Rauf Uluğbey

 • img

  FETÖ ve Kamu Personeli Reformu

  • 29 Ekim 2016 16:31

       15 Temmuz İşgal Girişimini  Zafere dönüştürdüğümüz tabloyu, zaferi hakim ve istikrarlı kılma adına başarısız hamlelerde bulunarak bulanıklaştırdığımız zamanlardan geçiyoruz.      Devletimizin huyudur , kurunun yanında yaşı da yakar , Ergenekon sürecinde de yaşadığımız budur ve ne yazıkkı bu “öfkeli yakışlar” üzerinden ders almadığımız aşikardır. Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun dediği gibi “Masum bir kişinin cezalandırılması , suçlu bir kişinin cezasız kalmasından daha vahimdir.”  Zira ceza er geç verilebilir , ancak masumun cezalandırılmışlı..

 • img

  KÖR NOKTA

  • 08 Eylül 2016 14:07

    Uyarı : Bu yazı müthiş bir paranoya eseridir. Devlet'i bağlamaz, ancak gerçekleri de içerisinde barındırma ihtimali olan bir kurgudan ibarettir.       Tarihten Bir Ders : Rusya, Büyük Petro'nun liderliğinde güçlenmişti. 1695'teki saldırıda başarısız olmuş, fakat 1 yıl sonra 6 ağustos 16 Rusya, Büyük Petro'nun liderliğinde güçlenmişti. 1695'teki saldırıda başarısız olmuş, fakat 1 yıl sonra 6 Ağustos 1696 tarihinde Azak Kalesi'ni ele geçirmişti. Osmanlı Papa'nın Avusturya, Lehistan, Rusya..

 • img

  BÜYÜK SAVAŞ’A HAZIR MISIN?..

  • 21 Ağustos 2016 19:21

  23 Ağustos 1921’i Hatırla ! Gazi Mustafa Kemal'in tabiriyle "Melhame-i Kübrayı".  Bitap düşmüş “Allah’ın Aslanlarının”, 13 Eylül 1683 Viyana Kuşatmasından bu yana ilk defa savunmadan “saldırıya” geçtiği günleri hatırla!  “Requiem For a Dream” misali legal uyuşturucularla beynimizin sulandırıldığı, halkların Black Mirror'daki gibi "hiç bir amaca hizmet etmeyen işlerde daha aşağıya düşmemek için çalışarak ve hedefe sadece ünlü olmayı ve daha –konforlu- hayatı koyarak" yaşatıldığı; şüphenin paranoyaya; öfkenin gözü dönmüşlüğe; adalet arayış..

 • img

  TURKOCRACY

  • 28 Temmuz 2016 20:23

  * First of all, I’m not sorry about being not wonderful about using “English Language”.  As one of our best comedians once said “If one day an English tourist speaks Turkish as good as a Turkish Taxi Driver when he/she takes a taxi to go to Blue Mosque, I promise to speak in English as fluent as an English Anchorman.”   * On 15th of July 2016,  Fethullahist Terror Organization (FETO) tried a Coup to control Turkey and take down our democratic system.But TURKISH CITIZENS stayed in front of tanks and guns of  COUP , to protect DEMOCRACY ! Lots of them became marty.&n..

 • img

  15 TEMMUZ : HERAKLİT DARBESİ

  • 27 Temmuz 2016 14:53

        Aslına bakarsanız uzun zamandır yazmıyordum. “İlkesel duruş”  çerçevesinde  eleştirilerimi sunuyor , FETÖ’nün suça bulaşmamış olan militanlarına karşı son ikna turlarını yaparken  , “devleti ve yönetenleri de sorgulamayı asla bırakma , aynı yanlışa sakın ola sen düşme” diye nefsime uyarıda bulunuyordum.”Pelikan”göğsümüzü kanatmış , Fidan  çınara dönerken vurulduğu söylenen neşter içimizi yakmıştı. Fakat herkesin bir planı varsa Allah’ın da bir planı vardı . Hayr’dan “Şer” doğduğu gibi ; 15 Temmuz gecesi  saat 22:50’de bir Devlet Meczubu’ndan  ..

Gündem
Esed rejimi Doğu Guta'da 48 saatte 167 sivil öldürdü
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Bütçesi fazla veren Singapur'dan vatandaşlarına prim

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu