.
   Bu basit, günlük bir fikir ayrılığı sadece demeyin. Düne kadar, bir ünlünün vatan, din lehine attığı twitlerle, yazdığı yazılarla coşan bir kesim insanların, bugünkü Tarık Akan yaklaşımından sonra o ünlünün bundan sonraki twitlerine, yazılarına aynı samimiyetle yaklaşmayacağını biliyorum.
   Bilinçaltlarına, o ünlünün kendi düşüncelerine zıt olan yaklaşımının, abartılarak işleneceğini ve artık onun lehimize olan twit ve yazılarının dahi aynı oranda etki etmeyeceğini biliyorum.
   Küçük hesaplarla ortaya atılan fikir ayrılıklarını ne kadar büyütürsek, bize karşı büyük hesapları olanlara o kadar yardım etmiş oluruz.
    Birbirimize, birbirimizle yanyana olduğumuz yerden değil de, karşı karşıya olduğumuz yerden bakarsak, birliğimizi kaybederiz.
  Fikirlerimiz elbette birbirinden ayrı olacak. Ancak olması gereken birliğimiz, bu fikir ayrılıklarını nasıl kullandığımıza ya da kime kullandırdığımıza göre güçlenecek ya da yok olacak.
    Tartışırken, fikir ayrılıklarımızı ortaya koyarken bu tehlikeye dikkat edelim İnşallah.
    Selam ve dua ile...

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Başbakan Yıldırım, Yarın Kılıçdaroğlu ile Görüşecek!
Türkiye
IKBY'de sevkiyatın askıya alınması söz konusu değil
Dünya
Bir darbede Merkel'den

Hava Durumu

13°
Detaylı Hava Raporu