img

Şerif Karakurt

12 Ekim 2015 14:46

YI/KI/LMAYACAĞIZ!


2 gün önce Ankara’da meydana gelen ve pek çok vatandaşımızın hayatını yitirmesine sebep olan ve doğrudan doğruya bu aziz ve necip milletimizin birlik, kardeşlik ve huzurunu hedef alan terör saldırısını lanetliyor ve terörün her türlüsünden Allah’a sığınıyoruz.

Geçmişten günümüze ortak hedefler ve idealler doğrultusunda bir binanın tuğlaları gibi birbirine kenetlenmiş bu vatanın evlatları, gücünü birbirlerine karşı besledikleri sevgi, yardımseverlik, dayanışma ve kardeşlik duygularından almıştır. Ne zaman bir çizgi üstünde ittihat-ı maksat ve ittifak-ı vazife ile ortak hareket etmişlerse, tarihin akışını değiştirecek zaferlere imza atmışlardır. Ne zaman da şer odaklarının kirli emellerine karşı koyamayarak fitne ve tefrikaya düşmüşlerse de bunun cezasını çok ağır olarak ödemişlerdir.

Buna binaen, şu sıkıntılı süreçte içinde bulunduğumuz müşkül ortamdan kurtulmamız için tek çaremizin, farklılıklarımızı düşmanlık sebebi olarak değil, zenginlik kaynağı olarak görmemizden ve fitne saçan üst akla karşı bir fabrikanın çarkları gibi el ele omuz omuza vermemizden geçtiğini unutmamalıyız.

Biz Türk, Kürt, Arap, Laz vatandaşlar olarak; Rabbimiz, Peygamberimiz, Kitabımız, Kıblemiz bir iken ve bu kadar birler bize birlik ve beraberliği emrederken daha ne kadar karanlık güçlerin oyununa gelecek ve birbirimizle çatışıp savaşacağız?

Yaklaşık 200 senedir hem maddi hem manevi kaynaklarının Avrupalılar tarafından sömürülmesiyle kan ve gözyaşının hiç eksik olmadığı İslam Coğrafyası, özellikle hilafetin de kaldırılmasıyla bir tesbihin taneleri gibi tamamen birbirinden ayrıldı ve dağıldı. Fakat 2000’li yılların başından itibaren masum, mağdur, mahzun, muhtaç ve mazlum coğrafyaların tekrar umudu haline gelen ve Osmanlı Devleti’nin misyonunu üstlenmeye hazırlanan Türkiye’mizin üzerinde bugün bu umudu kırmak için çok büyük planlar ve oyunlar oynanıyor.

Mısır, Irak, Suriye, Afganistan, Pakistan, Kafkaslar, Balkanlar, Uzakdoğu ve Afrika Müslümanlarının ‘son kale’ olarak gördükleri ve inandıkları Türkiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da sürekli olarak ifade ettiği bir istiklal ve istikbal mücadelesi veriyor.

Unutmayalım, Türkiye düşerse İslam Dünyası da, tüm umutlar da düşer. Onun için şu an belki de hiç olmadığımız kadar birlik, beraberlik ve kardeşliğe muhtacız. Akıl, izan ve ferasetle hareket ederek, Allah’ın izni ile bu oyunu da bozacak, terörün her türlüsüne karşı yılmadan yıkılmadan, durmadan yorulmadan, dik değil dimdik durarak hem kendi vatandaşlarımız hem de dünyadaki yardıma muhtaç kardeşlerimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Bizim tüm gayretimiz ve ümidimiz bu yönde…

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Yazıya 1 Yorum Yapılmış

Tüm yorumları okumak için tıklayın

Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu