img

Levent Kemal

17 Nisan 2014 01:42

Taksim Tersnamesi


Efendim, ben de olsam 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlamak isterim. Kutlamadan önce de yaygarasını kopartırım. Daha bir sene evvel memleketin altını üstüne getiren ben değilmişim gibi yapar, aymazca tavırlarla isterim Taksim'i. Nasıl istemem! Patronlarım otellerinin teraslarından performansımı değerlendirebilir böylece. Ya da The Marmara'da Atilla İlhan bile görülebilir.

Ertuğrul Kürkçü'nün dediği gibi balıklarla 1 Mayıs mı kutlanır, hiç!

Verin Ertuğrul'a Taksim'i patronlarına yıkılmadım ayaktayım desin! Hem Ertuğrul balık sevmez. Ahır sever o! Eylemlerde çatışmanın başlayacağını sezince ufaktan sıvışma huyu onda eskiden beri var.

Sorun anlatsın Mahir ona sen saklan demiş filan. Ama sakın Ulaş'ın not defterini sormayın. Birkaç kere sorulduğuna şahit oldum Ertuğrul orayı tam çalışmamış kem küm ediyor. Ekmek ve Gül yazılarını sorun mesela. Kürt hareketine çok yakın arkadaşlarını ÖDP sürecinde nasıl eleştirmiş bir anlatsın. 1 Mayıs namusla alakalıdır ya, o bakımdan.

Sırrı da haklı mesela! Ona da verin Taksim'i! Amed'de anlatamayacağı, anlatsa sille tokat kapı dışarı edileceği livatayı Taksim'de patronlarının önünde şöyle bir güzel övsün!

Verin mesela Cüneyt Özdemir'e Taksim'i.

Ahmet Hakan'la beraber uzun boylu, hamburger yiyen ve selfie çekip votka oranı üzerine saatlerce gülebilen elitlerle geniş geniş vals yapsınlar orada. Ama elit olacaklar. Sonra birbirlerine pasladıkları snop geziciye yazık olur.

Her nasıl oluyorsa hem kemalist hem leninist olabilen Doğu Perinçek'e de verin. Dün kardeşim dediği Abdullah Öcalan'a bugün hain diyerek en az Ertuğrul Kürkçü'nün ÖDP zamanında “Kürt hareketi sığdır” sözünden dönüşü kadar etkili dönen Perinçek'e vermeden olmaz Taksim'i.

Sakın BDP'yi unuttuğumu sanmayın. Ağalık sultasının piri BDP ileri kadrolarının yıllardır ağızlarından bir kere uluslaşma süreçlerinin – marksist – gereği toprak reformunu duymadık. Ama onlara da verin. Ağa olmalarına rağmen 1 Mayıs'a gösterdikleri ali cenap tavır Engels'i kıskandıracak cinsten! Verin Taksim'i BDP'ye!

Mesela yıllardır Kürtleri ulusların kendi kaderini tayin hakkı diyerek savunan ama barış süreci ve kazanımlarına gelince barışamazsınız, diye tutturan ileri marksist olma iddiasındakilere de verin! Zira onlar da “adamların bilmem kaç bin gerillası var T.C'yi yıkmak için en iyi ittifak” mantığı ile yıllarca ağalara ses çıkarmadılar. Bu diyalektik ileri marksizm Taksim'i hakediyor efendim!

Soldan dem vurup binbir kılıfla şiddet içeren eylem yapanları öven, alınlarından öpen, Berkin öldüğünde kıyameti koparan ama alınlarından öptüğü eylemciler Burakcan'ı şehrin orta yerinde öldürdüğünde orta yolcu açıklamalar yapan, SSK genel müdürü iken röntgen cihazını katlarca pahasına alıp işçi sınıfının canına ot tıkayan, TÜSİAD gibi bir patronlar kulübünü yere göğe sığdıramayan, Tunceli'li olup miting yapamayan Kılıçdaroğlu'na da verin!

Verin efendim Taksim'i! Bunlar memleketin güzide kişileri! Bunlar Kızıldere'de en önde savaşanlar(!), bunlar feminizmi savunurken pornoma dokunma diyenler, bunlar darbede asker babasını reformlarda da duruma uygun diğer akrabalarını sayanlar, bunlar yatlarda patronuna servis yaparken ihalesi akrabalarına verilen kaldırımları köşelerinde yalayanlar, bunlar Uludere'de ölen çocuklar için katırlara üzüldüm diyenler, bunlar Dink'i manşetleri, köşe yazıları ile hedef gösterip sonra ardından prim devşirenler, bunlar topraksız köylüyü sömürürken ideolojik ve finansal kaygıları için dağa sürenler, bunlar benim halkım senin cahillerin deyip terör estirenler, bunlar kendilerine sol, sosyalist deyip demokratik tercihlerini kullandığında milyonlarca işçiye cahil, kaba diyenler!

Bunlara verin Taksim'i!

 

 

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Yazıya 1 Yorum Yapılmış

  • MEHMET ÇANKAYA

    01 Mayıs 2014 09:19

    Cevap Ver

    KARDEŞ VALLAHİ SANKİ BEN ANLATIYORUM BURDA SÖYLE SÖYLİYİM 15 GÜN ÖNCE SONU NE OLURSA OLSUN TAKSİME ÇIKACAGIZ DİYENLER BUNLARIN YASADIGIMIZ COCUK KATILLERİNDEN NE FARKLARI VAR ALLAHINI SEVERSEN BANA BİR ANLAT

Tüm yorumları okumak için tıklayın

Gündem
CHP'li vekil "masum siviller" demişti, pkk yalanladı "bizim adamlarımız"
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Çavuşoğlu'ndan IKBY'ye uyarı

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu