img

Saliha EREN

03 Şubat 2014 10:51

Severken hiç yanılmadık!


Elinizde büyük bir medya gücünüz olduğunu düşünün…

Sizi eleştirenleri istediğiniz  gibi itibarsızlaştırabiliyorsunuz.

Size aykırı söylem geliştiren medya gruplarını kolayca “Yandaş, iktidar yalakası” diye yaftalayabiliyor, siz ise muhalif olmanın serbestliğiyle Doğan medyası ve Ulusalcılarla aynı yayını yapabiliyorsunuz.

Aranızdan ayrılanları aşağılayabiliyorsunuz, yazarlarınız eliyle.

“Yolsuzluk(!!!)” operasyonundan günlerce önce yolsuzluk konulu haberler yapmaya başlayabiliyorsunuz, olaydan hiç habersizce.

Düşünsenize bi kere,  savcıların üstlerinden bile gizledikleri dosyaları çarşaf çarşaf yayınlayabiliyorsunuz…

Cumhuriyet  gazetesiyle aynı manşeti atabilmeyi “hepimiz haberciyiz” diye açıklayan genel yayın yönetmeniniz Başbakan için “canavar” diyebiliyor bir tweetinde.

Bir yazarınız “Efendimize” hakaret edip, “kuzenim yazdı, ben değildim” diyerek sıyrılabiliyor işin içinden.

Bir başkası “Erdoğan’ın polisi Elkaide militanlarının tutuklanmasına engel oluyor” diye İngilizce tweet atabiliyor.

Herşeyin istişare ile yapıldığı, sistematik hareket eden bir yapınız bile olsa, "Efendim fikir özgürlüğü var, herkes istediğini yazar " dediğinizde inanırlar nasılsa.

Offff…. Süper olurdu di mi?

Böyle bir medya gücünüz olduğunu düşünün tekrar…

Devamlı AB ve ABD siyasilerinden, yazarlarından alıntılar yaparak, “Türkiye bak yurtdışından da iyi görünmüyorsun” diyebilirdiniz. İçerde karşılık bulamayan sözleriniz, yurt dışında havada kapışılırdı.

İçeride kuramadığınız kamuoyu baskısını yurt dışından ithal edebilirdiniz.  Daha önce de denendi. Gezi’de gördük bunu.

“Neden bunu yapmak isteyelim ki” diye soruyorsunuz… Ne bileyim belki  Türkiye’yi yeldeğirmenlerine karşı savaşan bir Don kişot olarak görüyorsunuzdur.

Mazluma sahip çıkabilmenin referans alındığı bir dünya masal gibi geliyordur  size.

Akan kanları, ölen masumları es geçen, efendilerin cebini doldurmak için kurulmuş uluslararası dengeler  “göz ardı edilemez”dir,  “edilmemeli”dir sizin siyaset anlayışınızda.
Kimbilir belki Türkiye’nin bir geleceği olduğuna da inanmıyor olabilirsiniz.

 “Yok artık! O kadar da değil!” diyeceksiniz, biliyorum.  Ben de “mesela” dedim zaten… Neden ”mesela”,  onu da şöylece izah edeyim.

Eğer böyle bir medya grubu ve onu kullanan birileri olsaydı, onlara bu ülkenin halkını, hiç değilse kendilerine inananları biraz daha ciddiye almalarını tavsiye ederdim. Çünkü bu halk yıllarca deneme tahtası olarak kullanılmış olsa da Menderes’in dediği gibi “severken hiç yanılmadı”… Yanıltmaya çalışmayın!..

 

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Yazıya 1 Yorum Yapılmış

  • misafir

    03 Şubat 2014 21:34

    Cevap Ver

    mevlam bunlara akıl fikir versin yaa yazık günah bunlara bizlerde inandık gönül verdik ama ne diyeyim bilmiyorumki şimdi dogan medyasıyla ulusal kanala ve sözcü gazetesiyle aynı paralelde yayın ve göürş bildiriyorlar bunlarmı müslüman anlamıyorum dinimize hakaret edenlerle kol kola geziyorlar ama israil ve süreye hakkında agızlarını pıçak açmıyo neden acaba.

Tüm yorumları okumak için tıklayın

Gündem
İran İsrail'e ait hedeflerin koordinatlarını paylaştı
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
İran İsrail'e ait hedeflerin koordinatlarını paylaştı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu