img

Dr. Ali Cihan Kurt

24 Ağustos 2016 13:05

Küresel Hesaplar ve Türkiye Savaşı


Dünya giderek karmaşık çıkar ve güç savaşlarının içine girmektedir. Vekalet savaşları dediğimiz terör örgütleri üzerinden yapılan mücadelelerin yerine ülkelerin doğrudan müdahil olduğu ve karşı karşıya geldiği sıcak savaşlara doğru ilerliyoruz. Neredeyse her terör örgütünün arkasından sözde medeni BATI ülkelerinin çıktığına şahit oluyoruz. Kendi elleriyle kurdukları sözde İslamcı terör örgütlerini bahane edilerek Irak, Suriye ve Kuzey Afrika ülkeleri yeniden işgal edildi. Bir yandan sözde terör örgütleri kuran ülkelerin en büyük terörü düzenli ordularıyla gerçekleştirdiklerini yakından izliyoruz. Adı “örgüt” olan maşalar yapınca “terör” diye adlandırılan vahşetin düzenli ordular yapınca sanki çok meşruymuş gibi “savaş” olarak adlandırılması son derece yanıltıcıdır. Olmayan yerden düşmanlar yaratıp sonra da kendi yarattıkları yalancı düşmanla savaş örtüsü altında esasen kendileriyle hiç ilgisi olmayan coğrafyaları işgal ediyorlar, halkları –çoluk, çocuk, kadın demeden- öldürüyorlar, göçe sürüklüyorlar ve ekonomik kaynaklarına el koyuyorlar. Özetle terörü yaratanla terörle mücadele ettiğini söyleyenler aynı. Dünyayı terörize edenler sahip oldukları düzenli ordularla yarattıkları büyük terörizmi haklı çıkarmak için küçük teröristler yaratmaktadırlar. Şunu da söylemek lazım; artık kuklalar deşifre olmuş ve kuklacının yüzündeki maske düşmüştür.

Bütün dünyayı küçültülmüş eyaletlerden oluşan tek bir devlet haline getirmeye ve tüm dünya vatandaşlarını köleleştirmeye çalışan sapık ruhlu kuklacı küresel şebekenin başlattığı Suriye ve Irak üzerinden yürütülen malum operasyon kilitlenmiş durumda. Halbuki IŞİD muhteşem bir malzemeydi. İslam, cihad, terör, kan ve batı düşmanlığı kavramlarını bir araya getiren herkes için ortak düşman.. Müslüman ülkeler İslam’ın onurunu kurtarmak için diğerleri de Haçlı ruhunu canlı tutmak için IŞİD’le mücadele etmeliydi. Bu eli kanlı örgüt sayesinde bir taşla kaç kuş vurulduğunu hesap etmek oldukça güç. Bir yandan ucuz petrol, bir yandan terör, bir yandan İslam düşmanlığı ve en önemlisi işgal için haklı gerekçe..  Dünyanın süper gücü ABD bile hırslı bir şekilde kendisine alan açmak peşinde ve bunun için terör örgütleri ile işbirliği yapıyor. PYD ile ABD işbirliği nasıl açıklanabilir? Dünyanın çeşitli coğrafyalarında kendi elleriyle kurdukları terör örgütleri sayesinde işgaller devam etmektedir. Afrika’da Boko Haram, Afganistan’da Taliban, Irak ve Suriye’de PYD, IŞİD ve dahası… Neredeyse bütün terör örgütleri proje ürünleridir ve daha karlı işler için yatırımdır. Ölen, sürülen, vatanından edilen, işkence gören siviller ve masumlar mı? Onların bu batılı efendiler için bir değeri yok.

Bütün bu denklem içinde Türkiye ve üstünde bulunduğu coğrafya büyük öneme sahip. Bin yıllık planların tam merkezinde ülkemiz bulunuyor. Bütün dünyanın ülkemiz, milletimiz ve medeniyetimiz konusunda ciddi bir farkındalık sahibi olmasına karşın kendi insanımıza hakim olmuş aşağılık kompleksi ironik bir durumdur. Eli kanlı Batı’nın karşısında asil bir geçmişe ve medeniyete sahip onurlu ülkemizin etki alanı, gücü, algısı ve ciddiye alınma oranı kendi vatandaşlarımızın kendi ülkeleriyle ilgili algılarının çok ötesindedir. Son yaşanılan darbe –işgal- girişiminde ortaya çıkan reaksiyon bütün dünyaya parmak ısırtacak düzeydedir. Dosta güven düşmana korku vermiştir. Belki de uzun zamandır ilk defa toplum kendi gücünün farkına vardı. Türkiye mevcut hali ve yapısıyla Batı için ciddi bir tehdittir. Özellikle bir aksiyon veya siyaset izlemek zorunda değil. Türkiye’nin varlığı başlı başına tehdittir ve Anadolu toprakları bin yıllık planların hayata geçmesi için bölünmelidir, parçalanmalıdır ve kukla devletçiklere pay edilmelidir. Türkiye var olduğu sürece Müslüman dünya hep umut içinde olacaktır. İşte bu nedenle 15 Temmuz gecesi içerideki hainlerle işbirliği içinde bir işgal girişimi yapılmıştır. Yapılmak istenen şey için söylenebilecek en masum ifade darbedir. Hepimizin vatanını, istikbalini, çocuklarımızın hayatını yok etmek istediler. Başarısızlıkla sonuçlanan bu girişimden sonraki tavırlar ve açıklamalar kuklacıların üzüntülerini ve şaşkınlığını yansıtacak düzeydeydi. Yüzlerindeki ablak ve şaşkın duruş o kadar barizdi ki kelimelerin boğazlarında düğümlendiği belliydi.

15 Temmuz onların başarısızlığının yanı sıra milletin kenetlenmesi bakımından Türkiye’nin de başarısıydı aynı zamanda. Gururlu ve muzaffer memleket evlatlarının morali - biraz buruk olsa da – en üst düzeye çıkmıştı. İşte tam bu noktada hiç de sürpriz olmayacak şekilde PKK ve ardından IŞİD harekete geçirildi. Kuklacı ve kuklaları… Sonuçta PKK, PYD, YPG, IŞİD, FETÖ aynı yerden beslenen süt kardeşlerdir. Dünyadaki terörizmin izlerini sürersek bizi hep aynı adreslere götürür. Terörizm bazen sağdan, bazen soldan, bazen etnik, bazen dini kaynaklardan geliyormuş gibi gösterilir ve ona göre çeşitli hedefler vurulur. Toplumun içindeki bazı kesimler fail olarak altın tepside sunularak iç çatışmanın fitili ateşlenir. Terör hangi taraftan gelirse gelsin, kimi vurursa vursun unutmayalım ki kuklacı hep aynıdır.  Darbe! gecesi sınır birliklerinde ve sınırın hemen öte tarafında neler yapıldığı bugün çok açık ortada. Kaçan darbeci alçakların nerelere sığındığını tahmin etmek hiç de zor değil. İşte bu nedenle ortada çok açık bir işgal girişimi ve savaş var. Bize sundukları seçenekler apaçık ortada. Ya boyun ey ve içine kapan, ya da terörizmle seni terbiye ederiz, gücümüz yeterse de işgal ederiz.

Ancak bizi dünyanın diğer milletleri ile karıştırmaları en büyük yanılgıları oldu. Dünyaya nizam vermek için gelmiş bir toplumun yeniden dirilişine engel olmak için terör kartını en acımasız şekilde ortaya süren kuklacı bilmelidir ki bu millet kendi içindeki düşmanı bulup alt etmiştir, gördüğü ve bildiği düşmandan da asla korkmayacaktır.

Batı kamuoyu başarısız darbe girişiminin hemen ardından Ortadoğu’da Türkiye’nin politika değişikliğine gidişi konusunda oldukça rahatsız ve tedirgin. Türkiye ile ilgili yazı kaleme alan neredeyse her gazeteci, araştırmacı ve yazar hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağından bahsediyor.  Öyle görünüyor ki bölgede ABD varlığından rahatsız Rusya ve İran’a artık Türkiye’de eklendi. ABD artık müttefikimiz değil. AB artık bizim muasır medeniyet seviyesine ulaşmamız için bir stratejik hedef değil. Türkiye kendi kaderiyle baş başadır. Suriye’deki bir iç savaştan PYD eliyle kendisine uydu bir devlet çıkarmaya çalışan ABD savaşı durdurmak yerine diğer bölgelerde devam eden savaştan faydalanıp önce IŞİD ardından PYD eliyle sınırımıza bir hat çizmeye çalışmaktadır. Artık hepimiz ABD’nin getireceği barış ve demokrasi tehdidinden Allah’a sığınır olduk. Bizi etkisiz ve her an iç savaşa ve işgale hazır hale getirme amacını güden bu oyunu da bozacağız. Bizim bu oyunu bozma gücümüzü kırmak için terör en kanlı eylemleriyle sahnede. FETÖ’den umduğunu bulamayan ve on yıllarca yaptığı yatırımı bir gecede kaybeden ABD 15 Temmuz ruhunu dağıtmak, moralleri düşürmek, etnik çatışma çıkarmak, Rusya, İran, Türkiye yakınlaşmasını kırmak ve en önemlisi Türkiye’yi bir şekilde cezalandırabilmek amacıyla bombalar patlatmakta ve milletin arasına fesat kalbine korku salmak istemektedir.

Direneceğiz! kelimesi artık yeterli değildir. Artık birileri ne zaman taarruza geçeceğimizi de söylemeli. Zira savunma hücum hattında başlar. Ülkemizi terör belasından, işgal tehditlerinden uzak tutmanın bir yolu da sürekli savunma pozisyonunda beklememektir. Oyunu bozmak için son zamanlarda yapılan hareketler olumludur. Ancak “artık onlar düşünsün” dedirtecek adımlara geçmenin zamanı geliyor…

 

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Yazıya 1 Yorum Yapılmış

  • Palulu

    02 Eylül 2016 11:00

    Cevap Ver

    Yureginize sağlık güzel bir yazı olmuş özellikle son paragraf tam yerinde...

Tüm yorumları okumak için tıklayın

Gündem
Barzani'ye kritik uyarı
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Parayla satın alınabilecek her şeyi kaybettik

Hava Durumu

28°
Detaylı Hava Raporu