img

Ercan FARAS

Ercan FARAS

26 Ağustos 2016 08:39

SON SİSTEM BÜKÜCÜ; TAYYİP ERDOĞAN


   Ne zaman ki üç kıt'ada hüküm sürmüş, yüzyıllarca dünyanın süper gücü olmuş Osmanlı İmparatorluğu, uzun soluklu bir İngiliz oyunu neticesinde son buldu, dünyaya bir süper güç üzerinden hükmedecekleri düzenin temeli atılmış oldu. 
   Osmanlıyı yıkan Birleşik Krallık'tı, ama şartlar oluştuğunda bayrağı devralıp, üzerinden dünya yönetilecek olan Birleşik Amerika'ydı. 
   1. Dünya savaşıyla önündeki engeller kaldırılan proje, 2. Dünya savaşıyla hayata geçirildi. 
   ABD güçlüydü. Ancak o gücün bütün dünya'ya ulaşabilmesi için, dünyanın en uzak ülkelerinin dahi dikkatini çekecek bir şey yapması gerekiyordu. Ve atom bombalarıyla yeni süper güç doğdu. 
   Bundan sonrası, sürekli onların kazandığı bir kısır döngüydü. Güç parayı çekiyor, para gücü getiriyordu. Daha fazla güç için, karşılığı olmaksızın basılan paralar, yine o güç sayesinde sanal bir karşılık buluyordu. 
   Ama elbette bu sistemin de bir sonu vardı. Ve elbette bu sistemi kuranlar, bunu biliyor ve sistemi revize etmek için gerekli hamleleri yapıyorlardı. 
   Sistemin devamı, Ortadoğu'dan geçiyordu, ve istedikleri gibi bir Ortadoğu yaratmanın yolu Türkiye'den.    
   Sistemin içine istenilen şekilde yerleştirilmek üzere hazırlanan Türkiye'yi, zaten yüz yıldır ideolojik bir kafese sokmuşlardı. 
   Osmanlı'nın torunları, dedelerinin mirasını reddettiği sürece sorun yoktu. Türkiye'ye hakimlerdi. Ama asıl proje Türkiye'yi, Türkiye üzerinden kendileri adına Ortadoğu'ya hakim olacak Feto'ya teslim etmekti. 
   Gala'ya çok az kalmışken, Tayyip Erdoğan çıktı ve oyunlarını bozdu. Artık öncelik, yoldaki pürüz diye gördükleri kişiyi yok etmekti. Ve Tayyip Erdoğan'la aralarında, sistem ve sistem unsurları üzerinden, üstü kapalı ama büyük bir savaş başladı. 
   Bu savaş, her bir raundu, kazanana güç katacak bir savaştı. Öyle de oldu. Yeni sisteme kısık sesle hayır diyenler, Tayyip Erdoğan'ın her galibiyetinde, ona daha da yaklaşmaya, seslerini daha da yükseltmeye başladı.    Ve Türkiye'nin etrafında, yeterince güçlenene kadar onu koruyacak bir zırh oluşması sağlandı. 
   Sistemi revize etmeyi başaramadılar. Şimdilik engelledik planlarını. Ama en önemlisi onlar için olmazsa olmaz bir durumun önüne geçtik. 
   Bugün dünyanın her yerine hakim olamazlarsa, yarın hiçbir yerine olamayacaklarını biliyorlar. 
   Bu yüzden yavaş yavaş sistemin yüklerinden kurtulmaya çalışıyorlar. Ve bunu yaptıkça, kötü olan durumlarını daha da kötü hale getirecekler. 
   Biz yükseldikçe, daha da düşecekler. Yapacakları bir şey kalmadığında, son çareleri, zaten devam eden savaşın üstünü açmak olacak. 
   Sömürge sistemi, karşısında kurduğumuz yeni sisteme direnecek. Ve belki de yeni sistemin tescili, yine büyük bir savaşla olacak.

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu