img

Mustafa Güldağı

19 Mayıs 2017 14:56

Pkk'nın Varoluş Amacı


1) PKK’nın en büyük varoluş amaçlarından birisi, küresel efendilerinin istedikleri “kaos planına” hizmet etmesidir. PKK’yı “kontrollü kaos” oluşturmada kullanmaktadırlar.

 

2) PKK, Asya ve Ortadoğu’dan Avrupa ve Amerika’ya transfer edilecek “uyuşturucu” trafiğinde büyük rol oynar. Dünyada uyuşturucu sevkiyatında kullanılan en etkili örgütlerdendir.

 

3) Her yıl Batı Avrupa’ya giden 200 ton uyuşturucu naklinde görev alan PKK’nın bu işten yıllık “2 milyar dolar” geliri vardır. Buna yurt içindeki Kürtlerden ve yurtdışındaki göçmen Kürtlerden alınan haraç dâhil değildir.

 

4) PKK’nın bu kazancına kırsalda bizzat ürettiği Hint keneviri ile esrardan elde ettiği gelirler dâhil değildir. Bunlardan da ciddi gelirler elde etmiştir. En son Güneydoğu’daki kenevir haşhaş tarlaları yakılınca büyük kayba uğradılar.

 

5) Fransız güvenlik birimleri, başkent Paris’e sokulan uyuşturucunun “yüzde 80’inde” PKK’nın sorumlu olduğunu kaydediyor. Alman makamları ise Avrupa’da yakalanan uyuşturucunun “yüzde 80’inin” PKK ile bağlantılı olduğunu söylüyor.

 

6) PKK, Afgan sınırındaki İran piyasasından aldığı işlenmiş eroini Avrupa’ya sokmak için Kandil hattını kullanarak önce Türkiye’ye taşıyor. Uyuşturucunun küçük bir kısmı Türkiye içinde satılıyor. Kalan büyük parti mal ise Yunanistan, Bulgaristan, Sırbistan, Romanya, Macaristan, Avusturya, Almanya, Hollanda yolları kullanılarak büyük ülkelerde dağıtıla dağıtıla en son İngiltere’ye ulaşıyor.

 

7) Eroini işlenmiş alarak pahalıya mâleden PKK, bazen de Afgan afyonunu ham halde alıp kendi laboratuvarlarında üreterek kârını artırma yolları ayarlıyor.  PKK’nın hem İran topraklarındaki Kandil dağlarında hem de Kuzey Irak kamplarında eroin üretim tesisleri açtığı artık sır değil.

 

8) PKK, uyuşturucu, kaos ve sömürü baronları ve güçleri için çok kullanışlı kiralık bir örgüttür. Bu sebeple Rusya, Almanya, Amerika başta olmak üzere birçok dış güç PKK’yı koruyup kollamaktadır. Çünkü PKK sayesinde hem bölgede denge kurmaktalar hem de kirli ve illegal işlerini masrafsız bir şekilde yaptırmaktalar. Unutmayın, PKK gibi kiralık örgütlerin bitmesi durumunda dış güçler işlerini yaparken çok masrafa ve zahmete girerler.

 

9) PKK ile yaptıkları en büyük işlerden biri de Türkiye’nin önünü kapamaktır. PKK ile Türkiye senelerce oyalanmaktadır. PKK sorunu ile uğraşmaktan gelişmeye ve kalkınmaya vakit ayırılamamış çevre ülkelerde etkili siyaset izlenememiştir. PKK terörü sebebi ile kafamızı kaldıracak durumumuz olmamıştır. PKK’nın bitmesi ile Türkiye hem kendi içinde kalkınacak hem de bölgede ve dünyada etkin konuma gelecekti. Bunu istemeyen dış odaklar PKK’yı her zaman koruyup kolladı.

 

10) PKK’yı en çok koruyan dış güçlerden biri de Rusya’dır. Öyle ki, Öcalan 1999 yılında Kenya’da yakalanıp Türkiye’ye getirilirken cebinde “Mavros Lazaros” adına düzenlenmiş pasaport bulundu. Bunu Öcalan’ı korumak için Rusya yapmıştı. Öcalan başı sıkışıp tehlikeye düştüğünde soluğu Rusya’da alıyordu.

 

11) ABD kaynaklı raporlar, PKK’nın yıllar içinde ulaştığı bütçenin “86 milyar” dolar olduğunu söylüyor. PKK, 86 milyar dolarlık bir bütçesi olan, kirli işlerden zengin olmuş çok kullanışlı zengin bir örgüttür.

 

12)PKK’nın tüm bunları yapabilmesi için her şeyden önce insan kaynağına ihtiyacı vardır. Bunun içinde Kürtlere sevimli gelecek “Kürtlere özgürlük” sloganını kullandılar. Bu propagandayı yaparken dış güçlerden ciddi “medya desteği” aldı. Kendisi çok kullanışlı, maşa bir örgüt olan PKK, asla Kürt halkına özgürlük veremezdi.

 

13) PKK, gibi örgütler daha fazla ses getirmek ve para kazanmak için suikast işinde de rol alırlar. Belli bir ücret karşılığında küresel güçlerin istediği suikastı yapar. Türkiye’de de bölgede de katliam ve suikastlerde rol aldı.

 

14) Kürtler tarihten bu yana İslam için mücadele eden bu dava için tek bilek olan bir milletti. 1900’lerin başında, Kürtlerin bu İslam için tek bilek olmalarını engellemek adına çeşitli projeler geliştirdiler. 1960’lara gelindiğinde Kürtleri zihnen bölme faaliyetlerini başlattılar. Kürt solu icat edip Kürtler arasında bu sol yapılanmayı güçlendirdiler. Böylece ilerleyen yıllarda Kürtler zihnen ikiye bölündü ve dış güçler için tehlike olmaktan çıktı. PKK yani sol-Batıcı yapılanma ile İslamcı Kürtler olarak ikiye bölündüler. İşte buna “zihin olarak bölerek etkisiz hale getirme” denir. Bunu Türklere de yaptılar.

 

15) Türkiye bir gün özüne dönüp Osmanlı siyaseti uygular ve Ortadoğu’ya açılır ve genişlerse diye Türkiye’nin Ortadoğu’ya açılan kapısı olan Güneydoğu’ya “seküler-Batıcı bir tampon” , bir kilit koydular. Adı: PKK. Bu seküler tampon Türkiye’nin önünü kesmek için tam yerine konulmuş bir engeldir. Unutmayın, seküler tamponlar İslam dünyasında bir çok yere konmuştur, çünkü seküler tamponlar Müslümanların birleşmesini engeller.

 

NOT: PKK, Türkiye için tehlike olan örgütler listesinde tehlike derecesine göre 5. sıradadır. İlk dördü anlatırım bir ara. Mevzu derin.

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

12°
Detaylı Hava Raporu