img

Ümit ERDOĞAN

Ümit ERDOĞAN

14 Haziran 2016 16:06

Haydi Suriye'yi Satalım


HAYDİ SURİYE’Yİ SATALIM

Haydi Suriye’yi satalım ! Dernekler vakıflar açalım Suriye’yi satmak için. Türkiyenin 81 ilini tek tek dolaşalım. Yardımlar toplayalım. Oturanlarla beraber bizde oturalım. Haber sitelerimizde herkes bizi koşar görsün.

Haydi Suriye’yi satalım. 30 kişilik cemaatlerle oturup kalkalım. Büyük bir iş yapalım, 30 kişilik cemaati 30 bin kişi gibi fotoğraflayalım. Haydi Suriye’yi satalım herkes 30 kişilik cemaati 30 bin kişi zannetsin. 

Haydi Suriye’yi satalım, 3-5 bin kişiye iftar verelim herkes yemeğini yesin otursun. Aman sakın koşanları konuşmayalım. Suriye’de mallarını canlarını ve kanlarını oluk oluk akıtanlara dönüp bakmayalım. 

Haydi Suriye’yi satalım, allayıp pullayalım, komutanımızı. Her gün bir dağ da fotoğrafını çektirelim. Hergün bir açıklamasını yayınlayalım. Konferanslarla panellerle Suriye’yi satalım. 

Haydi Suriye’yi satalım, Suriye’yi Türkmen Dağından ibaret sansınlar. Türkmen dağı kurtulsunda, varsın Halep,Hama,Humus yansın, Türkmen dağı kurtulsunda varsın İdlip bombalansın. Türkmen Dağının arkasına hiç bakmayalım. Türkmen Dağını Allah’ın izni ile ayakta tutanları hiç kimse görmesin. 

Muhacirlerin işi ne ki ? Gelsin savaşsınlar. Ellerine ağır silahları verip en öne gönderelim. İşleri bitince silahları ellerinden geri alalım. Mızıkçılık yapma ver misketlerimi diyelim.

Haydi Suriye’yi satalım. Varsın Esed çiğnesin topraklarımızı, yaksın ormanlarımızı, ama bir muhacir gelip de, sakın bir ağacımızı kesmesin. Ayağa kalkalım, ağaçlarımızı kesiyorlar diye bağıralım.  Bir ikimiz azıtıp, ağaçlarımızı kesip satıyorlar diye iftira atmayı da unutmayalım.  

Haydi Suriye’yi el birliği ile satalım. Türkmen dağının arkasında ribat duranları havaalanı, şehirler kuşatanları konuşmayalım, Cemal Marufun cemaatini darma duman edip köylerini ele geçirenleri konuşmayalım.

İdlip’i Türkmen Dağına bağlayan otobanı kimin tuttuğunu kimse bilmesin. Kime ne faydası var sanki. Biri tutsun da kim tutarsa tutsun. Zaten karayolu düşerse Türkmen Dağı da düşer diyelim. Ama ribat tutanları görmemezlikten gelelim. 

Haydi Suriye’yi satalım, halk bunları bilmemeli, halk bunları görmemeli, su kampanyaları, un kampanyaları yapalım. Giyinmedikleri eski dar gelen kıyafetlerini alalım onlardan. Suriye için bir şeyler yaptıklarını zannetsinler. 

Haydi Suriye’yi satalım, partilerimizden 20 kişiyi götürelim, hele biri şehit olsa da partimizin bayrağını göklere çıkartalım. Haydi Suriye’yi el birliği ile satalım. 

Siz hiç duydunuz mu birilerinden 5 senedir hudutlarda dönenleri ? Hiç duydunuz mu Türkistan İslam Partisi Suriye’de savaşıyor diyeni ? Cisr Şuğur'u, Sahil Gap’ı, Ebu Zuhur Hava alanını, Fua Suvag’ı, Han Tuman’ı, Harbit Nakkus’u, Karakur’u, Mensure’yi, Muhembil’i, Tahil Silolarını, Zeyzun’u ve Ziyareyi Fetih edip islam bayrağını, tevhid bayrağını göklere çıkaranı. 

Haydi Suriye’yi satalım, herkes uyusun 30 kişilik cemaatleri göklere çıkartalım. Herkes 30 kişi ile Rusya, Esad, İran,Çin ve işbirlikçilerini devireceğimizi beklesin. Beşik alıp sallayalım, Suriye’yi el birliği ile satalım. 

Evet üzülerek belirtmek isterimki Suriye’nin şu an ki durumu bu !!!

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

 • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Yazıya 5 Yorum Yapılmış

 • Erkan Alan

  22 Haziran 2016 02:14

  Cevap Ver

  Bir yerde bi yanlışlık varsa onu orda düzeltelim lütfen. Sosyal medya üzerinde öyle bir görüntü veriyorsunuz ki ümmetin içinde bulunduğu dağınıklık, beraber olamama vs aynen sizlere de sirayet etmiş. Amacınız ne? Allah rızası değil mi? Ümmetin birliği dirliği değil mi? Diyeceksiniz ki ; evet. Evetse derdiniz ne? Kusura bakmayın da ateşe körükle gidiyorsunuz. O çatıştığınız kişiler de sizden farksız. Onlara da aynı şeyleri yazdım. Kefere ve taifesiyle uğraşırken bi de siz ve diğerleri ile uğraşmayalım. Lütfen kendinize gelin. Neyi paylaşamadınız? Suriyeyi mi? Allah size ve karşınızdakilere hidayet etsin. Ümmeti Muhammede ve bize de hidayet etsin ve rızasından ayırmasın. Son olarak; eğer kavga etmeye devam ederseniz zaten Suriyeyi satmış olacaksınız. Allah yar ve yardımcımız olsun.

 • Abdullah korkmaz

  19 Haziran 2016 18:30

  Cevap Ver

  Kardesim ne yazik ki ben ve benim gibileri aynen senin yazmis oldugun gibi olmusuz.

 • HİÇ

  16 Haziran 2016 10:34

  Cevap Ver

  "Suriye’yi Türkmen Dağından ibaret sansınlar" bakış açına sonuna kadar katılıyorum ve dikkat çektiğin konuyu da gayet iyi anlıyorum ama madalyonun bir de diğer yüzü var. Bizim burnumuzun dibindeki, üstelik Türkmen bölgesi olan ve Türkiye'nin Suriye desteğinin, motivasyonunun kaçınılmaz bir mihenk taşı olan Türkmen Dağı düşer de, Esed ve aveneleri dibimize yerleşirse ne olur bir düşünmek lazım, hatta bir değil bin düşünmek lazım. Evet Türkmen Dağı Suriye direnişinin çok ufak bir parçasıdır ama Türkiye'nin Suriye'deki yerinin çok büyük bir parçasıdır. Son günlerde Türkmen Dağından gelen, bıçağın artık kemiği de kesmeye başladığını gösteren yakarışlara da, iş işten geçmeden değinmek gerekmez mi...

 • tuareq

  15 Haziran 2016 14:48

  Cevap Ver

  zaten 1-2 yıldır hep sattık diye korkuyorum.

 • HİÇ

  15 Haziran 2016 11:06

  Cevap Ver

  Güzel kardeşim, “o”cu “şu”cu “bu”cu değil, bu milletin içinden bir damla olarak, kendi bakış açımla yazıyorum. Vatan-millet-devlet ve ümmet olarak tekrar dimdik ayağa kalkmaya çalıştığımız bu hayati süreçte, bu dirilişin can damarı olan milletin bir türlü önemsenmeyen ya da başka bir bakış açısıyla, ısrarla göz ardı edilen hayati bir beklentisi var; “acaba mı”sız, etkili, kesin sonuç görmek, tek”BİR”lik olduğunu görmek. Bu milletin mahalle içindeki kavgaları, didişmeleri anlamaya, yorumlamaya, yargılamaya ne vakti var, ne de sabrı kaldı; bu uyarı hayati. Korkarım ki, bu hayati nokta biraz daha zorlanırsa çok uzun süre geri dönüşü olmayacak biçimde motivasyon kırılmalarına, ümitsizliğe neden olacak.
  Demem o ki, yukarıdaki yazının hedefini tahmin ediyorum. İşin aslı, benim edindiğim izlenim ve aldığım objektif duyumları destekler bir yazı. Ama soru şu; benim gibi sıradan bir vatandaşın erişemeyeceği çok daha özel bilgilere erişebilecek birisi olduğun göründüğüne/bilindiğine göre, neden elindeki bilgi ve belgelerinle gidip, hatası olanlara hesap sorulmasını sağlamıyorsun. Milletin kafa karışıklığına değil, hatası olanın bedelini ödediğini görmeye ihtiyacı var, ibreti aleme ihtiyacı var.
  Uzun ve sıkıcı yazmak istemem, umarım anlatabilmişimdir.
  Selametle…

Tüm yorumları okumak için tıklayın

Gündem
Osman Sınav'dan çarpıcı açıklama.
Türkiye
Darbeci kalleş mahkemede tehditler savurdu
Dünya
İsrail'de zorunlu askerlik karşıtı Yahudiler yol kesti

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu