img

Orhan Baylan

15 Ağustos 2016 17:31

FETÖ'ye Uygulanan PKK'ya da Uygulansın!


Türkiye 15 Temmuz'da yaşadığı işgal saldırısı sonrası, bu saldırıyı gerçekleştiren taşeron Fetö terör örgütüne yönelik bir dizi tedbir alınıyor.
Bakanlar Kurulu'nun KHK düzenlemeriyle çok sayıda insan devlet memuriyetini kaybetti.
Bazı şaibeli görünen devlet memurları hakkında mallarına tedbir konulmuş, devletten iş alan, kiralama yapan iş adamlarının sözleşmeleri fesh edilmiştir.
Ve burada saymakla bitmeyecek daha bir sürü yeni uygulamalar geldi, geliyor.
Bütün bunlar geç kalınmış olsa da bir musibetle uygulamaya konmuş güzel kararlar.
Tamam iyi güzel de bu Ülke'nin başına musallat olmuş örgütler bitmiyor ki.

Fetö ile uğraşıyorsun, PKK vuruyor, o duruyor, PYD geliyor, la sen bir dur diyorsun DAEŞ çıkıyor.
O zaman; yapılacak belli..
Şu an Fetö örgütüne her hangi bir şekilde bulaşmış devlet görevlisini, para havalesi yapmış işa adamını içeri alabiliyorsan; 30 senedir senin canını yakan, ayağında pranga olan bu PKK terör örgütüne de aynı kararlıkla, tavizsiz, merhametsiz bir biçimde uygulanması gerekmiyor mu?
PKK'yı öven, flamasını taşıyan, cenaze veya çeşitli bahanelerle sloganlar atıp, poster ve bayraklarını taşıyanlar hakkında niye merhamet gösteriliyor.
Çukur kazmaya, malzeme taşımaya araç tahsis eden, PKK'lı cenazesi taşıyan, taziye evi açan HDP'li belediyelere müsamaha niye?

Dokunulmazlıklar kaldırıldı, bazıalrına dokunulmasını bekledik.Ama hiç bir HDP milletvekili daha savcı önüne çıkarılamadı.
Türkiye'ye meydan okuyan, sıradan bölge halkını bırak, asker ve polisi tehdit eden, aracında silah taşıyan, sırtını oraya buraya dayayanlar hakkında hiç bir gözle görülür ilerleme kaydedemedik.
Tamam Türkiye ağır bir saldırıya matuf kaldı ama, devlet çarkı rutin işler.Devlette sen biraz dur, bekle olmaz.
Bir yere tedbirler alırken, diğer orospu çocukları canımızı yakıyor her gün.
PKK'lı peşine koşmak elbette gerekli.
Ama şehirlerde; o babaları anonim çocuklarına yardım ve yataklık, lojistik destek olmazsa, ne silah tedariki, ne bomba için araç, ne de istihbarat alamazlar.
Onun için OHAL süresince, yetkililerden istirhamımız lütfen artık şu her gün canlarımızı alan bu belaya karşı da aynı kararlılıkla tedbirler almanız.
Yeter da...

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
PKK iki MİT'çiyi kaçırdı mı?
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
ABD'den PKK'ya 120 TIR silah daha!

Hava Durumu

27°
Detaylı Hava Raporu