img

Volkan Cengiz

02 Ağustos 2016 16:15

Hiçbiri Yanlarına Kalmayacak


Yüzü kızarmaz Amerikan Genel Kurmay başkanı ülkemize ayak bastı.

Gelmeden önce de yoğun propaganda yaparak psikolojik savaşın alt yapısını kurdular.

''Olayla alakamız yok. Türkiye paranoyakça yaklaşıyor'' vs...

Dünyaya ettikleri zulmün yanlarına kalacağını sanıyor olmalılar ki, hala klasik ayak oyunlarını sürdürmeye devam ediyorlar.

''Dünya 5'ten büyüktür'' sözü büyük bir davetti. Eninde sonunda tüm mazlumlar bu alçaklara karşı tek kuvvet olacak.

Olayla alakaları yokmuş!...

Son yüzyılda Ortadoğu'da darbelere maruz kalan tek ülke Türkiye değil!

Irak, İran, Yemen , Libya, Mısır, Suriye, Türkiye ve daha nicelerinde oluyorsa darbe, olmuyorsa silahlı terör örgütleri ile bölgeyi dizayn ettiler.

Bir zamanlar tek parça olan bu topraklar, Osmanlı'nın parçalanmasından sonra, emperyal güçlerin devlet içine yerleştirdikleri kadrolarla bunca zaman bu şekilde kendi çıkarları doğrultusunda idare edildi.

Ortadoğu'da yaşanan tüm kaosların en kısa özeti budur.

Müslümanlara kan kusturarak kendi halklarını refah içinde yaşattılar.

Geçenlerde bir Amerikan belgeseli izlerken, '' Modern Rehinciler '' adlı programda bir Amerikalı aracını satmak üzere rehinciye getirdi. 

Rehincilik onlar da eskiden kalma ticaret yöntemi...Ya borç alarak sahip olduğun birşeyi rehin bırakıyorsun sonrasında faiziyle ödüyorsun veya piyasa fiyatından ucuza direkt satıyorsun.

Aracını satmak isteyen adamın minibüsü var. Ama çok farklı bir minibüs. Her yeri zırhlı, camların üzerinde çelik petekler var, içinden tavana açılan bir kapı var. Arkasında sedye aparatı var. Üzerinde su deposu ve içinde bir takım savaş aparatları var.

''Bu araca 30 bin dolar harcadım. Artık beni sarmıyor. Satmak istiyorum'' dedi.

Rehinci, ''Tamam ama sen neden böyle bir araç yaptın'' demekten alıkoyamadı kendisini...

''Zombi istilasına karşı güvenlik için yaptım. Eğer zombiler saldırırsa çöle kaçacağım, hayatta kalmak için bu araca ihtiyacım olacaktı'' dedi.

Buyrun. Boş bir hayale Türk parasıyla 90 bin TL eden boş harcama.. Adamların kafasındaki boşluğun seviyesinin de açık delili...

Başka bir programa bakıyorsunuz. Amerikan ordusundan emekli subayın koleksiyonunu gösteriyor. Klasik arabalar, motosikletler, objeler...

Kriminal belgeseli açıyorsunuz, sıradan bir sokak serserisini polis tutuklamaya giderken evinin önünde jipler, villa, wc de bile lcd tv..

İşte dünyayı sömürmenin, kendi elleriyle peydah ettikleri kapitalizmin onların hayatlarına yansımaları bu şekilde oldu.

Müslümanlar ise hep kan ağladılar. Bir Amerikalının aklında olan hafta sonu hangi basket maçını izleyeceği veya barbekü yapıp yapmayacağı iken, bizler '' yarın halimiz ne olacak'' diye düşüne düşüne bugünlerimize geldik.

Yazının başında da ifade ettiğim gibi, bu yaptıklarının hiçbiri onların yanlarına kalmayacak. Türkiye'yi alt edememeleri bizim için bir doğuş, onların zulüm düzeni için ise sonun başlangıcıdır.

Biz ne kadarını görürüz bilmem ama, inanıyorum ki torunlarımız Gulyabani saldırısına hazırlık için yerli üretim araçlarına bayağı bir masraf edebilecek kadar refah bir hayat yaşayacaklar.

Onlar da '' Nerde eski günlerimiz diye'' anırıp duracaklar.

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İspanyol polisi Katalan hükümet binasına baskın yaptı

Hava Durumu

33°
Detaylı Hava Raporu