img

Levent Kemal

22 Nisan 2014 00:54

Uçurtmayı vurmasınlar!


Yarın malum bayramlardan biri. Ali cenap vesayet tutkunları Türkiye'deki çocuk istatistikleri üzerinden bir sürü tespit yapacaklar yine. Aman efendim çocuk işçilik şöyle, istismar böyle, çocuklara şöyle zulüm var filan diyecekler. Dünkü Cumhuriyet gazetesinin manşeti tam da bu yönde idi. Neyseki gereken cevabı Melih Altınok Günün Manşeti programında verdi.

Bu yaygaracılar köşelerinde nasıl yapsak da hükümete geçirsek diyerek çocukları daha önce Berkin ve Pamir olayında olduğu gibi kullanacaklardır. Üstüne de kemalist ve-veya sosyalist güzellemeler düzeceklerdir.

Ama Suriye'de Esad rejimi ile ölen 10 bin 883 çocuk için ağızlarından tek kelime çıkmayacaktır. Nasıl çıksın ki! Burada çocuklardan dem vururken elini öptükleri, vatansever ilan edip Mustafa Kemal tabloları hediye ettikleri Esad'ın katliamını nasıl söyleyebilirler! Yüzleri var mıdır dersiniz.

Stalin zamanında Tatar sürgünündeki çocuklardan bahsederler mi? Ya da Grozni yerle bir olmuşken enkazlardan çıkan çocuk cesetlerinden veya Rabia işareti yaptığı için tutuklanan Mısırlı çocuklardan! Ama Berkin'den bahsederler! Utanmadan Pamir'den de bahsederler, hatta derler : Pamir'in kaybolması hükümetin, Suriye'deki muhaliflerin ve Mısır direnişçilerinin suçu. Kafa bir milyon bunlarda derler mi, derler.

Büyük önderden de bahsederler. Oradan egemenliğe bağlarlar. Ulusalcıyız biz, derler. Barış gönüllüsü, sevgi pıtırcığı oluverirler. Doğru ya bu zevatın anlayışı değildi Yakup Köse'yi on dört yaşında idama mahkum eden. O başka bir ülkenin önderinin Yakup'a armağınıydı. Elitlerin önderinden halk çocuğuna bir armağandı. Erdal Eren'i asan da zaten başka bir ülke idi, o ülkenin 23 Nisan'ı yoktu.

Askeri vesayetin Kürt coğrafyasında astığı astık kestiği kestik zamanlarda da bu 23 Nisan Fırat nehrinin doğusuna pek geçmezdi. Adı Zilan, Berivan, Baran olduğu için otomatik silahlarla korkutulmuş çocuklara ulusal egemenliğin ne olduğunu gösterirdi geçse de.

En son Roboski olayın da bu zevatın yozdili de zaten bu libidoyu açık etmemiş miydi? Katırlara üzüldüm, demişti. Ama bakın yarın neler yazacak! Ak Parti hükümeti şöyle çocuk istismarına izin veriyor böyle çocuk işçilik var filan.

Sonra hatırlarsanız ıslahevindeki taciz skandalını işleyecekler. İşte bakın bakın taciz vardı, diyerek salyaları akacak. Ama vesayet zamanlarında işkencede tecavüze uğrayan kız çocuklarından konuşmayacaklar. Nasıl konuşabilirler!

Kafalarını kaldırıp İLO verileri ya da yüksek planlama kurumuna bakmadan atıp tutacaklar.

Tüm bunları kuvvetle muhtemel yapacaklar. O kadar yüzsüz ve arsızlar ki çocuklar üzerine yine de konuşacaklar. Esad 10 bin 883 çocuk öldürürken onu alkışlamalarına rağmen. Rabia işareti yaptı diye tutuklanan çocukların sorumlusu Sisi'yi tebrik etmelerine rağmen. Erdal Eren'e, Yakup Köse'ye rağmen. Ceylan Önkol'a ve adını sayamadığım diğerlerine rağmen utanmadan çocuklardan ve ulusal egemenlikten bahsedecekler.

Buna karşılık diyebileceğim tek şey : Uçurtmayı vurmasınlar!

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

12°
Detaylı Hava Raporu