img

Bi Simit

14 Nisan 2014 13:14

Ses Kayıtları Gerçek AMA !


Türkiye’de sağcısı da solcusu da, cemaatçisi de, partilisi de tek bir olayı konuşuyor.

Recep Tayyip Erdoğan’ın ses kaydı montaj mı yoksa gerçek mi?
Bir kere şunu söyleyelim, montaj demek sahte demek değildir.

Montaj demek başkasına ait sesin kullanılması demek değildir.

Montaj demek bir ses kaydından bazı bölümleri çıkarmak veya başka ses kaydı ile birleştirmek demektir.

Bu bağlamda Recep Tayyip Erdoğan’ın ses tape’leri Ağrı Dağı kadar gerçektir. Ancak !
Gerçektir dediğimde bazılarının zil takıp oynamak istediğini, bazılarının yuh dediğini, bazılarının hadi canım sen de mi Bisimit? dediğini hisseder gibiyim.
Arka planını anlatırsam, neyin ne olduğunu da anlayacaksınız.
Akparti iktidar olduktan sonra Türkiye’ye yapılan yatırımların 5%’inin bile halktan alınan vergilerle yapılamayacağını düşünen bir tane Allahın kulu oldu mu? ( İngiltere, Amerika, İsrail haricinde )

Ey Türk Milleti, hiç düşündün mü söylesene? Bu ülke petrol satmaz, bu ülke doğalgaz satmaz, bu ülke maden satmaz, bu ülke altın çıkarmaz, bu ülke araba üretmez, bu ülke elektronik telefon v.b bir araç üretmez, bu ülke elmas çıkarmaz, bu ülke’nin turizmden başka hiç bir dış geliri yoktur. Bu ülkenin hatta ithalat-ihracat dengesi bile bozuktur.

Kıymeti üzerinden hesap yapıldığında bu ülkeye giren mal, çıkan maldan çok daha fazladır. Yani ciddi bir cari açık vardır.
Buna rağmen, petrol satan Suudi Arabistandan, doğalgaz satan Rusya ve Azerbaycandan, Silah satan Amerika, İngiltere ve İsrail’den, Araba satan Avrupa ülkelerinden, Elektronik satan Güney Kore, Japonyadan, ucuz iş gücü satan Çin’den daha fazla yatırımı nasıl oluyor da Türkiye yapıyor? Krizler bütün ülkeleri sarsarken Türkiye nasıl oluyor da sarsılmıyor? Yatırımlar durmuyor? Sağlık, Bilim, Eğitim, Askeri alanda gelişmeler yavaşlaması gerekirken aksine hızlanıyor? Sosyal devlet olma yolunda Türkiye neden dünyada en hızlı devlet? Ne satıyor, nerden geliyor bu para?
Bütün bu soruları sormadan size anlatmak istediğimi anlatmam İMKANSIZDI. Bu yüzden bu soruları sordum. Şimdi siz de sorun kendinize.

 

 

Sesli Makale

 

Gerçekten bütün bunlar nasıl oldu? Tekrar ediyorum halktan alınan vergilerle son 10 yılda bu ülkeye yapılanların 5%’i bile yapılmazdı. Peki nerden buldu bu parayı Türkiye?
Yeter soru sorduk, gelelim cevaba;
11 Eylül sonrasında Amerika Birleşik Devletleri ve Uluslararası kuruluşlar bir çok arap iş adamını El-Kaide’ye yardım ve yataklık yapmakla suçladı.

Bu iş adamları 2′ye ayrılıyordu. Birinci gurup Amerika ve İngiltere’nin sözünden çıkmayan ve bu tehditlerden korkarak yelkenleri indiren ve bu 2 ülkeye teslim olup haklarındaki bütün suçlamaları düşüren arap şeyhleri, 2. gurup ise suçlamaları kabul etmeyerek davalarla tek tek mücadele edip masumiyetini kanıtlayan samimi arap iş adamları.

İşte bu iş adamlarından bir tanesi de Yasin El Kadı ( adamı bana anlattırmayın araştırın) idi. Daha sonra 2. guruptaki bu iş adamları New York ve Londra borasındaki bütün paralarını çekerek nakit olarak uçaklarla Türkiye’ye taşıdılar.

Bu paraların çoğu kayıt dışı olarak $ halinde depolarda tutuldu. Bu paraların bir kısmı ile son 10 yıldır Türkiye’de yatırımlar yapıldı. Arap iş adamlarının bu paraları Türkiye’ye taşıma sebebi Amerika ve İngiltereye olan nefretlerinin artması ve İslam dünyasında Türkiye dışında ayakta kalan başka ülkenin kalmamış olmasıydı. Son kalenin Türkiye olduğunu onlar da farketmişlerdi.
Samimi olan 2. guruptaki Yasin El Kadı gibi iş adamları kayıt dışı olan bu paraları Erdoğan’a teslim etmişlerdi.

Erdoğan, yakın çevresini kullanarak bu paraları kullanana dek muhafaza etmek zorundaydı. Nitekim Merkez Bankası’nda bile casuslar kol geziyor, Türkiye’deki dolar miktarını öğrenmeye çalışıyorlardı.

Hatırlarsanız Merkez Bankası’ndan bir kaç kişinin işine casusluk suçlaması ile son verilmişti. Bu suçlamalar bu casusların içerdeki para miktarını öğrenerek ABD’ye bildirmesinden müteşekkil idi.

Bu yüzden paralar Merkez Bankasında bile güvende olamazdı. Erdoğan Reza Zerrab’ı kullanarak paranın bir kısmını İran ile olan ticarette eritiyor, bir kısmını Türkiye’deki yatırımlarda nakit olarak kullanıyor, kalan kısmı da yakınları ile beraber muhafaza ediyordu. Bu paralar devletin parası değildi. Devletin kasası açık vermiyor, aksine gelen para giden paradan daha az olduğu için sürekli fazla veriyordu.

Bu fazlalığı kimse sorgulamıyordu. Bu ülkenin geliri bu ülkenin giderini karşılamıyorken, nasıl oluyor da Ülke batmıyordu? Bu soruyu bizden başka bütün ülkeler soruyordu aslında.

Gezi olaylarında dolar 2 TL’yi görmeyecek diyen merkez bankası her gün piyasaya 1 milyar dolar sürüyor, bu da ABD ve İNGİLTERE’yi çıldırtıyordu.

Hangi paraydı bu piyasaya sürülen para? Merkez Bankasında dolar limitinin tükenmiş olması gerekiyordu. Doların en az 5 TL ‘ye fırlamış olması gerekiyordu. Ama olmuyordu işte. Arka planda merkez bankasına birileri kamyonla dolar taşıyor, merkez bankası da bu dolarları piyasaya sürerek ekonomiyi dengede tutmaya çalışıyordu.
Bu paralar dostlar, Yasin El Kadı gibi bir kaç arap iş adamının parasıydı. Ve Yasin El Kadı sırf bu yüzden Türkiye’ye geldiğinde bile bir kaç kere suikaste maruz kaldı. ( Google’dan bakın kazalara ) .
Bütün bu detayları devlet açıklayamaz. Kayıt dışı paralar devleti uluslararası arenada suçlu yapar, arap iş adamlarını da hedef haline getirir.

Bu durumda aslında bu hikayeyi Cemaatte çok iyi biliyor. Ama Başbakan’a hırsız muamelesi yapmak işlerine geliyor. Devletin kasasına gelen para belli, kasadan çıkacak olan para da belli.

Gelen gidenden az ise bu ülkenin batması gerekmiyor mu? Söyleseniz de yukarda saydığım altın, maden, elmas, araba, telefon, petrol, doğalgaz gibi kaynakların yoksa nasıl ayakta duruyorsun? İşte bu paralarla.
Bu para miktarı öyle 1 Milyar dolar filan da değil. Çok daha fazla. Ama cemaat 100 milyar dolar dediğinde herkes OHA diyeceği için 1 milyar dolar gibi inandırıcı bir rakam söylemeyi tercih ediyorlar.

Aslında Erdoğan ve ekibinin sakladığı nakit para bence 100 milyar dolara yakın bir para. Ve bu paralar nakit olarak bir çok yerde sır gib saklanıyor.

Bu paraların miktarını bilen kişi sayısı bir elin parmağı kadar.
Bu durumda bu gerçekleri dillendiremeyen Başbakan’ın yerine halkın bir şeyler yapması lazım. Halkın bunu dillendirmesi lazım. Gerçekleri Başbakan işgal ettiği makam itibarı ile dile getiremez.

Ak Parti de öyle. Ama ben BİSİMİT olarak bunu ilk dile getiren kişi oluyorum. Bu beni kahin yapmıyor. Bu gerçeği bir İngiliz, Bir Alman, Bir Amerikalı, Bir Yahudi bilir ama bir Türk bilemez mi ?
Bizi aşağılayan hain köpeklere cevabını verin. Bu para devletin geliri değil, aksine devlete Recep Tayyip Erdoğan’ın kendi itibarı ile kattığı ek gelirdir.

Recep Tayyip Erdoğan’ın itibarı bu ülkeye bu parayı getirmiştir. Bu paralar bu güne dek milletin çıkarları için kullanılmıştır ve bundan sonra da bu çıkarlar doğrultusunda kullanılacaktır.
Uyumayın, dirayetli olun. Bu ülkeyi İngiliz, Amerikan, Yahudi uşaklarına yem etmeyin. 100 tane de kaset çıksa bilinki Başbakan bir hırsız değil aksine bu ülkeye dışardan para getirmiş kaybetmeye tahammülümüzün olmayacağı tek liderdir.
Varsa sorunuz sorun, her türlü cevaplarım, ama küfür yok, hakaret yok. Cemaatçiler de sakin olsun.

Bir daha düşünsün. Başbakan canını bu ülkeye feda etmiştir. Suikastlere maruz kalmıştır. 3 kuruş para olsa ne yazar 3 milyar dolar olsa ne yazar.

Başbakanın ne yediği yemek, ne içtiği su değişmez. Ne yattığı yatak ne de yattığı saat sayısı değişmez. Bu adam sabah akşam devlet için sokakta, milletin içinde değil mi zaten? Hani bırakıp Maldivlere gitse ya da Cem uzan gibi Fransa’dan çıkmasa tamam diyeceğim ama Adam milleti için sabahı akşam etmiş.

Mantıklı çıkarımlarda bulunun. Kafanızı çalıştırın. Fethullah Gülen apaçık bir şekilde Amerika’dan okulların kapatılacağı yönünde tehdit almıştır ve bu yüzden bütün gücünü kullanmaktadır.

Ya Türkiye ya Okullar. Gülen okulları tercih etmiştir. Gülen intihar etmiştir.
Son sözüm şudur, şu anda bir kaç tane daha Arap Şeyhi’nin ismini verebilirim. Ama bu onlara zarar verir. Şu an deşifre olmuş tek isim size yeter. Araştırın bu adamı. Yasin EL KADI.


Son Sözüm Başbakan’a : DİK DUR EĞİLME; BU MİLLET SENİNLE

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

 • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Yazıya 44 Yorum Yapılmış

 • 1500

  23 Mart 2017 15:27

  Cevap Ver

  Kafan güzelmiş kardeşim güle güle kullan

 • ahmed önder

  02 Eylül 2016 03:39

  Cevap Ver

  miktarını bilemem ama bu olay harika bir olay.. Ümmet-i Muhammed'e mübarek olsun.. 100 milyar dolar gayet makul ve mantıklı.. bence dahada fazladır.. her bir kuşuna binler bereket olsun..

 • ekonomist

  05 Ağustos 2016 19:27

  Cevap Ver

  100 milyar dolar nakit para mı.?merkez bankasının kasasında yaklasık 125 milyar dolar var.bu para sanıldıgı gibi nakit fiili olarak kasalarda tutulmuyor.dünyada 1 trilyon dolar kagıt dolar vardır.mb daki sadece tahvildir elinde dolar olduguna dair belgeler.türkyenin altınları ingilterede oldugu gibi dolarlarıda fedin kasasındadır.yani öyle kaçak 100 milyar dolar olması imkansızdır.

 • koruma

  07 Haziran 2016 22:33

  Cevap Ver

  sn cumhurbaşkanının nasıl korunduğunu bilmeyen arkadaşım ufak bir detay açacağı kapı kolu dahi kontrol edilir.

 • Bingöl'u Kürt

  03 Haziran 2016 17:27

  Cevap Ver

  Sayın Bi Simit anlattıklarınıza aynen katılıyorum Allah sizden razı olsun.

 • samaccc

  20 Ekim 2015 19:53

  Cevap Ver

  diyelim Araplar o para yi RTE ye verdi. harca diyemiyorum verdi. ?Babasının parası gibi harciyor

 • Hüseyin

  13 Ekim 2015 15:10

  Cevap Ver

  Sayın bi simit
  Bu yazdıklarınıza siz inanıyormusunuz ve ya okuyanların inanacakalarına inanıyormusunuz. Bahsettiğiniz rakam milyar dolar farkındamısınız hemde 100 milyar dolar aslında benim bu yorumu yapmam bile yersiz ama bazı insamları bu yazdıklarınızla yanıltıyorsunuz. Lütfen biraz mantık. Saygılar

 • uğur

  20 Haziran 2015 01:35

  Cevap Ver

  bazilarinin şuursuz bir sekilde araplarin bu paralari neden bize akittigini dile getiriyor.kardesim, ,kurtulus savaşı yillarinda, hintli ve pakistanli musluman kardeslerimiz vari yogunu satip bu ulkeye neden yardim etmişti. ileriye dönük bir yatirimmi yaptilar yada UMMEDI Muhammed icinmi,Iislamin son kalesi muslumanlarin halifesi olan bu ulke icin, butun ummedi Muhammed icinmi yaptilar.sunu iyi bilin ki bu yardimlarin hepsi ALLAH'in rizasinin kazanilmasi için yapilmistir.ulke olarak ne kadar güçlü olursan bu dış güçlerio kadar rahatsiz eeder.adamlar bu ulkenin 2023 e gelmeden bölünüp parcalanmasini istiyor.bunun icin hepimizin birlik ve beraberlik icinde tek yürek ve tek guc olarak kufre karsi Hakkın yaninda olmamiz gerekiyor.Kisacasi biz ne desek de; Hüküm ALLAH'INDIR...ALLAH'IN dedigi olur.Rabbim, vatanimizi milletimizi ve butun islam alemini ic ve dış iblislerden korusun insaAllah..

 • Ali CaN

  16 Haziran 2015 01:50

  Cevap Ver

  daha once de okumustum bu yazdiklarinizi cok sevindim aslinda yarin bunlar paralarini istese ne yapacagiz?ulke yikilsin ister ehli iman da dunyaya adaleti ister. bizim degilde bunlarin istekleri olsa kul hakkindan nasil kurtulacagiz?

 • Ali Yıldız

  12 Haziran 2015 21:02

  Cevap Ver

  Bu anlatılanlar çok mantıklı.Hepsine inanıyorum.Böyle olmasaydı Türkiye bu kadar yatırımı yapamazdı. Erdoğan sayesinde şu an evimde doğalgaz. var. Allah bin kere razı olsun Erdoğan'dan.Ayrıca , Amerikadaki süper teknoloji donatımlı laboratuvarı 12 Eylül darbesi sonrası, rahmetli Erbakan mahkeme huzurunda tek tek anlatmıştı. Sayın Cumhurbaşkanımızın meydanlarda İMF ye bocumuzu SI-FIR-LA-DIK dediğini duymadık MI?Bu heceler montajlanmaz mI?

Tüm yorumları okumak için tıklayın

Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

13°
Detaylı Hava Raporu