img

Şevki Karabekiroğlu

20 Nisan 2017 13:46

Kaos Planı İşliyor


1. Peşpeşe asker temalı dizilerin devreye girmesi ve bu ekibe bol miktarda imkan ve para sunulması bunun bir proje dahilinde olduğunu ortaya koyuyor. Bunlar senaryoda askere verilecek vazife için zemin oluşturma görevi yapıyor. STV deki fetö dizilerini hatırlayın. Sonradan olan pek çok olay bu dizilerde işlenmiş hatta örgüte bu dizilerle şifreli mesajlar verilmişti. Düşen helikopterin bu dizilerde gün evvelinden işlenmesi aynı senaryoyu hatıra getiriyor

2. Sosyal medyada bot hesaplar çoğaldı. Kışkırtıçı bir paylaşım birkaç dakika içerisinde binlerce hesap tarafından yayılabiliyor

3. 400 yabancı gazeteci Türkiye'de, gitmedi. Bunların kulağına bir şeyler üflenmeseydi seçimden sonra çeker giderlerdi.

4. Kriz taciri Soros Türkiyede. Gezinin mimarı Açık Toplum Enstitüsüne 100 milyon dolar bağışladı. Tıpkı 140 sene evvel İngilizlerin Mithat Paşa eliyle Talebe-i Uluma para dağıtıp Abdulhamide isyan ettirmesi gibi.

5. Basit bir seçim tartışması krize ve sosyal çatışmaya döndürülmek isteniyor. Kriz tacirleri ortamı germek için hiçbir fırsatı kaçırmıyor.

6. Agit geldi kafa karıştırıyor. Bunların tamamına yakını PKK sempatizanı çıktığı halde hala yalan yanlış raporları tartışma konusu yapılıyor.

7. Tencere tava sesleri çoğaldı. 28 Şubat öncesinde de bu tür eylemler olmuş Rahmetli Erbakan “glu glu dansı yapıyorlar diyerek” ciddiye almamıştı. 

8. son bir ayda 1 milyar Avro kriz tacirlerine para geldi.

9. CHP teşkilatları faxlarla meydanlara çağrılıyor. Kriz üretmede CHP şovalye görevi görüyor

10. Ak Parti içinde ve hükümette ve belediyelerde kripto fetöcüler duruyor. Bunlar heryerde yangına körükle gidiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Taksime taş yığıyor, bir ilçe belediyesi Cemevi krizi çıkarıyor.

11. Son günlerde binlerce Fetöcü tahliye edildi veya göreve iade edildi. Bu durum onları ümitlendiriyor ve ihanet sarmalının içinden çıkmalarına engel oluyor.

12. Son 10 yılda alınan binlerce İnfaz koruma memuru bir kriz anında cezaevi kapılarını açar. Bu acil konulardan biridir ve derhal tedbiri alınmalıdır.

13. 15 temmuzda kısmen karşı karşıta olan Etö ve Fetö üst akıl emriyle birleşti. Ergenekon ve Balyoz davalarında kanlı bıçaklı olan bu iki vesayet aparatı fetönün kaos planına çanak tutacak şekilde “kan gövdeyi götürecek “ türünden söylemlerle birbirine destek veriyor

14. Elimizi çabuk tutmazsak Suriye ya da Mısır tablosunu ülkemize taşımak için ellerinden geleni yapacaklar.

15. Tuncelide düşen helikopter mesajdı. Operasyon gücümüz var demeye getirdiler

16. Devlet elindeki dinamik kuvvetlerin ne kadarına hükmediyor ne kadarı örgütlerin kontrolünde bilmiyoruz. Güvenlik bürokrasinin karar merkezleri mutlaka vatansever devletçi kadroların elinde olmalıdır

17. Oyunu Ak Parti MHP ittifakı akamete uğtattı. şimdi aralarına fitne salmaya çalışıyorlar. Bu ittifak asla bozulmamalıdır. Bozmaya çalışanlar her iki partiye sızmış kriptolardır

18. Fetönün siyasi ayağı CHP nin Askeri kışlada karşılanması “yıkılmadık ayaktayız” mesajı içeriyordu. Neyse ki tedbir erken alındı

19. Bu yıl çalkantılı geçecek belli. Geniş cephe taktiği uygulamalı tüm vatansever unsurları birleştirecek ortak paydalar tesis edilmelidir.

20. Ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı, kışkırtıcı beyanlardan uzak durulmalıdır.

21. Alternatif haberleşme araçları mutlaka oluşturulmalıdır.

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

12°
Detaylı Hava Raporu