img

Sedat Salıcı

20 Temmuz 2016 14:53

Her şey Artık Daha Net


Darbe, sonrası gün yüzüne çıkanlar dan en önemlisi... Allah'a şükür ülkemizde hainlerin tutmayan darbesi sonucu vatandaşımızın gözünün önündeki sisin dağılmasına ve gönül kapısının yumuşamasına neden oldu, herşey açık net görüldü...

Pkk, hortladığı günden beri Güneydoğuda Kürt kardeşlerimiz "30 yıldır devletin Polisi devletin askeri bize zulm ediyor" diyorlardı ... "PKK geliyor zulm ediyor, hemen peşinden asker yada polis geliyor onlarda zulm ediyor" derken kardeşlerimizin haklılık payları vardı fakat öyle bir algı salınıyorduki o mazlum kardeşlerimizin ızdırabını duymamıza görmemize engel oluyorlardı, bunu bu gün herkes göre biliyor...

Zulümden kaçan düzgün insanları göçe zorladılar, kimdi bu göçe zorlananlar ? Güneydoğu bölgesini terörle iş birliği yapmayan aileleri göçe zorladılar, Peki genel anlamda kimler kaldı bölgede onlarla iş biriliği yapanları ise orda tuttuyorlardı nedeni ise Güneydoğu'yu Türkiye'den ayırmaktı bu darbe girişimiyle açık ve netleşmiş kesinleşmiş oldu...

Fakat Güneydoğu'da hala topraklarını seven ve zalimlerin zulüme direnen, vatan severlerin olduğunuda unutmadan bu konuya devletin hükümetin hatta ve hatta muhalefetin birlikte çalışma yapması, bölgede samimi olmaları gerekiyor.

Devletin içine yerleşmiş teröristlerden temizledikten sonra ilk iş: Güneydoğu'da başlatılmış olan temizliğe hız verilmesi hakiki bir temizlik sonrasında vatan sever dostalarımızı bölgeye yeniden yerleştirilmesi gerekiyor.

Tüm Türkiye vatandaşının o bölgede elini kolunu sallayarak her eve çay içmeye tarihimizi, ordaki güzellikleri gezmesini sağlanmasının ne kadar değerli önemli olduğunu bu gün bütün millet daha iyi anlamıştır.

Zor bir süreç fakat her şey gün yüzüne çıkmışken herkesin tekrar yazıyorum "vatan sever ve kardeşlik samimiyetiyle bu işin içinden çıkılacağına çözüleceğine yürekten inanıyorum" !

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Türkiye'nin tatbikatı sürüyor: Tank manevraları nefes kesti!
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Bosna Hersek'te Suriyelilere yardım kampanyası

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu