img

Hamza BOL

01 Şubat 2014 11:25

Erdoğan'ın Güneydoğu Planı


Son yıllarda şunu farkettim. Fitne üreticileri dünyadaki gelişmelere yetişemiyorlar. Her gelişmeye 'özel fitne' düşünmek zor olsa gerek.

Güneydoğuda güzel gelişmeler var. Fitneciler bu gelişmeler için neler planlıyorlar acaba?

Erdoğan'ın Güneydoğu planını, bilmeyenler için aktaralım.

Bölge artık 'Güneydoğu' olmaktan çıkacak. Başbakan şu fırtınalı günleri atlatabilirse 'Silopi' serbest bölge olacak. Çevrede organize sanayi bölgeleri kurulmaya başlanmıştı zaten. Erdoğan ve Barzani, bölgeyi ticari bir merkez haline getirmeye kararlı. Yakın zamanda topraklar altın gibi kıymetli olacak. Hatta gelişmelere göre Kuzey Irak ve Türkiye sınırı kalkabilecek.

Barzani kendisini 6 milyon nüfuslu bir alana hapsetmek yerine Türkiye ile ekonomisini güçlendirmek istiyor. Petrol ve Uranyum yataklarını ABD'nin işletmesine verdiğine göre Yapacak tek birşey kalıyor. Sanayisini güçlendirmek. Arapların düştüğü hataya düşmek istemiyor. Yani, petrol ve uranyumdan elde edeceği gelirle 'tembel ve üretmeyen' bir halkı olmasından kaçınıyor.

Kuzey Irak'ta 3000'e yakın türk firma var. Yatırım yapan firmalardan 10 yıl boyunca vergi almama taahhüdü vermiş. Yani 'milliyetçi ve kapalı bir ülke olmak yerine tüm dünyaya açılmak istiyor. Aynı şeyi AB ve Şanghay beşlisi de yapmıyor mu?

Kapalı ülke olmanın sıkıntılarını herkes yaşadı.  Barzani'nin açılabileceği en uygun ülke Türkiye. Erdoğan'da aynı şeyi güneydoğu için düşündüğüne göre bu projenin olmaması için hiç bir engel yok.
  
Abdullah Öcalan bu gelişmelerin farkında ve desteklemekten başka çaresi yok. Yaş 65. Yolun sonu sayılır. Süreci destekleyerek tarihe 'Kazanan Lider' olarak geçmek istiyor. Yaşanan savaşta kimse kazanmadı oysa. Kazanan 'Kapitalizm' olacak.

PKK siyasi varlığını sürdürmek istiyorsa`  'sermayesini' de oluşturmak zorunda. Sermaye olmadan, siyasi alanda söz sahibi olmak imkansız.

Güneydoğu ve Kuzey Irak'ta kürtlerin 'Türk antipatisi' yok. Herkes rahat çalışıyor.

Mardin havalimanında indiğim zaman Ankara'lı bir marangoz ustası 'Erbil'e nasıl gidebileceğini sormuştu. '' Ben de ilk defa geliyorum, birisine soralım dedim.''
Kızıltepe'li bir arkadaşa sorduk.
-  Gelin ben sizi arabamla otogara götüreyim, Erbil otobüsüne bindireyim dedi.
Otogara gittiğimizde , bilet satıcısına sıkı sıkıya tembih etti.
 - Arkadaşlar misafirdir, aman göz kulak ol ..  
Anadolu kültürü halen bozulmamış. İnsan kendisini daha rahat hissediyor. 

Bölgeye ve olaylara halen şüphe ile bakanlara şunu tavsiye ediyorum. Bir gezi düzenleyin, Güneydoğu'yu gezin, Erbil'e kadar gelin. İnsanlarla tanışın, sohbet edin, beklentiler neymiş dinleyin. Geziden sonra evinize dönerken takip ettiğiniz medyaya lanet okuyacaksınız.  Kardeş kavgasını körükleyenlere, kanlarımız ile beslenenlere lanet okuyacaksınız.

Fitnecilere gelince;
Eski günlere dönmeyi çok istiyorlar. Son çıkan ses kayıtlarında 'Muhterem abi', “Barzani ve Erdoğan'ın kellesini alacaklar, ortalık karışacak '' diye heyecanla anlatıyordu. Cemaatin haber kaynağı sağlam ne de olsa.

Fitnecibaşı İsrail ve onların yerli uşakları acaba nasıl bir plan kuruyorlar ?
Kaygımız yok.
Acaba Allah, içimizdeki “kalitesiz hainlere” ve fitnecilere nasıl bir 'son' hazırladı ? 
 
 

 

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu