img

Abdullah Faruk

02 Ekim 2017 11:19

Küfür Ummanında Oryantalist Katreleri


İncil talebimden sonra başladı her şey. Ehl-i Dalaletin kitaplarına elimden geldiğince para vermeyecektim. Öncelikle Kutsal Kitap şirketi yolladı. Her hafta yolluyorlar. (Belli bir müktesebatı olmayan yaklaşmasın, küfür ummanında boğulur Maazallah. Hem Âvâmın incil okuması haramdır.)

 

İncil’den sonra interneti turlarlarken Yerli Oryantalistlerin de kitaplarını beleş verdiğini gördüm. İslâmî İlimler tahsil ediyorum dedim, öğrenci olmak yeterliymiş. (İncil için geçerli olanlar aynen geçerli bu kitaplarda da)

Siteye PDF'leri koymaları yeterince şaşırtıcıyken öğrencilere ücretsiz vermeleri de gözden kaçacak bir detay olmasa gerek.

Bu işler böyle devam ederken Şehzade soyisimli, Pakistan uyruklu şahsın kitabını inceleme fırsatı buldum. Onu da oryantaller yollamıştı.

 

Kitap aynı şeyi ısıtıp ısıtıp önümüze koydu. Adamı araştırayım dedim, adam gölge gibi. Facebook'ta fotoları 3-5 beğeni. Twitter’da 2000 küsür takipçi. İşin garibi Türkiye'ye geldiğinde konferans falan vermemiş meyve bahçesi gezmiş. Arapça soruma cevap vermedi halbuki kitabında Arapça kelime anlamı vermeyi çok iyi(!) biliyordu. Ha bir de hakkında zerre miktar bilgi bulamadığım bu adam beni engelledi Facebook'ta, halbuki sadece kendisini tanıtmasını istemiştin.

 

Dorman’a ne demeli. Adamın biyografisi Yüksek lisanstan başlıyor…

 

Burası bir anekdot olsun, asıl maksadım şu:

Bu dinde iftira-yalan diye mefhumlar kalmadı, gırla gidiyor. Adam deve idrarıyla çıktığı kanalda birçok kişinin kafasını karıştırıyor karşılık dinlemeden sonra kürsüden iniyor. İftira ve yalan gırla dedik, ben de o zaman bir tahlilde bulunayım. Aksini ispatlayana kadar karşı taraf suçlu olsun…

 

Hiçbir insan kitabını bedavaya vermez, dağıtmaz. En basitinden -benim gibi gözünde sıkıntı olanlar hariç- PDF varken satın almaz. Kitaplığa koyarlar düşüncesini geçin, beş para etmez kitaplar.

 

Hadi yazarlar para istemesin, maliyetine satılsın. Yayınevindeki çalışanlar parayı nerden alıyor?

Bu güruh tayfanın, kitaplarını bastırmak için Nesil Yayınlarıyla kaç defa görüştüklerini, para istemiyoruz Allah rızası diyip az daha kitapları -muteber bir yayınevi olan- Nesil Yayınlarından bastıracaklarını bu gözler gördü, şahidiyle tanışığım…

 

Bu faaliyet tanıdık… Zira Vatikan maaşlı misyonerler mukaddes diye kitap yolluyor yurtiçi-yurtdışı. Sonra İncili sesli kitap da yapmışlar.

Hay aksi! Yerli Oryantalistler de kitaplarını bedava yolluyor, her yere yayıyor. Hatta sesli kitapları bile var…

Ne farkı var Vatikan'dan, Papa’nın çağrısından.

Zaten yeni DİB başkanına izafe edilen “Diyalog Metni” Yerli Oryantalistlerin bastığı kitapta mevcut.(Yeni baskılarda yok.)

 

Bütün durumlar böyleyken, deve idrarından daha açık bir meselede neden ihtilafa düşelim ki, hakikat kendini haykırıyor…

 

Hülâsâ: Oryantalistiyle, Tarihselcisiyle… Destek, kendini ifşa eden Papa’dan. Nasıl ücretsiz incil veriliyorsa bu kitaplar da öyle veriliyor.

Sonuç olarak camii cemaatinden biri çıkıyor ‘Nefsim kudret elinde olan…’ hadisini gördüm de o hadis yanlış olmalı, Allah'ın eli olur mu?” diyor. O gün camideydim, imamla konuşuyordum. Hadi ben camide olmasaydım…

 

Bunların hepsi kimin sebebiyle, belli.

Hesabını soracak olan Allah, ahirette göreceğiz. Ama ayetiyle hadisiyle insanın itikadını sıkıntıya sokanlar bu dinin zalimi değil de nedir?

 

Bu dinin sahibi Allah'tır. Zulümatı Nûr’a çevirecek de O’dur.

“Selâm hidayete tabi olanların üzerine olsun.”

 

Not: Allah'ın eli meselesi Fetih suresinde geçtiği şekilde, yardım manasında da kullanılabilir. Hadisteki de maliki olan demektir, akıllarda soru kalmasın.

 

02 Ekim 2017 – 12 Muharrem 1439

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İspanya'dan Katalonya açıklaması: Amacımız düzeni yeniden sağlamak
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
İspanya'dan Katalonya açıklaması: Amacımız düzeni yeniden sağlamak

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu