img

Betül Salur

01 Ekim 2015 11:04

Neden Hep Karmaşa?


Suud'lu iz El Karni diyor ki:

'Şayet Arap Kralları bir hafta başımızda olmasa o hafta Mescid-i Aksa'yı fetheder ve namazı orada kılarız!'

Bu iddialı bir söylem olabilir. Ancak yaşananları özetler nitelikte. İsrail üzerinde devlet baskısı kurulmadığı sürece hiçbir şekilde kural ve hukuk tanımadan, haklarını savunmaya çalışan masum insanlara en acımasız politikalarını uygulayabiliyor. Müslüman ülkeler ne kadar iç karışıklık yaşarsa İsrail o kadar özgür hareket edebiliyor, bu orantıyı görmek mümkün. 

Daha geçtiğimiz günlerde kontrol noktasında gerekçesiz bir uygulamaya maruz kalan ve bayan bir polis talep etmesine rağmen yüzünü açmadığı öne sürülürek 'Hadil' üzerine 10 kurşun boşaltılarak şehid (inş) edildi. İlk kurbanımızı arefe günü verdik biz. Tüm dünyanın gözleri önünde Bayram hazırlığında olan Müslümanlar nasıl da hafife alınıyordu. Ne de olsa hemen 2 saatlik mesafede milyonlarca Müslüman günahlarından arınma mücadelesi verirken, işgal altındaki kardeşleri Aksamızı korumak adına can veriyordu. Bir terslik vardı bu işte, bir düzensizlik, sanki bir yanlış anlama...

Hac boyunca yaşanan olaylarda hep acaba dedirtti nedense? İhmaller, hatalar, kasıt mı var derken yüzlerce can gitmişti işte. Yeni kral yönetimde acemiydi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakın durduğunu da belli ediyordu. Önceki kralın sözünden bir adım bile dışarı çıkamadığı malum güçler, bir uyarıda mı bulunuyor yeni kralı nasıl itibarsızlaştıracaklarının altını mı çiziyorlardı acaba?

İsrail'in çevresinde ne kadar ülke varsa Suriye, Mısır, Ürdün, Suud ve tabi Türkiye hepsinin yönetimi bağımlı olmalıydı. Bağımsızlığını isteyen, İslam kardeşliğinin yeniden inşaasını isteyen ülkeler darbelerden veya iç savaştan kaçamazdı. Yoksa Mescid-i Aksa nasıl yıkılır? 'Hadil'ler nasıl rahatça katledilirdi?

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Yazıya 1 Yorum Yapılmış

  • dienoble

    01 Aralık 2015 00:16

    Cevap Ver

    Yıllar evvel ilk çocuğum olacakken okumaya başladım eğitim kitapları. Aradan 18 yıl geçti ve anladım ki daha ben anlamamışım hayatı ve hakikati. Yazınız bir hakikat belgesi olur. Ama neden bizdeki bu 3 maymunluk onu bilemedim. Kendime saygımı yitiriyorum geçen zamanla.Dünyevilik ve benlik. Sanki roman kahramanı hz. Hamza. Hayal mi sahane yoksa. Yoksa ben mi siliğim bu zamanda. Rabbim samimiyet ve ihlası farketmemize vesileler kılsın. Bunu farketmeyi ve ümmet olmayıda nasip etsin. Hepimize ve bana.

Tüm yorumları okumak için tıklayın

Gündem
Erdoğan: Nefes tazeleyerek hizmet etmeyi sürdüreceğiz
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Parayla satın alınabilecek her şeyi kaybettik

Hava Durumu

28°
Detaylı Hava Raporu