Ahmed Yusuf

 • img

  Zaferi korumak zaferden önemlidir

  • 04 Eylül 2016 14:45

  Türkiye 15 Temmuz’da tarihi bir imtihanla karşı karşıya kaldı. Bu imtihanı, bütün dünyayı şaşırtacak bir şekilde zaferle sonuçlandırdı. Bu şekilde bitmesi, hepimizi ve milyonlarca Türkiye’yi seven insanı da sevindirdi. Artık birçok insanın konuştuğu konuları yeniden ele almak abes olur, hele şu yaşadığımız ciddi ve hassas hadiselerde, yakın maziyi konuşmak, hafızalarda tazelenmesi için tekrarlamak önemli ama gelecek adına konuşmanın daha vacip olduğunu herkes bilir. İslam dünyası, özellikle Ortadoğu ülkeleri, Türkiye’deki başarısız darbe girişimini  çok yakinen ve ilgiliyle takip etti...

 • img

  1 Kasım Zaferi ve Bölgedeki Sevincin Sebepleri

  • 11 Kasım 2015 09:54

  1 Kasım genel seçimleri sadece Türkiye’yi sevindirmedi. Bunu iyi bilmek lazım. Mısır’dan Malezya’ya, Sudan’dan Balkanlar’a kadar büyük bir sevinç havası vardı o gün. Bütün Arap bölgesi ve İslam Dünyası 1 Kasım seçimlerini takip etmek için ekranlara kilitlendi. Türkiye’ye ve Türkiye seçimlerine ilgi neden bu kadar büyük peki? Ayrıca bu insanlar sanki kendi ülkelerinin seçimlerini takip eder gibiydiler. Bunun iki sebebi var: Birincisi bölgedeki halk ayaklanmalarını sonuna kadar takip eden ve halkın nabzını tutan tek ülke Türkiye oldu. Ülkelerinden çıkmak zorunda kalan Suriyeli, Iraklı, Mısırl..

 • img

  Aynı Senaryo Mısır'da Denenmişti!

  • 01 Kasım 2015 00:36

  2011 yılından bu yana bölgemiz yeni bir sürece girdi. Şu iki üç sene içerisinde Arap Baharı, devrimler, darbeler, iç savaş, dış müdahale vs. gibi toplumsal ve tarihsel ne  kadar olay varsa yaşandı. Bölge yeniden şekillendiriliyor. Ona hiç şüphe yok. 4 senedir Suriye’de iç savaş devam ederken küresel güçler de bölgedeki hâkimiyetini belirlemeye çalışıyor. Rusya kartlarını açık açık ortaya koydu. Yemen’de Suudi Arabistan destekli yapılan saldırılar her ne kadar haklı görülse bile ülkeyi kaosa sürükledi. Libya’nın durumu belli. Darbeciler Mısır’ı boğdu. Devrim yaşayan ülkelere bir s..

 • img

  Mısır yeni bir sürece mi giriyor?

  • 01 Şubat 2015 12:02

  Bir kaç gün önce 25 Ocak Devrimi'nin 4. yıldönümü nedeniyle Mısır genelinde, halkın her kesiminden insanlar “Darbeye Karşı” meydanlara akın etti. Darbeden bu yana hiç durmayan sokak hareketliliği bugün bir kez daha tüm baskılara rağmen devam edeceğini gösterdi. Her ne kadar Mısır gündemi, Türkiye ve uluslararası etkisini azaltmış görünüyorsa da, bu olaylarla ister istemez kendini gündeme taşıtıyor.  Darbeden sonra hala meşruiyet sağlayamayan darbe yönetimi, göstermelik bir seçimle Sisi'yi Cumhurbaşkanı olarak atadı. Mısır’da darbeyle yönetime gelen idare bir buçuk senedir pl..

Gündem
Barzani'den Türkiye açıklaması!
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Barzani'den Türkiye açıklaması!

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu