Abdullah Çiftçi

Abdullah Çiftçi
img

Gerçekle Yüzleşme Vakti Geldi

Türkiye bir koldan İsrail ile Diğer koldan Rusya ve Çin ile yeni bir işbirliği içinde Radikal bir dış politika değişikliği anlamı ne? İsrail'in Türkiye ile işbirliğinin amacı enerji eksenli ekonomi ve merkezde Kıbrıs meselesi olacak. Rusya ve Türkiye, ortak menfaatler/Ekonomi/Siyasi çatışma a..

Abdullah Hammodat

img

Musullular: Açlık ve Korku Dolu Bekleyiş

Ninova eyaletinin merkezi olan Musul Irak’ın tahıl ambarı olarak bilinir. Musul, zorunlu göçlerde ve Güney şehirlerinde ve Bağdat’ta mezhep savaşları yaşandığı zamanlarda bu savaşlardan kaçan Sünni vatandaşlar için güvenli bir sığınak olmuştur. Hatta çok büyük rakamlarda gelen göçlere rağmen hepsini..

Ahmed Ali Eker

img

Bu Mesele Avamın İnsafına Bırakılamayacak Kadar Mühimdir

Memleketim Hatay, tam manasıyla bir muhacir yurdudur. 200 yıl kadar geriye gidecek olursak; Reyhanlı'da mukim bir Türkmen aşireti, Antakya çevresindeki gayri muslim azınlık (Ortodoks,Katolik,Ermeni,Musevi) ve bugün nüfusun 3/1'ini oluşturan Araplar dışında Hatay'ın yerlisi olan bir Türk ..

Ahmed Yusuf

img

Zaferi korumak zaferden önemlidir

Türkiye 15 Temmuz’da tarihi bir imtihanla karşı karşıya kaldı. Bu imtihanı, bütün dünyayı şaşırtacak bir şekilde zaferle sonuçlandırdı. Bu şekilde bitmesi, hepimizi ve milyonlarca Türkiye’yi seven insanı da sevindirdi. Artık birçok insanın konuştuğu konuları yeniden ele almak abes olur, hele şu y..

Ali Furkan Haktan

img

Siber Güç?

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun 22 Eylül 2016 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Meclisinin 71. oturumundaki konuşmasından bir alıntı ile başlamak istiyorum. “Kimileri İsrail’in tarım, sağlık, su, siber ve dünyamızı her yönden değiştiren büyük veri füzyonu ile bağlanabilirlik ve yapay zeka..

AlperCan Parem

img

Darbe Tiyatrosunun Sadeleştirilmiş Metni

Tüm hazırlıklar tamam. Oyuncular ezberlerini yapmış, reji eksiklikleri son kez kontrol ediyor, sahne asistanı dekora ve kostüme son kez göz atmış. Işık tamam. Seyirci de geldi. Perde açılsın! Cumhurbaşkanı canı sıkkın vaziyette odasında dolaşmaktadır… Cumhurbaşkanı: Yahu ne yapalım, ne yapalı..

Atakan Karataş

img

Bu Millet Dirilişe Gebe, Artık Geçit Vermez Engellere!

Önceki yazımızda Türkiye’nin bunca şey yaşamasına rağmen halen nasıl ayakta olduğundan bahsetmiştik. 15 Temmuz ruhunda sağcısıyla solcusuyla vatanı müdafaa eden bir birlikteliğin ruhu nereden kaynaklanıyordu? Özellikle son 100 yılında yapılan darbelerle bütün fidanları sökülen, ekilmiş toplanmaya ha..

Barzan Qarnu

img

FETÖ PKK İşbirliği

PKK derin bir ihanet çetesi olduğunu bir kez daha kanıtladı. Darbe başarısız olunca askere saldırılarını artırdı. Çukurca’da Fetöcü hainleri arayan askerlere PKK saldırdı, 5 asker şehit oldu. İşte PKK-Fetö işbirliği. O kaçak hainler de çoktan PKK'ya katılmıştır zaten. HDP ..

Betül Salur

img

Silkelen! Dünya Adalet Bekler

Eğer ölüm olmasaydı ölümü icad edermiydi insanoğlu? Aklım almıyor, yüreğim kaldırmıyor yaşananları. Esfele safilinler sarmış ölümün kurtuluş olduğu tüm coğrafyaları.  İyiki ölüm var! İyiki hesap günü var! Yoksa çıldırtacak çaresizliğimiz bizi! Hangi menfaat dindirir bunca acıyı? Hangi ..

Bi Simit

img

Biz Burada Savaşacağız

  Esselamu Aleyküm kardeşlerim. Bu yazı uzun olmayacak. Hatta çok kısa olacak diğerlerine kıyasen. Sizlere çok fazla şey anlatmayacağım. Sizleri çok fazla yormayacağım. Sadece durduğumuz nokta nedir, bu sorunun cevabını vermek için yazıyorum bu mektubu. Yazma vebali benimdi, üzerimden attım,..

Cihat Barış

img

Devrimci Halk Savaşının Acı Meyvesi ve Serok Trump

           HDPKK'lıların tutuklanması bir sürecin sonucudur. Öyle durduk yerde, öyle sebepsiz, öyle keyfi bir durum değil. AB/D'nin, barış sürecini bozmaya yönelik başlattığı projeyi (ki fiili olarak Kobanê ile başladı) HDPKK'ya ihale ettiği günden beri HDPK..

Daşdemir Mahmandarov

img

Film Bahanesiyle Öz Eleştiri

 Yazıya başlamadan, anlatmak istediğim meramı aktarmaya geçmeden önce bir olay anlatayım. Kısa bir hatıra. Yazacağım konuyla da ilgili iki cümlelik bir olay. Felsefe dersinde arkadaşlardan biri “Hocam, bu felsefe bizim imanımızı sarsacak” dedi. Hoca da şöyle karşılık vermişti: “İki sayfa felsef..

Gündem
Fırat Kalkanı Harekatı'nda 5 asker şehit oldu
Türkiye
Yüksekova'da hizmet atağı
Dünya
Mısır'da gözaltına alınan Türk maceracı serbest bırakıldı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu