img

Levent Kemal

21 Şubat 2014 06:47

Kurtarıcının Kendisi Kurtarılmalı : Quo Vadis Hayko Bağdat?


Ah Hayko ah! Dün akşam ne yaptın sen öyle?

Hararetle, buldumcuk hallerde nasıl da paralel harekatı ve yandaşlarını savundun. Hele ki sansür var deyip de Gökçek'lerin Beyaz Tv'sinde bunu yapman nasıl açıklanmalı? Somut bir oksimoron mu, keskin bir ironi mi? Sen seç.

Ama canım cicim Hayko arada öyle açıklar verdin ki anlatılmaz!

Hani derler ya 'hangisini diyeyim canım efendim' diye, tam da o duruma düştün!

Hangisinden başlasak?

Mesela AkParti hükümeti neden Özgür Gündem bombacılarını bulmuyor, diye veryansın ettin. Haklısın. Her hükümetin görevi bu. Ama bir dakika duracaksın! Ne zaman oldu o vahim olay? 19 sene önce! AkParti ne zamandır iktidarda, el cevap 11 sene. Hayko, önce aradaki 8 sene 'armut toplayacağınıza' sorsaydınız önceki hükümetlere

Bir garip hal de şu ki; Hayko 19 sene önce gerçekleşen olayın hesabını AkParti'den sorarken havalar güzel ama akredite gazeteciler iddiasına 1999 yılından bir örnek verilince bana ne 15 sene önce olmuş olaydan, diyor! Canım benim, 15 sene önceki akredite gazetecilerden sana ne iken kalkıp 19 sene önceki olayın hesabını AkParti'den sormaya kalkmanın esbabı mucibesini bir tercüme ediver!

Bununla kalsa iyi! Hayko, Hrant Dink cinayetinin zanlısı neden bulunmadı hala diye dem vurdu. İsimler yargıda. Başbakanlık teftiş kurulu gerekli raporları iletti. İhmali olan yetkililer belli. Duruşmalar devam ediyor. Eski Türkiye olsa örtbas edilir, bir iki tetikçi ismi ile geçiştirilirdi. Muammer Akkaş kahraman ilan edildi o zaman da şimdi kötü, dedin ya orada koptum.

Hiç mi Agos okumazsın Hayko!? Son gerilim ve Dink cinayeti ile ilgili Agos'un Nedim Şener ile yaptığı röportajda Şener açık açık cemaatçi polis çevrelerinden bahsediyor! Ah Hayko ah! Mesela bak orada Nedim Şener ne diyor “cemaat AkParti kavgasından medet ummak çaresizlerin işidir” diyor. Anladın sen!

Aynı röportajda son günlerde hit listende yükseldiği anlaşılan Adem Yavuz Aslan ne demiş “Dink davasını Muammer Akkaş gibi savcılar yönetmeliydi” demiş. Hani acayip medya baskılarının olduğu ülkemizde kanallarına çıkıp o büyük solculuğunla hükümete rahat rahat giydirbildiğin cemaatin savcısı! Hani şu dosyaları o derece gizlilikle soruşturduğu için dosyaları raflardan hiç indirmeyen Akkaş yönetsin diyen cemaatten bahsediyorum!

Hrant Dink'in katilinin bulunması hepimizin dileği. Tüm ihmali olanların gerekli cezaları alması da. Ama canım Hayko önce konuştuğun zemine sağlam bas sonra böyle kayarsın!

Hayko oradan nasıl olduysa Aydın Doğan'ı savunmaya geçti. Ah kuzum Hürriyet gazetesinde Ertuğrul Özkök imzalı ve Hrant'ı hedef tahtasına oturtan yazıları da savundun sen böylece. Bir insan 'hırsları uğruna' bu hatalara düşmemeli! Bak nasıl kaydın işte! Vergi denetim zamanı için bir dahakine seni arayıp icazet alsınlar ki sen de Hrant'ı hedef gösteren darbeci medya patronlarını çaresizce savunma! Kıyamam!

Ha bir de yolsuzluk vardı, değil mi? Hani Süleyman Aslan'ın avukatı Ersan Şen'in daha ilk günden beri makbuzu var ancak delil listesine alınmadı, savcı 'bana ne makbuzdan dedi' diye feveran ettiği paralar var. Tam da bir gün önce gece Hakan Şükür'ün kardeşi ile ortak bir ilişkinin Aslan'a ilettiği bağış paraları var. E artık bu kadarı da komplo di mi ama Hayko?! Benim sözlerim değil yapılanlar yani.

Sonra ne vardı, az kalsın unutuyordum bak! Döndün döndün Roboski'yi öne sürdün her sıkıştığında. Klasik sol kafa işte! Kürt halkını yıllarca propaganda aracı olarak kullandınız, bırakın artık. Roboski meselesini körbağı ajitatif kafayla anlayamazsın. Cem Küçük ve Erem Şentürk söyledi altından neler çıkacak göreceğiz dedi. Bak o konuda sana bir isim veriyorum : Markow. Gazetecisin ya, gidip bir araştır. Bulamazsan Emre Uslu abine sor. İstihbaratçı ya!

Bak tam da yeri gelmişken bir 'solcu' olarak Amerika için stratejik araştırmalar yapan Jamestown vakfına çalışan Emre Uslu ile aynı gazetede yazmak nasıl bir duygu? Hani programda Erdoğan'ı Amerika getirdi safsatasına onay vermiştin ya, o bakımdan sormadan edemedim.

Ha bir de dün konu medya idi. Taraf gazetesinin her ay bir buçuk milyon dolar zarar ettiğini açıkca dile getirmişti Oral Çalışlar. Yani aslında aylar önce batması gereken bir gazete. Demek ki finansmanları var, hariçten. Yayın politikası da belli. Kalem satmak yerine gazeteye finansman bulmak yeni bir toptan satış anlayışı ile operasyonel hale gelmek bu oluyor. Yani, medyada ahlakla ilgili konuşurken biraz kendine dönüp bakmalı insan, değil mi Hayko? Ben nerdeyim, kiminleyim, ne diyorum filan demeli arada!

Gelelim gezi çıkışlarına! Obsesyonuna mı deseydim acaba. Hayko, tatlım, gezi'de bizi vatan haini ilan ettiler dedin durdun. Bak şimdi şuna samimiyetle ve solculuğuna da halel getirmeden cevap ver. Bugünlerde Venezuela'daki olaylar için devlet başkanı Maduro darbe girişimi dedi ve göstericileri ihanetle itham etti. Bak adamlar solcu, ona göre bir ayar ver cevabına! Ece ablan gitti oralara da devrimlerini yazdı hani. Bolivarcı hareketi.

Şimdi son bir sorum var sana. Solcusun ya hani, insalıktan yanasın, adaletten yanasın, ezilenlerden yanasın; değil mi? Dünyayı zalimlerden kurtaracaksın, adınla müsemma olacaksın yani. Onlara hadlerini bildireceksin falan. O zaman Hocalı katliamını da kına da solculuğunun 'propagandadan müphem olmadığını' görelim, zira ben Ermeni katliamını, Roboski'yi ve diğer tüm cinayetleri kınıyorum! Hay aksi, üstelik solcu da değilim! Hadi Hayko!

           

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu