img

Orhan Baylan

27 Temmuz 2016 19:35

Fetö Yapılanması CIA Projesiydi (1)


15 Temmuz'da Türkiye'nin yaşadığı travma uzun zaman konuşulacak, olayda fiilen görev alanlar kadar perde gerisinde ki yapılanma konusu da hep gündeme gelecektir.
Benim için hiç bir zaman gizemi olmayan, her zaman dinime ve vatanıma zarar veren bir unsur olarak gördüğüm Fetö yapılanması ne yazık ki birileri için hep el üstünde tutuldu bir zamanlar.
" Dinler arası diyalog" benim itikadi bakışım açısından imani bir konudur.Allah katında yegane din olarak tarif edilen İslam'ı, muharref dinlerle eşitlemek imanını götürür insanın...
Ama bunu dillendirenler, 150 senedir bu topraklarda bir yerlerin adamı olarak, görevli olarak, bunu değişik isimlerle yaymaya çalışıyor ve insanlar da bunu sanki yeni bir şey gibi merakla, hiç sorgulamadan alıp benimsiyorsa, bizim bu topraklarda daha çok başımız belaya girer.
Bu satırların yazarı için Gülen Hareketi başından beri CIA organizasyonuydu.İlk çıktığı zamanlarda, NATO konsepti dahilinde CIA tarafından kurulan ve eğitilen Özel Harp Dairesince palazlanmış, büyümesi sağlanmış, daha sonra bir "Üst Akıla" devredilmiş bir yapılanmadır.
Said-i Nursi talebeleri içerisine katılan resmi eğitimsiz, Erzurum'da bulunan bazı medreselerde biraz dini tahsil görmüş olan F.Gülen; 1957 yılında Terzi Mehmet Şergil'in küçük dükkanında tanıştığı kişiyle hayatı değişir.Kendi deyimiyle iki kilim büyüklüğünde ki o dükkanın o geceki misafirleri ilginçtir.
Mehmet Kırkıncı, Mehmet Şevket Eygi ve Üsteğmen Esat Keşafoğlu.
Mehmet Kırkıncı daha sonra Yeni Asya Grubu kurucularından oldu.Mehmet Şevket Eygi yazar.Daha sonra F.Gülen'in görüşleriyle ters düştü.
Esat Keşafoğlu ise CIA tarafından özel eğitilen Özel Harp Dairesi mensubu.
Tabi aralarında ne tür ilişki başladı bunu bilmiyoruz.Ama hiç bir şey tesadüfen olmaz.
Daha sonra 1959 yılında Edirneye gidip İmam-Hatiplik yapar.
Elinden tutan şahıs, Yaşar Tunagör Hoca'dır.
Buna daha sonra yine döneceğim.
1961 yılında Mamak'ta asker olur.Orada da hep bazı subaylar tarafından kollanır.Mamak muhabere okuludur.Yani Ordu'nun dinleme yapan askerlerini yetiştiren kısmıdır.Kendisi Genel Kurmay'da kalmak ister ama İskenderun çıkar usta birlik olarak.
Yani daha 20 yaşında bile gözü Genel Kurmay'a girmekte herifçioğlu'nun...
İskenderun kısmı ayrı bir muamma.Kendisine tahsis edilen bir dinleme minibüsünde 4 ay yaşar...
Gittiğinin haftasında İskenderun'da bir camide asker elbisesi üzerine geçirdiği cübbeyle vaaz vermeye başlar.
Askerlik yapanlar bilir.Er oğlu bir er çok iyi bağlantıları yoksa, hiç bir subay, hele tabur komutanı, alay komutanı mesabesinde ki kişliyle muhatap olamaz.Ama bu hep birilerince kollanıyor, gözetiliyor.
Ayrıca yıl 1961.Askeri darbe olmuş, ezanı yeniden arapça haline getirdiği için Başbakan asılmış bir Ülke'de bunları yapan ilk okul diploması olmayan biri...
1 Haftalık bir er yeni bir memlekette vaaz edecek.Hadi askeriyeden izin alıp çıktı, hangi cami görevlisi 20 yaşında ki bir askere geç vaaz et diye kürsüyü verir.Ama birileri onun kulağını çektiyse caminin anahtarını bile verir garibim.
Neyse işte yıllar sonra bütün Türkiye2yi dinleyecek teşkilatı kuracak olan kişinin dinleme merakı da buradan kaynaklanıyor.
İstihbaratçılıktan...
Onu yetiştiren Özel Harp Dairesinde ki faaliyetlerinden...
Askerliği 10 farklı şehirde yapar.
Bir ara 3 ay rapor alır Erzurum'a gelir.
Orada; NATO'nun yeşil hat konsepti dahilinde açmaya başladığı "Komünizmle Mücadele Derneği" nin Türkiye'de ki 2. şubesini açar.
İlk şube İzmir'de açılmıştır.
3 aylık rapordan sonra 1 ay daha rapor alır ve sonrasında birliğine döner.
Askerlik yapanlar şimdi gıptayla okuyorlardır.Ne ballı bir iş..
Sizinde o kadar tanıdığınız üst rütbeli subay olsa sizin içinde dert olmazdı ki...
Hatta düşünün o dönem 2. Ordu komutanı olan daha sonra Genel Kurmay Başkanlığı yapmış olan Cemal Tural'ı bile tanıyor adam.
Cemal Paşa ilginç adamdır.İstanbul'da kolejde okurken bu paşa Devlet Bahçeli'nin de velisidir.
Neyse kafa karıştırmayalım şimdi...
Fetö'nün askerlik maceralarını bitirelim bir soluk alalım ...
Devamını sonra...

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu