img

Feyza Doğan

24 Temmuz 2017 09:18

Amerika Sen Kimsin?


   Barış güvercini olmuş Ortadoğu’ya huzur götürecekmiş Amerika. İnsan hakları, özgürlükler, demokrasi onun himayesi altındaymış. Şu densize bakın! Amerika sen kimsin? Kaç kuruşluk kültürün var? Kaç yıllık tarihin var? Tüm insanlığı kucaklamış dedelerin torunu musun? Sayısı yüzleri aşmış vakıfların kurucusu mu ecdadın? Hayır! İnsan kanıyla beslenen yamyamlar ülkesi. İnsan hakları türküsü söyleyerek İslam coğrafyasını kan gölüne çevirmelerine bakılırsa onların nazarında yalnızca Batılılar insan. Böyle bir memleketin medeniyet namına ne iddiası olabilir? Tarafımızdan tesis edilip dünyaya sunulan medeniyet birikimini zir ü zeber etmekten başka ne girişimi olabilir? Amerika ile “medeniyet” mefhumu aynı cümle içinde kullanılacaksa bundan daha insaflısı kurulamazdı.

   Diğer Batı ülkeleri gibi Amerika da bilginin gücüne taparak kendi felaketini hazırlıyor. Bilginin tanrılaştırıldığı bir düzen hakim; çünkü bilgi üretim çarkının ham maddesi. Hatırlatmak isterim: bilgi tükenmeyecek şeyler üretemez. Amerika ancak silahlar, makineler, arabalar yapar; uzaya mekik yollar ama asla ahlak üretemez. Dolayısıyla ürettiği silahları terör örgütleriyle paylaşır, mazlum Müslümanlara doğrultur. Gücüne taptığı bilgi ancak yakıp yıkmaya, işgal etmeye yeter; insanlık namına bir şey söyletmeye kabil değil.

   The National Vital Statistics System verilerine göre 2013 yılında Amerika’da 1,605,643 çocuk evlilik dışı doğdu ve bu sayı  her yıl artıyor.1 İşte bilginin aile mefhumunu, ahlakı, toplumsal düzeni diri tutmaya yetmediğinin isbatı. Sayıları korkunç noktalara varmış aile ortamından uzak büyüyen bu çocuklar yarın uyuşturucu bağımlısı olacak, hırsızlık yapacak, toplumun düzenini bozacak. Bu çocuklar yarının potansiyel suçluları. Mazlum Müslüman çocukların ahı çıkmayacak mı sanıyorlardı?

                                Zalimlere mehl olmasa matlub-i İlahi

                                Bir demde yıkar alemi mazlumların ahı

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Suriye sınırında askeri hareketlilik sürüyor
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
IKBY'nin petrol ihracatlarında büyük gerileme

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu