img

Şerif Altınkaynak

05 Ağustos 2017 11:41

Pakistan 'Erbakan'lı Türkiye' Günlerini Yaşıyor


Osmanlı Devleti'nden sonra, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasıyla birlikte; Ülkemiz, 100 yıldır kendi iç mes'eleleriyle boğuşup durmuştur. Bugün ise kabuğunu kırarak kendi iç mes'elelerini kararlılıkla çözen (istisnalar hariç) hatta İslam coğrafyalarına çare olmak adına elini uzatan "Lider Ülke" konumuna gelmiştir.

Ülkemizin bu günlere gelmesinde şüphesiz, Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN Hoca'nın katkısı büyüktür.

 

Şöyle ki;

Hem Adnan Menderes döneminde siyaseten yer edinememiş İslami Kesim, Erbakan Hoca'nın liderliğinde ki MNP'de kendilerine yer bulmuş... 

Hemde ERBAKAN Hoca'nın rahlesinden geçen talebeler, 15 yıl önce ülkeyi büyük bir ekonomik kriz içinden alıpbugün istikrarlı bir ülke haline getirmiştir.

Erbakan Hoca'nın Türk siyasetinde ki yeri bu kadar büyüktü madem, neden kurmuş olduğu partilerden verim alamamıştır? Dediğinizi duyar gibiyim!

Zaten makalenin ana teması da bu sorunun cevabında saklı. Evet Erbakan Hoca'nın Ülke siyasetinde ki yeri çok büyüktür. Ancak Hoca'nın bir takım hataları olmuştur. Bu hataları geçtiğimiz hafta ülkesinde "Yargı Darbesi" ile indirilen Pakistan Başbakanı Navaz Şerif üzerinden anlatmak istiyorum.

Evet geçen hafta Pakistan'ın Seçilmiş Başbakanı Navaz Şerif "AmerikanVari" bir "Yargı Darbesi" ile görevinden azledildi...

Navaz Şerif zor zamanlarımızda sürekli ülkemize destek olan bir liderdi. Hangi uluslararası komplo ile karşı karşıya kalsak, Pakistan anında Türkiye'yi destekleyen açıklamalar yaptı. Bunun en son örneği "Katar Krizinde" yaşandı. "ABD kuklası Körfez ülkeleri" Katar'ı sıkıştırırken, Pakistan Türkiye ile beraber hareket ederek, Katar'ı büyük bir dar boğazdan kurtardı.

Pakistan'ın Uluslararası camiada Türkiye'nin yanında yer alması, ABD'nin çıkarlarıyla ters düşünce, ABD "Pakistan FETÖ'sü" Tahir-ül Kadri'yi devreye soktu. Pakistan yargısını elinde bulunduran Kadri, Pakistan Anayasa Mahkemesini harekete geçirerek, "Seçilmiş Başbakan" Şerif'i "Yolsuzluk komplosu" ile görevinden azletti.

Az önce Kadri için "Pakistan FETÖ'sü" dedim. Bunun basit bir benzetmeden ibaret olduğunu düşünmeyin. ABD piyonu teröristbaşı Gülen, TÜRKİYE için neyse, Pakistan için de Kadri o'dur! Hemen bu iddiamın altını maddeler halinde dolduruyorum.

 

  • Kadri, kurduğu Minhajul Quran International "Sözde cemaati" ile "Dinler arası diyalog'a" hizmet etmektedir. 
  • Kurucusu olduğu bu sözde cemaat ile öğrencilere önce imkan vermiş, ilerde devlet kademelerine yerleşmelerine olanak sağlamıştır.
  • Kadri ülkeden ayrılarak Kanada'ya yerleşmiş uzun yıllar örgütünü burdan yönetmiştir.
  • Pakistan ordusu ve yargısına zamanla kendi adamlarını yerleştirmiş, şuan hem orduyu hem yargıyı elinde bulundurmaktadır.
  • Kadri rüyalarında sürekli Peygamber Efendimizi gördüğünü söyleyerek etrafındakileri etkilemiştir.

 

Umarım bu gerekçelerin ardından Kadri için neden "Pakistan'ın FETÖ'sü" dediğimi anlamışsınızdır..

Velhasılıkelam düşman bu kadar büyük ve köklü tuzaklar kuruyor. On yıllar önceden bugünün hesaplarını yapıyor, günü geldiğinde istediği ülkede olayları kendi lehine çeviriyor.

Biz ise Ecdad'ın 600 yıl hüküm sürdüğü bu topraklarda, son 100 yıldır bacılarımızın başörtüsüne sahip çıkamadık. Üzerimizde ki ölü toprağını, ancak son 15 yıldır atabildik.  Allah'ın izniyle düşmana karşı koyduk ve bugün Pakistan'da hükümet indirmiş olanların "​AğaBaba'larının" elinden "Vatanımızı" deyim yerinde ise "Söktük-aldık"

Şimdi gelelim Erbakan Hoca ve Navaz Şerif'in düştüğü hataya. Çoğu yargı darbesi olmak üzere, Pakistan'da daha önce birçok darbe olmuştur. Önünde bunca yaşanmış darbe örneği olan Navaz Şerif, devlet kademelerinde kendine yer edinmiş ABD çetelerini temizlemeden, Pakistan'ı "Ümmet Birliği" istikametinde yönetmeye başlamıştır. -tıpkı Erbakan Hoca'nın Türkiye'yi yönetmeye çalıştığı gibi- İşte bu hatası da Başbakan Şerif'in indirilmesine sebeb olmuştur. 

Bu sebeble şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, Pakistan bugün "ERBAKAN'LI TÜRKİYE" günlerini yaşıyor... Bu süreçten sonra Pakistan'a gelecek yiğit ayaklarını yere sağlam basarak tıpkı "ERDOĞAN" gibi, PAKİSTAN Yargı ve Ordusundaki ABD menşeili kuklaları temizlemeli ve kendine yeni MİLLİ istikametler çizmelidir.

Bu başarılmadığı takdirde, geçen hafta Pakistan da vuku bulan olay son olmayacaktır.


(Necmettin Erbakan Hoca'yı rahmet ve özlemle anıyor, bir daha darbelerin hiçbir İslam ülkesinde tekrarlanmamısını diliyorum.)

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Yazıya 1 Yorum Yapılmış

Tüm yorumları okumak için tıklayın

Gündem
Suriye sınırında askeri hareketlilik sürüyor
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
IKBY'nin petrol ihracatlarında büyük gerileme

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu