img

Orhan Baylan

31 Temmuz 2016 10:52

Komuta Kademesi Neden Değiştirilmedi


15 Temmuz gecesi yaşandığı söylenen bazı tutarsızlıklar, beyanlar; insanların haliyle Genel Kurmay Başkanı ve diğer Kuvvet komutanlarıyla ilgili kafalarında şüpheler oluşturuyor.
Lakin YAŞ sonrası Jandarma komutanı haricinde diğer komuta kademesinin aynı tutularak devam edilmesi benim nazarımda Erdoğan'ın stratejik dehasını ortaya koyuyor.

Şöyle ki; Batı Ülke'leri başta olmak üzere, bütün Dünya'da, ABD ve Fetö örgütü elemanları, bugüne kadar parasal olarak besledikleri kanaat önderleri ve meşhur gazete ve yorumcularla el birliğiyle Türkiye'yi ve Erdoğan'ı karalama kampanyasına giriştiler.
Diktatör Erdoğan'a karşı, demokratik güçlerin giriştiği bir hareketin zorla bastırıldığını, gazete ve televizyonların kapatıldığını, gazetecilerin tutuklandığı despotik bir rejimin Türkiye'de şu an hakim olduğunu iddia ediyorlar.

Çirkin bir kampanya yürütüyorlar.
Artık dinlerini sattıkları yetmiyormuş gibi bu şer güçleri, vatanlarını ve ruhlarını da satıyorlar.
İşte Batı kamuoyunu hazırlayıp, gelecekte NATO veya BM güçleriyle Türkiye'ye müdahalenin alt yapısını hazırlamaya çalışıyorlar.
Tabi bizim tarihi stratejik müttefikimiz ABD himayesinde.

İşte bu ahval ve şerait içinde; Komuta kademesinin aynen muhafaza edilmesi Dünya kamuoyuna verilecek mesaj için çok çok önemli.
Türkiye'de TSK'nın içindeki Fetö yapılanmasına ruhlarını satmış bir avuç teröristin yaptıkları bir eylemdir.Bunun TSK'nın üst kademesinin onayıyla ve katılımıyla olmadığının en güzel örneği hali hazırda o komuta konseyinin muhafazası en güzel örneğidir.

Ayrıca;
Türk lakı'da bu darbecilere karşı 15 gündür dimdik "Darbe Karşıtı" nöbetini tutmaktadır.
Meşru Hükümeti, Askeri ve Halkıyla Türk Milleti; demokratik düzenine saldıran bir avuç Fetö teröristine karşı hep beraber karşı duruşunu sürdürecektir.

İşte bu yüzden; hem Komuta Kademesiyle devam, hem Halkın Darbe Karşıtı nöbeti, bütün Dünya'ya verilecek en güzel mesajdır.

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan'dan Trump ve ABD'ye çok sert sözler!
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
Petrol zengini ülkenin ekonomisi çöküyor

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu