img

Havva Yücel ERGÜN

Mimhece

14 Ocak 2015 15:05

Her şey affedildi (mi?)


Ne kelimeler ne de sabır yeter, sizin isyan ve öfke doğuran barbarlığınızı anlatmaya.

Hani bir hikaye vardır; hırsız, her karşılaştığı insanı kendisinden bir şey çalacak zanneder ve karşısındakini hırsızlıkla itham eder. Sizinki de o türden işte.

Barbarlığınıza karşı içinizde öyle bir savunma mekanizması geliştirmişsiniz ki, işlediğiniz tüm insanlık suçlarından dolayı adeta bizden özür bekler gibisiniz.

Birinci ve ikinci dünya savaşlarında ölenler, yetim kalanlar sizi affetti mi?

Hiroşima ve Nagasaki’ye atılan atom bombalarıyla yok olan insanlar, hayvanlar, bitkiler, özürlü doğan bebekler;katledilen Aborjinler, Amerika’da katledilen Kızılderililer; Bosna’da BM güçlerinin gözü önünde öldürenler, Filistin’in göbeğine yerleştirdiğiniz terör devleti eliyle kıydığınız masum canlar, gülünç bir bahaneyle girdiğiniz Irak’ta işkenceden geçirerek öldürdüğünüz insanlar, Suriye de evsiz barksız yurtsuz kalanlar, bebeklerin, çocukların dahi terörist ilan edilerek zehirli gazlarla boğulanlar, bırakın ortadoğuyu, kendi kendinizi bir kaşık suda boğduğunuz o günlerde, 30 yıl savaşlarında, mezhepleriniz uğruna öldürdüğünüz insanlar Afrikada, Amerika’da köleleştirdiğiniz, hayvan bile saymadığınız, canınız isteyince çalıştırıp canınız isteyince öldürdükleriniz, yeraltı ve yer üstü zenginliklerini hortumlayarak halkını aç bıraktığınız insanlar sizi affetti mi?

 

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Taksim'de 1 Mayıs kararı verildi
Türkiye
İpsala Sınır Kapısı'ndan geçişler başladı
Dünya
Mısır'da darbe karşıtı 128 kişi, 3 ila 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Hava Durumu

13°
Detaylı Hava Raporu