img

Orhan Baylan

05 Eylül 2016 16:01

14 Bin Öğretmenin Batıya Atanması


Başbakan bu cümleyi kurduğu andan beri insanlar infial içinde.Her gün şehit cenazeleri gelirken insanlara hak vermemek mümkün değil tabi. 

PKK belasının büyümesinde geçmiş iktidarların uygulamalarının etkisini hepiniz kabul edersiniz.Hatta devletin içindeki bir kısım kadrolar; bunun için bilerek, isteyerek çalıştılar. 

Diyarbakır ceza evindeki uygulamalar, köylerin yakılması, kötü muameleler, PKK'nın eleman temininde en büyük desteği oluşturdu.

Çözüm süreci ki; PKK bunu istismar ettiğinin en güzel ispatı, 1 yıldır silah deposu haline gelmiş bölge de, halk harekete destek vermiyor.PKK eleman temin edemiyor, lojistik destek bulamıyor.Bölge halkı refah ve huzurunu kaçıran örgütü artık dışlamaya başladı.

Örgüt şu an ABD'nin menfaatleri doğrultusunda hareket ediyor ve halkta bunu görüyor.Kürt hareketi ve halkına yararı olmadığı gibi, tersine uzun zamandır zararı var.

İşte bu durumdayken; velevki örgüt lehine faaliyet gösteriyor olsalar bile, 14 bin kişiyi meslekten atıp dağa yollamak akıllı bir siyasetçinin yapacağı tutum değil. 

Şu an bu 14 bin öğretmeni meslekten atmak, eleman sıkıntısı çeken PKK'ya kıyak geçmek olacaktır.Bir de bunların maddi destek olduğu aileleri içinde de birilerinin katıldığını var sayarsak işin nereye gideceğini hesaplayın. 

Fetö ile iltisaklari tespit edilenlerin meslekten men edildiği bir dönemde elbette insanların galeyanını anlamak mümkün. 
Ama devleti yönetenler çok fazla bileşkeli hesap yapmak zorunda.

Batı bölgelerde bunlar etkisiz eleman olacaktır. 

O bölgede çalışacak başka bölgenin çocuklarının oralarda çalışmaları çok güzel sonuçları doğuracaktır. 
Hamaseti bırakın... 

PKK'ya 20 bin yeni militan yollamak istiyorsanız, bağırın ve eleştirin şimdi...
Buyrun...

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Yazıya 1 Yorum Yapılmış

  • İbrahim Şeker

    07 Eylül 2016 10:38

    Cevap Ver

    Nereden çıkardın batıya gönderilince etkisiz eleman olacağını ? Orhan aga, burada yazdığın makalelerin fikirlerinin çoğuna katılıyorum LAKİN ! Bu son yazdığın yazı, adaleti ve aklı yok sayarak, tamamen arızi, siyasi bir tahayyülat olduğu ayan beyan ortada. Anarşist örgütleri tasnif ederek farklı muamelede mi bulunulacak! Pek yazık !

Tüm yorumları okumak için tıklayın

Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

14°
Detaylı Hava Raporu