img

Levent Kemal

16 Şubat 2014 10:37

Galiz Kahramanlara Notlar


Sol, sol-liberal eski Türkiye'ci paralelci sekreterya basınına not :

Sizin olmayan kavramlarla gargara yaparsanız, tükürmek zorunda kalırsınız.

İsmet Berkan'a not :

Sana siyasi propagandada taraf ol denmedi sen böyle yaparak kaçmayı tercih ettin. Ama kıvırmak için jargondan fayda çıkarırken insana dair olan taraflılığın da yokoldu.

Bülent Mumay'a not :

İzmir Zeytineli'ndeki villalarla ilgili hala yaymaya çalıştığın yalan haberdeki yuvarlağı saat sekiz yönüne kaydırınca gözünün önündeki villaların orada olduğunu göreceksin.

Hayko Bağdat'a not :

Kimsenin senin kökenin,inancın ile işi yok. Sen sığ ve bir gün dediği diğer gün dediğini tutmayan halini o kimliğin ile örtmeye kalkmasan kimse sana bunlar üzerinden söz söylemez. Yani zırhını değiştir.

Ertuğrul Özkök'e not :

Biraz insan olmayı denesen yeter, bak göreceksin insan olmak güzel bir şey. Belki o zaman Budist bile olabilirsin.

Emre Uslu'ya not:

Jamestown için yazdığın ve Today's Zaman için yazdığın yazılardaki tarzını değiştir. Gareth Jenkins ile takıntınız aynı. İkiniz de girişte karşıt okumadan başlıyorsunuz kısa paragraflarla.

Ekrem Dumanlı'ya not :

Sol literatürden örnek vermeden önce iyi çalış. Anakronizme düşmenin de bir adabı var. Tabi sizde kaldıysa. Bir de İhsan Yılmaz'ı uyarın, Hitler dönemi tezlerini Amerikalılardan değil Avrupa okullarından okusun. O kadar 'milliyetçi' olmasın yani.

Mümtazer Türköne'ye not :

Hukuk üzerine kestiğiniz onca ahkama rağmen hukukun adaletsizliklerin bir sonucu olduğunu ve masumiyet cihetli olduğunu söyleyemeyecek kadar cahilseniz, hukuk üzerine konuşmayın. İslam'i tavrını yitirdi, diyerek eleştirdiğiniz toplumsal aktörleri eleştirmeden önce İslami bir okuma yapın, göreceksiniz : kul adalet kurmaz, en çok başkasının hakkını da gözeterek adil olmaya yakın olur. (Size saftasa fırsatı veriyorum, kaçırmayın derim)

STV'ye not :

Şefkat Tepe'yi yönetsin diye eline tutuşturduğunuz kişi eski pornocu olunca sizin bilinçaltınız da böyle çırılçıplak kalıyor. Ya yönetmeni değiştirin ya bilinçaltınızı. Bizim önerimiz ABD'ye taşının Supernatural in Şefkat Tepe serisi çekin.

Genele not :

Pers sözcüğü Batı tarafından kullanılan bir sözcüktür. Türkiye'de İran kültürünü tanımlamak için Fars sözcüğü kullanılır. Biri size 'Pers yalakası' ya da türevleri ile saldırıyorsa anlayınki Batı'nın kuklasıdır. Cemaati savunanların kimin aklı ile konuştuğu bellidir.

CHP'li Aykan Erdemir'e not :

Jerusalem Post'a bir daha mülakat verecek olursan bence Türkiye'de beş vakit ezan okunuyor diye şikayet et. Seni daha çok severler. Mesela sokaklarda kollarına Davud yıldızı bandı takılmış Yahudiler var diye sallamalısın. Çünkü bu seferkiler yumuşak kaçmış. Daha vahşi göster ülkeni. Hadi, göreyim seni koçum!

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Yaz saati uygulaması 'torba tasarı'da
Türkiye
Irak sınırında saldırı: 1 asker şehit
Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Dışişleri Bakanı ile görüştü

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu