img

Cihat Barış

20 Temmuz 2016 19:55

Darbeye Darbe Yapan Asil Millet


Yıllarca insanımızın asil duygularını istismar eden, “hizmet” diyerek yardım toplayıp büyüyen, büyüyüp bu asil milletin tepesine binmek isteyen, “lideri” ABD’nin kucağındaki kaçkın Fethullah Gülen başpapazı olan bir örgüt, dünyada emsali görülmeyen, terörizmle harmanlanmış bir darbe teşebbüsüne kalkıştı.

Güya karıncayı incitmekten dahi imtina eden, işleri, güçleri ilim olan, ülke ve millet menfaatleri için çalışan, silah, şiddet kültürünü bilmeyen bu haysiyetsiz yapı, içine canavar kaçmış bir ejderha gibi 15 Temmuz gecesi organize ve koordineli bir şekilde memleketin her köşesinde terörist bir darbe girişiminde bulundu. Asker, polis, sivil ayırımı yapmadan, hedef gözetmeksizin kendilerine karşı duran herkesi bombalayarak, ateş ederek, tankla ezip geçerek yok etme eylemine girişti.

Evet, “tarihte bunun emsali yok” dedik. Çünkü en aşağılık toplumlarda bile parasıyla kıyafetini, silahını kuşandığı milletine böyle fütursuzca saldıran bir örgüt göremezsiniz. Milletimiz, adına FETÖ/PDY dediğimiz bu alçak terör örgütü, 15 Temmuz gecesi bu terörist darbe girişimine başladığı andan itibaren buna karşı koyacağını, buna razı olmayacağını, direneceğini, memleket müdafaası yapacağını gösterdi. Çekinmedi, korkmadı, yılmadı, bedenini tankların önüne koyup siper etti. Akın akın meydanları doldurup asker ve polisiyle birlikte terörist darbe teşebbüsüne engel oldu, darbe kültürünü yerin yedi tabaka dibine gömdü.

İki yıl kadar önce (Fethullah Gülen’in o zamanki “sohbet” metninde geçen “gerekirse gladyatörler gibi savaşacaksınız” cümlesini okuduğumda) “Fethullah Gülen’in her cümlesi bir şifre, son kertede haşhaşiler de şiddete meyledecekler” dediğimde, dostlarımız dahil birçok kimseden tenkit almış, “Bu kadarını yapmazlar, bu biraz Fuatavni tarzı olmuş, çok abartıyorsun” itirazlarıyla karşı karşıya kalmıştım. İşte o gün geldi ve bu haysiyetsiz terör örgütü şiddete başvurdu, hem de en alçak yöntemi kullanarak darbeye kalkıştı, milletin tankını, topunu, tüfeğini, uçağını, bombasını millete yöneltti, meclisini, askeri ve istihbari karargâhını hedef aldı, akıllara ziyan bir eyleme imza attı.

Elbette ki durmayacaklar, elbette ki yetinmeyecekler, elbette ki “biz yapmadık diyecekler”, elbette ki kendilerini kamufle etmek için takiyye ve haysiyetsizliğe, onursuzluğa başvuracaklar…

Wikileaks, Türkiye ile ilgili “belgeler” yayınlayacağını ifade etmiş.

Anlaşılan şimdi de Wikileaks’ın yalan, sahte “belgeler”iyle itibar suikastı üzerinden yıkmayı deneyecekler. Şimdiden söyleyelim ki bu sahte, yalan “belgeler” bizim için yok hükmündedir, itibar etmiyoruz.

Her türlü yolu deneyecekler, her türlü uluslar arası yönteme başvuracaklar. Bütün gizli, açık ittifak ve desteklere rağmen Rabbimizin inayeti, milletimizin feraseti, Cumhurbaşkanımızın dirayeti, milletine bağlı sadık asker ve emniyet güçlerinin kararlı darbe karşıtı tutumu ile silahlı yöntem akim kaldı. Silahlı yöntemle sonuca ulaşamadıkları için uluslar arası aktörler artık aleni olarak alçak, terörist FETÖ’ye yardım için seferber olacaktır, cezai müeyyidelerden kurtarmak için her türlü baskıyı deneyeceklerdir.

Uyanık olalım ve Başkomutan Erdoğan’a güvenimizde sarsılma olmasın. Bize kalan, her hâl û kârda onun yanında saf tutup güçlü durmasını sağlamaktır. Erdoğan’dan “tamam, darbe tehlikesi geçti, artık meydanları boşaltıp evlerinize dönebilirsiniz” talimatı gelmediği sürece meydanlara, sokaklara sahip çıkıp hâkim olmaya devam etmeliyiz, rehavete kapılmamalıyız.

Sözümüz var; bir daha size “bizim çocuklar başardı” dedirtmeyeceğiz, o hazzı yaşattırmayacağız!

Cihat Barış - Haber Seyret

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
'Türkiye de bazı yaptırımlar üzerinde çalışıyor'
Türkiye
Afyonkarahisar’da art arda iki deprem
Dünya
Bangladeş'e sığınan Arakanlı sayısı açıklandı

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu