img

Ercan FARAS

Ercan FARAS

18 Nisan 2016 21:00

DEVİRMEK DEĞİL, DURDURMAK İÇİN SALDIRIYORLAR


Düşmanın ve içimizdeki maşalarının, Erdoğan’ı devirmek için yaptığı hamleler, artık hepimize çok basit ve aptalca geliyor. Adeta intihar ediyorlar her attıkları adımla. Ancak, karşımızda gördüklerimiz öyle olsa dahi, görünmeyen düşman o kadar da aptal değil. Her zaman yaptıkları gibi oyun içinde oyun kuruyorlar. Bizi karşılarında zafer kazandığımız oyunlarıyla oyalayıp, alttan sürdükleri yeni oyuna, karşı koymamızı engelliyorlar. Erdoğan’a karşı yaptıkları saldırıları bertaraf ettik. Devirmek için çok uğraştılar ama karşılarında buldukları akıllı adam ve ona gönül vermiş milyonlar buna mani oldu. Tabi ki saldırıları durmadı, durmayacak da. Ancak bizim gördüğümüzü onlar da görüyorlar. Erdoğan’ı devirmenin zorluğunu ve bunda ısrar etmelerinin doğuracağı maliyeti çok iyi hesaplıyorlar.

Peki biz ne durumdayız?
Erdoğan'ı yedirmemiş olmanın sarhoşluğunu yaşıyoruz hala. Elde ettiğimiz bu büyük başarının tadını çıkarıyoruz. 'Nasılsa bir kere yaptık, bir daha denerlerse, bir daha engelleriz Erdoğanı devirmelerini' kolaycılığına kaçıp, 'yeni cepheler, yeni oyunlar ve yeni mücadeleler' gerçekliklerini gözardı ediyoruz. Yapılan her saldırıyı 'Erdoğan'ı devirme oyunu' üzerinden okuyoruz. Sadece bu oyuna karşı ve daha önce başarılmış olan savunma şekilleri üzerinden mücadele yürütüyoruz. Ve görmüyoruz. Artık onların dahi Erdoğan'ı deviremeyeceklerini anladığını, aslında bütün planlarının ve o planlara hizmet eden bütün saldırılarının Erdoğan sonrasına yaptıkları yatırımlar için olduğunu görmüyoruz.

Bunu görmeyince Erdoğan'ı devirmek için çalışır gibi görünürken sağlamaya çalıştıkları ortam için oynadıkları oyunu bozmak yerine, zaten başaramayacakları 'Erdoğan'ı devirme' oyunlarına karşı 'don kişot'luk yapıyoruz. Hâlbuki onlar Erdoğan'ı deviremeyeceklerini anladıkları günden itibaren, Erdoğan sonrasını planlamaya başladılar. O günleri sabırla beklemeye karar verip, o günlere en güçlü şekilde çıkmak için saldırıyorlar. Güçlü olabilmenin yolunun da Erdoğan'ın daha fazla güçlenmemesi ve kendinden sonrasının da planlarını yapabilecek kadar kahramanlaşmaması olduğunu biliyorlar. Yani artık devirmek değil, durdurmak için saldırıyorlar.

Başkanlık sistemini engellemek bu yüzden bukadar önemli onlar için. Erdoğan'ın, kendi kurdukları vesayetçi sistem içinde bile neler başardığını gördüler. Milli ve vesayetten uzak bir sistem içinde, hem bugünü hem de kendinden sonrasını onlar için nasıl bir cehenneme çevireceğini biliyorlar. Osmanlı tebasına bağlı bölgeler ve Müslüman ülklerdeki atılımları engellemek bu yüzden önemli. Erdoğan'ın etki alanının kendi ülkesinin dışına çıktıkça, bugün deviremedikleri adamın, yarınlar için asla devrilemeyecek bir sistem kurmak istediğini biliyorlar.

Terör konusunda, akıl ürünü planlar dâhilinde gelinen noktayı ve PKK’nın tamamen bu topraklardan kazınmasını engellemek bu yüzden önemli. Kontrol etmek ve yerinde saymamızı sağlamak için kullandıkları en güçlü silah olan terörü alt etmiş bir adamın, durdurulamayacağını ve ülkenin bütününe yapacağı yatırımlarla, kendinden sonrasını da garanti altına alacağını biliyorlar. Son olarak şunu da belirtmek istiyorum.

Paralel yapı Erdoğanı devirmek için kullandıkları en büyük silahlarıydı. Deşifre etmeyi dahi göze aldıkları paralel yapıyla Erdoğan'ı devirmeyi başaramadılar. Ancak paralel yapıyı ve paralel yapı üzerinden yaptıkları saldırıları, yeni birincil amaçları üzerinden okumaz ve sadece Erdoğan'ı devirmeye çalıştıklarını zannedip, mücadeleyi bu mimvalde sürdürürsek büyük yanılgılara düşebiliriz. Şüpheci olmayı abartır ve yaratmaya çalıştıkları paranoya ortamına sürüklenirsek, Erdoğan'ı savunurken başarılı olduğumuzu zannedip, yavaşlatmak, durdurmak ve engellemek üzerine kurdukları yeni oyunlarına hizmet dahi edebiliriz.

Tayyip Erdoğan kutlu davamızın lideridir. Onu savunmak, ona gelen her saldırıya siper olmak hepimizin görevidir. Ancak unutmamalıyız ki, Abdülhamit Han, düşmana karşı verdiği mücadele kadar, bu mücadele sırasında bırakıldığı yalnızlıkla da bilinir. İktidarı boyunca bir karış vatan toprağı vermemiş olan Abdülhamit Han, etrafında kendinden sonrasının da mücadelesini yapabileceği insanlar olmadığı için kendinden sonra gelen tufana engel olamamıştır.

Tayyip Erdoğan'ı yalnız bırakmamak, sadece ona yapılan saldırılara karşı koymak değildir. Onun liderliğinde Büyük Türkiye'ye yürüyeceksek, desteği, olması gereken her alanda gösterelim. Bugün vereceğimiz mücadeleyi, yarınları da düşünerek verelim. Erdoğan'ı devirmelerine engel olurken gösterdiğimiz direnci, engel olmak istedikleri icraatlara destek olurken de gösterelim. Bugün en büyük mücadele, geleceği kuracak büyük ya da küçük adımların atıldığı hamlelere vereceğimiz desteklerdir. Bugün Erdoğan'a vereceğimiz destek, onun kurmak istediği geleceğe doğru attığımız adımlardır.

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Yaz saati uygulaması 'torba tasarı'da
Türkiye
Irak sınırında saldırı: 1 asker şehit
Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Dışişleri Bakanı ile görüştü

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu