img

Rauf Uluğbey

21 Ağustos 2016 19:21

BÜYÜK SAVAŞ’A HAZIR MISIN?..


23 Ağustos 1921’i Hatırla !

Gazi Mustafa Kemal'in tabiriyle "Melhame-i Kübrayı". 

Bitap düşmüş “Allah’ın Aslanlarının”, 13 Eylül 1683 Viyana Kuşatmasından bu yana ilk defa savunmadan “saldırıya” geçtiği günleri hatırla! 

“Requiem For a Dream” misali legal uyuşturucularla beynimizin sulandırıldığı, halkların Black Mirror'daki gibi "hiç bir amaca hizmet etmeyen işlerde daha aşağıya düşmemek için çalışarak ve hedefe sadece ünlü olmayı ve daha –konforlu- hayatı koyarak" yaşatıldığı; şüphenin paranoyaya; öfkenin gözü dönmüşlüğe; adalet arayışının intikama dönüştürülmeye çalışıldığı “sistemi” düşün!

Türk adını ortak kimlik kabul etmiş bu halkın; Ömer Lütfi Mete’nin tabiriyle “İbrahim Milleti’nin” ,sistemin onca saldırısına ve yoksun bırakmasına rağmen Alevi’siyle, Sünni’siyle; dindarıyla, seküleriyle; Kürdüyle, Arabıyla, Lazıyla, Çerkeziyle; zenginiyle, fakiriyle ve hatta Ateistiyle  “Morfogenetiğinde”   Allah sevgisini ve Devlet birliğine olan inancı taşımasının “bir işaret” olduğunu gör!

Şimdi şaşırmaktasın “Ateist de nereden çıktı” diye? Ya hu bre ham softa! Sen Ateisti Allah’tan hariç mi sanırsın? Emri dışında yaprak kımıldamayan “Yüce Kudret”  Ateist’e La İlahe kısmını söylettiyse vardır bir hikmeti! Sen de İllallah demesine vesile ol ki “Mümin Dünya Düzeni” yaşasın!

15 Temmuz'un bir zafer değil, Küresel Şer Şebekesine “Armegedon'un” ilk tokadını vuruşumuz olduğunu; rehavete kapılmamız ya da ganimet kavgasına düşmemiz halinde yerle yeksan edeceğimizi anla artık! 

 

Sen FETÖ ile uğraşırken PKK'nın  daha çocuk bedenler  üzerinden sana tuzaklar kurması; Sen PKK'ya bilenirken DAEŞ'in hareket geçirilmesinin tesadüf olmadığını biliyorsun da; Devlet’in İsrail'in Ulusalcı Kanadıyla anlaşırken seni iç politikada desteksiz bırakmak isteyen Küreselci İsrail'in Gazze'yi vuruşunu anlamıyor musun? 

Rusya Ordusunda Putin'in onca “Ulusalcılığına” rağmen, Oligarkların  denizaltı satabilmesinin; Kuzey Irak'ı bombalıyoruz diye görsel şov yapan komutanların ABD'nin Küreselci kanadı ile “Mühimmat Kaymağı” yemesini yan yana düşünemiyor  musun? 

Türkiye'de “Paralel Devlet” var da; ABD’de, İsrail’de, İngiltere’de, Almanya’da ve bilimim şer ekseninin hizmetçilerinde Devlet İçinde Devlet, İradeye Tahakküm Kurmaya Çalışan “Bürokratik Bir Oligarşi” yok mu sanıyorsun? Kul basamağında “şirki” enjekte edenler , “İslam Ümmeti’nin” siyasi yapısı içerisinde  şirki unutur mu zannediyorsun?

Eğer devletlerde iç çatışmalar yok ise  CIA, PYD’ye silah verirken, Pentagon’un Muhaliflere yardım etmesini nasıl akla mantığa sığdırabiliyorsun? Eğer Amerika’da neden darbe olmuyor diyorsan; J.F.Kennedy’nin ve ardından yerine seçilen kardeşi Robert Kennedy’nin de öldürülmesinin eline silah almış bir meczubun işi olduğuna mı inanıyorsun? Eğer Amerika’da bir kanat diğer kanada operasyon çekmiyor diyorsan, 11 Eylül Saldırılarını,  Yeşil Kuşak Projesi kapsamında bizzat ABD tarafından yetiştirilmiş EL-KAIDE’nin o boyutta bir işi destek ve koruma almadan, yönlendirme yapılmadan gerçekleştirebileceğini mi düşünüyorsun?

ARTIK UYAN!

15 Temmuz’daki başarımızla övünmeyi bir kenara bırak!

Ve birkaç yüzyıldır Şeytanın Sözcülüğünü yapan Birleşmiş Milletler’in; Sana Kuruluş Döneminin Osmanlısını Vaat ediyoruz diyen Kraliçelerin, sana yükseliş döneminin “hilafetini” teklif ediyoruz diyen Fuller’lerin, “Jakoben Batıcılığın” tanımı olan Kemalizm’in     ve Batının oyuncağı olmuş “Sahte Dini Yapıların” ve şimdi de Arvasi Hazretleri’nin mezarı başında kanlı elleriyle duaya yeltenerek Türk-İslam dünyasında “Liderlik Balını” ağzımıza çalan Alexander Dugin’lerin   elinde-beynini kullanmadan parya olduğun yeter!

İngiliz Tarikatlarının, Amerikan Cemaatlerinin, İran Âlimlerinin ve Vehhabi Fetvacılarının beynini bulandırmasına artık izin verme! Faşist sağ ideolojilerin de, Goşist sol düşüncelerin de oyununa gelme!

Kemalizm’den kaçarken FETÖ tuzağına düştün! Şimdi FETÖ’den kaçarken, tekrar Kemalizm tuzağına düşme!

İslamcılık üzerinden kahramanlık devşirmeyi bırak ve Ezana kulak ver önce!

Önce şu vaktin namazını bir eda et!

Tabii okuduğun duanın anlamını, yaptığın ibadetin ilahi manasını bilmediğin için namaz sana yavan gelecek ilk başta ! Hamaset ile para hırsıyla, makam doymazlığıyla kararttığın kalbini Kur’ana açmak için , “iradene ve konforunu terk etmek istemeyen beynine” boyun eğdireceksin!

Durmayacaksın, öyleyse Namaz’ın ardından Kuran’a yöneleceksin. Yıllardır yüzünden okuyarak “Huri Kaptığını” sandığın o fantastik dini anlayışını bir kenara bırakacak ve “Allah’ın bana yazdığı bu rehberi  anlamam farz” diyeceksin!

O Ahlak Abidesine ( S.A.V) Binlerce Selam ve Dua olsun; lakin sen Hindular misali kehribar taşları çekerek Peygamberimize “Salât” ettiğin tatminine varmayacaksın! Salât selam olduğu gibi daha önemlisi O “davaya” yardımdır! Fakiri giydirmek, açı doyurmak, yanlışı düzeltmek, haksızlığın karşısında HAKKI savunmaktır; kimi zaman sevdiğin kimi zaman ailen kimi zaman siyasi çevren pahasına da olsa Hakk’ı tutup kaldırmaktır!  

Tabi fikirsiz aksiyon intihardır, bilgi olmadan fikir  cehaletin en koyu damarıdır! Hayallerin yoksa ütopya kuramazsın; prensiplerin yoksa ilkeli yaşayamazsın! Öyleyse “İkra” emrine binaen okuyacaksın. Selman Kayabaşı’dan Ömer Lütfi’ye; Mahir Kaynak’tan Mehmet Eymür’e; Platon’dan  İbn-i Haldun’a, Necip Fazıl’dan Nazım’a kadar seçerek okuyacak; seçimlerinde ÖNYARGI tuzağına düşmeyeceksin. Ezberlemek için değil; beyit okuyup sosyal medyada caka satmak için hiç değil! Anlamak için, hatta varsa aklına-gönlüne yatmayan, eleştirmek için okuyacaksın!

Sokakta serseriye, iş yerinde doymaz patrona, devlet dairesinde kibirli memura, yolsuz siyasetçiye, sahtekâr hocaya, torpilli yöneticiye, sendikal ağaların gölgesindeki işçiye, uzun sakalın arka planındaki servete, gülen yüzün şeytani planlarına, ağlayan gözün timsahvari oyunlarına aldanmayacak, nefsini hesaba katmadan karşı duracaksın!

Ve bundan sonra, VATAN İÇİN ÖLMEYECEK, BİZATİHİ VATAN İÇİN YAŞAYACAKSIN!

“YOK, ETMEYİ DEĞİL, VAR OLMAYI; İMHA ETMEYİ DEĞİL İKNAYI; MAKAM KAPMAYI DEĞİL HAKETMEYİ; SADAKATTEN ÖNCE LİYAKATİ; İDEOLOJİDEN ÖNCE AHLAKI; SECCADEDEN ÖNCE ABDEST ALDIĞIN SUYUN PARASINI HELAL YOLLARDAN KAZANMIŞ OLMAYI ARZULAYACAKSIN !”

15 Temmuz gecesi “Şehit Kardeşim” tankların paletleri altında kavuştu ya Rabbimize! Bırak artık güzellemeler yazıp, hamaset pompalamayı!

Sen Sistemin Çarkları Arasında Parçalanmak Pahasına da Olsa Çomak Sokmaya Var mısın?

Sadece DAEŞle, PKK ile, FETÖ ile değil; senin makamın üzerinden; senin paran, senin zevklerin, senin çocukların, senin zaafların, senin hayallerindeki malikaneler üzerinden  gelecekler sana! Hatta toplumda nezdinde  senin  onurunu iki paralık etmek için “Kasetler” tertipleyip, bin türlü çamur ile bulayacaklar “ak” yüzünü!

Bütün bu “Sen’lere” baş çevirip, Ali ŞERİATİ’nin dediği gibi “her ne veya kim ise, onu Mina’ya getirip ellerinle “kurban” etmeye; son asrın  hem küresel hem ruhsal alanda cereyan etmekte olan büyük  savaşa hazır mısın? 

 

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

 • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Yazıya 2 Yorum Yapılmış

 • Arslan

  23 Ağustos 2016 11:24

  Cevap Ver

  basarılı ve vizdan sorgulatıcvı yazınızı bu cümleylede özetlemişiniz''Ve bundan sonra VATAN İÇİN ÖLMEYECEK , BİZATİHİ VATAN İÇİN YAŞAYACAKSIN !'' başarılar dilerim...

 • Efetimi

  22 Ağustos 2016 18:12

  Cevap Ver

  Rauf bey başarılı yazılarınızı takip ediyorum.doğru söylüyorsunuz gevşememek lazım.şuan 15 temmuzun 2.dalgası bu kansızların eylemlerine başlaması oldu...burada sorulacak soru şu ....madem öyle siz o bombaları ne ara oraya yollara bilmem nerelere koydunuz? Madem öyle size halk nasıl müsade etti? Bu müsade eden tayfa her kimse 15temmuz ve sonrasında yapılan vatan savunmasında yakınları komşuları neden bunları en azından uyarmadı ? Madem öyle yada neden şikayet etmedi ? BİZ GEVŞEDİKÇE 2.DALGAYI KAYBEDİYORUZ...
  SAYGILAR

Tüm yorumları okumak için tıklayın

Gündem
CHP'li vekil "masum siviller" demişti, pkk yalanladı "bizim adamlarımız"
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Küstah vali Kerkük'ten meydan okudu: Gelin de görelim!

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu