img

Mustafa Uysal

17 Temmuz 2016 12:37

Vicdanınız Darbe Aldı


Siz ne ara bu kadar vicdansız oldunuz?

Helikopterle sivilleri taradılar. Polisleri jetlerle bombalayıp kafalarına sıktılar, tanklarla insanları paramparça ettiler. 161 insanımız şehit edildi 1440 kişi yaralandı kendi teröristlerimiz tarafından.

 

Siz kalkmış asker dayak yedi ama... Diyorsunuz. Elbette o erlere dokunulmamalıydı. Elbette kandırılmış erlere dokunulmamalıydı. (Kafa kesme haberi yalanını saymıyorum bile.)

 

Lakin dokunulduysa bunları sokağa salıp insanları çatır çatır kendi halkını doğratanlara hesap sormalı değil misiniz? Sizin hesabınız kiminle? Darbecilerin yanında mısınız? Ne olduğunun farkında değil misiniz? Bir ülkeyi öldürmek istediler. Bir ülkeyi darbe ile esir almak istediler. Koca bir ülkeyi tarihin derinliklerine gömmek istediler. Siz daha neyin hesabındasınız? Bir hesap sorulacaksa kimden sorulması gerektiğini bile fark etmeyecek kadar vicdanınızı mı kaybettiniz?

 

O anın psikolojisini yaşadınız mı? Bir tank üzerinizden geçiyor, helikopter insanları paramparça ediyor, meclis bombalanıyor, jetler polisleri vuruyor... Cinnet geçirmiş bir grup asker ortalığı yakıp yıkıyor... Yahu halkını öldürüp Yunanistan'a kaçacak kadar alçalmış bir gruptan bahsediyoruz...

 

O ara ne yapacağını şaşırmış kalabalıktan birileri tepkisini ancak bir iki askeri tartakladı diyor ve bunun hesabını soruyorsunuz. Fetö'ye sorsanıza bunun hesabını. Fetöcü olduğu için meslekten kovulan polis bile tankın içinden çıkıyor, Reuters ajansı bile darbe girişiminin ardından Gülen'e gidiyor röportaj için siz kör müsünüz?

 

Buna hala senaryo, tiyatro diyorsanız vicdansızsınız. Bu darbenin kime yarayacağının hesabını yapıyorsunuz... Aklınız bile yok mu? Başarılı olsaydı ne olacaktı sorusunu bile sormadan bu hesabı yapıyorsunuz. Bu darbe başarılı olması için girişilmiş bir hareket. Başarılı olsaydı bu ülkeye ne olacaktı bilmiyor musunuz? Başarısız olunca elbette o an bu ülkenin başında bulunan ve popüleritesi yüksek olan adamın daha da yükselecek popülaritesi üzerinden akıl yürüteceğinize şükredin ki başarılı olamadılar.
 


Daha şehitlerimizin bile yasını tutamadık, nasıl bir vicdansızlık yalan haberlerle ortalığı kasıp kavuruyor. Etrafınıza bir bakın. Vicdanınıza ve aklınıza bir kez daha danışın.

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Bekir Bozdağ'dan Mersin'deki saldırıya ilişkin ilk açıklama
Türkiye
Tuvalette 10 Bin lira bulsanız siz ne yapardınız?
Dünya
IKBY' açıklaması: Mazide kaldı

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu