img

Bülent Akyürek

05 Kasım 2013 07:42

Tavan


Damar yolu açıldı, serumla birlikte ağrı kesiciler aktı kanına. Öylece beyaz tavana bakıyordu adam. Koridordan gelen bağırmalar, ağıtlar birilerinin daha öldüğünü gösteriyordu. Tavanın beyazında kendisini hayata tutunduracak geçmiş güzel bir hatırayı anımsamak istedi.

Beceremiyordu. Doktorlar panik içinde gözbebeğinin yok olduğunu sadece gözünün akının göründüğünü söyleyip telaşla çare arıyorlardı.

Adam; siyah gözbebeklerini tavanın beyazıyla boyamış gülüyordu içten içe. Bir saat sonra orta yaşlı hemşire tavana bakıp hastanın gözbebeklerinin orada durduğunu görerek haber verdi doktorlara.

Doktorlar sakinleşip son portakal dilimlerini yutarak odaya doğru yürüdüler.

Tavanda bir çift gözbebeği bırakıp gitmişti adam. Damar yolu açıktı, serumla birlikte ağrı kesiciler akıyordu kanına, tavanda asılı duran gözbebeklerini aşağı indirecek mutlu bir an bulsaydı yaşayacaktı elbette ama koca hayatta mutlu bir an yaşamamış gibiydi.

Doktorlar tavana bakan gözbebeklerini avuçlarıyla örtüp çıkmışlardı odadan.

Bir tek güzel hatıra hayat demekti ama anlatamadan gitti işte… Kuyruğundan yakalayıp hayata tutunacak bir an bulamadan gitti…

Odanın ışıkları söndürüldü ve tavan karardı, damar yolu açıktı ve ölüm hatırasız bir adamın daha finali oldu…

Bülent Akyürek

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Bağdat'tan 'petrol anlaşması' açıklaması
Türkiye
Mardin'de freni boşalan TIR, 2 araca çarptı: 4 yaralı
Dünya
Arakanlı Müslümanların dramı bitmiyor

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu