img

Atakan Karataş

19 Ağustos 2016 19:04

Yeni Türkiyenin Yükselişini Durduramayacaklar!


Sevgili okurlar öncelikle selamlar,
Bu benim haberseyret.com’ da ki ilk yazım,
İnşaAllah güzel şeylere vesile olur,
 

Lafı çok fazla uzatıp benden konuşmak yerine bizden konuşmayı tercih ederim.

Bizler bu vatanın evlatları olarak zorluklara alışmışızdır. Yaşadığımız tüm zorluklarda zalime boyun eğmemekten kaynaklanır. Mesela 15 Temmuzda olduğu gibi, mesela ezanın aslına çevrilmesi için uğraşılan 27 mayıs 1960 günleri gibi, düştük ayağa kalkalım derken yaşadığımız 12 mart 1971 gibi, tam başımızı kaldırıp yine dünyaya diklenmeye başlamışken yaşadığımız 12 eylül 1980 gibi.

Bu ülke ne zaman ayağa kalkmaya çalışsa, başını kaldırıp etraftaki mazlumları gözetmeye başlasa başına hep oyun örülmüştür. Ne zaman bir yol yapılırsa, cuntaların postallarıyla o yollarda yürünmek istenmiştir. Ne zaman bir köprü yapılsa o köprülerden tankla geçilmek istenilmiştir. Ne zaman kardeş kardeşe barışmaya yaklaşmışken, sağ, sol diye ayırmışlar, silah dağıtıp, kardeş kanını bölüşmüşlerdir. Ne zaman bayrağımız mazlum milletlerde dalgalansa, Türkiye kardeş milletlere yardıma yelken açsa, o gemi batırılmak istenmiştir. Ne zaman Türkiye sesini dünyaya duyurmaya çalışsa o zaman sesi ses kayıtlarıyla kesilmeye çalışılmıştır. Ve ne zaman Türkiye kendi kendine yetmeye başlamışsa, islam ülkesi olup, kardeşlerine sahip çıkmışsa, ab ye ihtiyacı olmayıp bağımsızlaşmışsa, gelişmişse işte o zaman şeytana avucunu açarak bekleyen, ateşi kendi cehenneminde yananlar tarafından bu vatanı bölmek, kardeş kanı dökmek istenmiştir.

Türkiye son zamanlarda büyük bir değişim içerisinde, üzerine borçlarla bağlanan halatları, politik zincirleri, askeri sanayisini kalkındırarak, tanklarının, uçaklarının üzerine takılan dış güçlerin çiplerini, terör gibi kendisini ağırlaştıran yüklerini birer birer atıyor. İşin en acı noktası bizler bunun o kadar farkında bile değilken, havalimanlarından ülkemizi kötüleyen, meydanlarda reisi cumhurumuzun telekonferansla bağlanmasından korkan, ülkemize Türkiye’ nin sorunlarını getirmeyin diyen, Türkiye’ den muhataplarımızı içeri aldıklarını söyleyenler bunun çok ama çok iyi farkındalar ve hamlelerini ona göre dizayn ediyorlar. Biliyorlar ki Türkiye, ortadoğunun, Türk-İslam coğrafyasının çanakkalesi. Bu kaleyi geçemeden planlarının tıkır tıkır işleyemeyeceğini çok iyi biliyorlar kardeşim.  Karşılarında gitgide güçlenen bir Türkiye görmek istemiyorlar çünkü Türkiye’ nin güçlenmesi demek, onların demokrasi bahanesiyle petrol çıkardıkları, kardeş kardeşe geçinirken birbirini ayırıp iç savaşa sürükledikleri planlarını bir daha uygulayamayacakları anlamına gelmekte.

15 Temmuz 2016 tarihi bu ülkenin miladıdır. Genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle, reis-i cumhuruyla, hükümetiyle, muhalefetiyle bir milletin vatanına sahip çıkışıdır. Darbecilerin, hainlerin, ülkemizde at koşturmak isteyen dış güçlerin, fitnecilerin yüzünün asıldığı, oyunlarının bozulduğu, korktuğu gündür 15 Temmuz. Türkiye’nin yükselişini daha önceden olduğu gibi darbelerle durdurmak isteyenlerin, vatanını seven, şehadete koşan, kanla alınan toprağını canı pahasına savunanlar tarafından ezildiği gündür bu tarih. Ve bu tarih yeni Türkiye’nin tarihidir kardeşim.

Üzerimizde oynanan tüm bu oyunlara karşı vatanı savunma yolunda durmak yok yola devam! İstedikleri kadar bu ülkeye darbe vurmaya çalışsınlar, reisimiz dediği gibi hepsi toplanıp gelsinler artık Yeni Türkiye’nin Yükselişini durduramazlar.  

Bu öyle bir yol ki kardeşlerim, akılla, imanla, vatan sevgisiyle geçilebilir ancak bu yoldan. Onlar yangın çıkartırsa, biz söndüreceğiz. Onlar yıkarlarsa biz yapacağız. Onlar öldürürlerse biz yaşatacağız ki devlet yaşasın. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar, biz hak yoldan ayrılmayacağız. Onlar bizi yere düşürmeye de çalışsalar, biz bu vatan için şehadet şerbetini içen kardeşlerimizi abilerimizi hatırlayacağız, bu vatan için ödenen bedelleri hatırlayacağız, bu vatan giderse ailemizin gideceğini, tüm sevdiğimiz şeylerin biteceğini ve ezan seslerinin yerini  bomba ve çan seslerinin alacağını unutmayacağız.  Ve durmayacağız, asla pes etmeyeceğiz, onların tabiriyle ortadoğu’nun hasta adamı değil, ortadoğu’nun şuana kadar olduğu gibi ve zaman geçtikçe daha da kuvvetlenecek, bağımsız, sarsılmaz, kimseye boyun eğmeyen, ümmeti muhammede sahip çıkan, dosta umut, düşmana korku salan Yeni Türkiyesi olacağız! Dediğim gibi, onlar ne yaparlarsa yapsınlar Yeni Türkiye’nin Yükselişini durduramayacaklar.

Allah hepinizden razı olsun. Ateşe su taşıyan herkese selam olsun. 

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

 • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Yazıya 6 Yorum Yapılmış

 • Salih Yeşil

  23 Eylül 2016 16:10

  Cevap Ver

  İlk yazınız olması sebebiyle tebrik ederim..Dilinize, elinize, kaleminize, yüreğinize sağlık..

 • Ahmet Demirci

  19 Ağustos 2016 20:53

  Cevap Ver

  Sevgili kardeşim, belli ki bir mürekkep damlasıdır yüreğin, dökülen her bir harf biz diye bağırıyor.Kalemine sağlık.

 • Burak GEZER

  19 Ağustos 2016 20:13

  Cevap Ver

  Siz genç kardeşlerimizin bu bilinç ve inançta olması bizler için, ülkemiz için büyük bir sevinç ve onur kaynağıdır. İlk yazı tecrübenizi gayet başarılı bulduğumu belirtir, başarılarınızın ve yazılarınızın devamını dilerim.

 • Ahmet Kaplan

  19 Ağustos 2016 20:05

  Cevap Ver

  Öncelikle hayırlı olmasını temenni ediyorum. Haberseyret.com u da kutluyorum. Böyle genç ve bilinçli yazarlara fırsat verildiğinde ortaya çok güzel şeyler çıkabiliyor. Bisimit tarzında olmuş o yüzden bu yazı seslendirilecekse kesinlikle bisimiti seslendiren kisi tarafindan seslendirilmeli. Bazı yazım hataları bulunmakta onlarında zamanla düzeleceğini düşünüyorum. Ilk yazı icin mükemmel diyebilirim

 • Said özdamar

  19 Ağustos 2016 19:54

  Cevap Ver

  Tıpkı su misal gibi: "Vazifen: Dikenler arasından güller toplayacaksın. Ayağın çıplaktır, batacak; elin açıktır, ısıracak. Buna sevineceksin!

  Firavunlar kucağında büyüyen çocuk Mûsâ’ları safına alacaksın. Aldığın için dövecekler. Konuştuğun için zindana koyacaklar; sevineceksin!

  Çöllere sürülürsen, kanınla ağaç yetiştireceksin. Kutuplara sürülürsen, vücut ısınla sebze yetiştireceksin. Yeşilliği sevmeyenler olacak. Yakacaklar, yıkacaklar. Sen bunu sabırla seyredeceksin!

  Karanlık zindanlara atarlarsa, ışık; paslı vicdanları görürsen, ümit; imansız kalplere rastlarsan, Nur vereceksin. Sen verdiğin için suç, sen getirdiğin için ceza, sen konuştuğun için mahkûm olacaksın. Ve buna şükredeceksin!

  Anadan, yardan, serden ayrılacaksın. Candan, gönülden Kur’ân’a sarılacaksın. Damla iken deniz, nefes iken tayfun olacaksın. Derdini yazmak için derini kâğıt, kanını mürekkep edeceksin. Kimse ile görüştürmezlerse, mecnun olup çöllere düşeceksin. Leyla arar gibi nur arayanları bulacaksın. Bulamazsan üzülmeyeceksin!

  Makamlar, servetler verirlerse, nefsini unutacaksın...

  Yalan, iftira, çamur fırtınasına tutulursan, hissiyâtını terk edeceksin...

  Önünde demirden set yaparlarsa, dişinle deleceksin. Dağları toptan oymak gerekirse, iğne ile oyacaksın. Unutma! Nerede olursan ol, küfrün ve cehlin tâ temelini çürüteceksin.

  Bir gün Kur’ân etrafındaki surların yıkıldığını görürsen; hemen kemiklerini taş, etlerini harç, kanını da su edeceksin.

  Etrafına ilimden, irfandan, faziletten, ahlâktan kaleler dikeceksin. Kaleler, fedailer ister. Nasıl olsa sen de içinde fedai olacaksın."

 • Mustafa Hasağdaş

  19 Ağustos 2016 19:49

  Cevap Ver

  Genç yazarları takip edebilmenin ayrı bir önem kazandığı günlerdeyiz. Bugünlerde dikkatini toplumsal çalkantılara yoğunlaştırıp bunları analiz eden gençlerin sayisinin artmasindan memnuniyet duyuyoruz. Allah yolunu bahtini açik etsin.

Tüm yorumları okumak için tıklayın

Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu