img

Seyfüddin MÜFTÜOĞLU

18 Mayıs 2016 12:46

Titrek Kemal


Bu gün günlerden Salı. Yine partilerin grup toplantılarının yapıldığı gün. Öğle saatlerinde televizyonu açıyorum, karşımda titreye titreye konuşmaya çalışan birisi var. Tarzı birisini hatırlatıyor, titreye titreye ortadan kaybolan birisini. Konuşan ağzından salyalarını akıtarak bir şeyler anlatmaya çalışıyor ama anlatamıyor. Ne mi yapıyor? Ben de anlamadım ama ahlaklı bir insana yakışmayacak şekilde galiz küfürler savuruyor meydana. 
Muhatap olarak aldığı kişi, küfrettiği kişi kim? Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.  Halkın yüzde elli ikisinin oyunu alarak ilk turda seçilmiş. Cumhuriyet tarihinde ülke yönetiminde en uzun süre kesintisiz iktidar olmuş, ülkesine hizmet etmiş ve etmeye de devam eden bir hareketin lideri, Devletin başkanı.  
Konuşan kişi adı Cumhuriyet olan bir partinin genel başkanı, ama bağırarak küfürler ettiği saldırdığı kişi Cumhurun başkanı. Bu ne büyük cahillik, bu ne had bilmezlik, hainlik hem ülkene hem milletine hem partine hainlik. O da ne bazı partililer de sırıtarak, titreyen genel başkanlarının millete ihanet içeren alçakça sözlerini ayakta alkışlıyorlar. O partililerin hangi duygu ile genel başkanlarını  alkışladıklarını merak ediyorum. Genel Başkanları bu ülkenin gelecekte muasır medeniyetlerin üzerine çıkaracak bir proje mi anlatıyor, yoksa halkın teveccühünü kazanarak millet nezdinde itibarını artırmış da parti için istikbal mi vaad ediyor, alkışlanacak ne yaptı. Sadece küfrediyor. 
Maalesef bu durum ana muhalefetin içine düşmüş olduğu buhranı açıkça ortaya koymaya yetiyor. Genel Başkanlarının hadsizliğinden cesaret alan bir milletvekili de genel başkanının ifadeleri ile cumhurbaşkanına galiz küfürler savuruyor. Bu neyin cesareti? Küfreden insan aciz insandır. Bulunduğu konumu, makamı unvanı ne olursa olsun. Yalnızca zavallı basit ve acizdir. Milletin, bu aşağılık tutuma prim vereceğini mi sanıyorlar yoksa, kim veriyor bu aklı bunlara?

Gerçi Cumhurbaşkanımıza küfreden milletvekili aynı zamanda genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanıymış. O zaman bu küfürbaz tavırlara şaşırmamak lazım. Ne derler kılavuzu karga olanın burnu …. dan kurtulmazmış. Ne diyelim kim ne derse demeye devam etsin. Kervan yürümeye devam ediyor.   

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kadir Topbaş istifa etti
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Suriye görüşmelerinde diplomasi atağı

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu