Cihat Barış

 • img

  Devrimci Halk Savaşının Acı Meyvesi ve Serok Trump

  • 13 Kasım 2016 08:11

             HDPKK'lıların tutuklanması bir sürecin sonucudur. Öyle durduk yerde, öyle sebepsiz, öyle keyfi bir durum değil. AB/D'nin, barış sürecini bozmaya yönelik başlattığı projeyi (ki fiili olarak Kobanê ile başladı) HDPKK'ya ihale ettiği günden beri HDPKK'nın eylem ve söylemleri işi bu noktaya getirdi. Yani HDPKK, bilete,  isteyerek, rızasıyla mevzunun bu hâle gelmesi için çalıştı.            HDPKK, Devletin barış sürecindeki müsbet yaklaşımını, kendisinin (terör ve silah sonucu) kazanımı olarak gördü. &q..

 • img

  Büyük Şeytanla Küçük Şeytanın İzdivacı: Irak!

  • 18 Ekim 2016 15:22

             AB/D’nin Türkiye şubesi PKK’nın, Kürdler aleyhine uyguladığı politikalar sonucu Kürdler nezdinde imaj ve güven kaybı yaşadığı aşikâr. Hâl böyle olunca PKK, (Akparti’li) Kürd sivil siyasetçileri katletmeye başladı. PKK, bu eylemleri, kendi çizgisinde olmayan Kürdleri korkutmak, yıldırmak, baskı altına almak için yapıyor. Açık ve net olarak “benimle olmazsanız, ya da karşımda olursanız, sizin ölümden başka hakkınız olmaz” diyor. Tıpkı despot rejimin Adalet Bakanı olan Mahmut Esat Bozkurt’un 1930 yılında mecliste yaptığı konuşmada “Türk soyundan olmayanlar..

 • img

  İkinci Darbe Senaryosu ve Lozan

  • 04 Ekim 2016 14:42

             Geçtiğimiz günlerde Yeni Şafak Gazetesinde eski asker, yeni Vatan Partisi yetkilisi Perinçek’in has adamı Hasan Atilla Uğur ile yapılan bir röportaj yayınlandı. (Yeni Şafak Gazetesinin bu röportajı bir hayli iştahla vermesini de anlayabilmiş değiliz. Hayrola, ne iş?!) Röportajın maksadı, niyeti apaçık ortadaydı. Kürdler üzerinden bir algı operasyonu yürütüldüğü gibi Kemalizmi, ulusalcılığı yeni bir nimetmiş gibi tekrar ısıtıp önümüze koyma çabası vardı.            Hasan Atilla Uğur’un iddiasına göre İ..

 • img

  Mal Mal Bakmak!

  • 25 Ağustos 2016 16:48

             Türkiye’nin, Suriye’ye (Cerablus’a) yönelik başlattığı “Fırat Kalkanı” operasyonu, küresel aktörlerin Suriye’ye yönelik bütün dengelerini, denklemlerini, stratejilerini, “map engineering”ni, koridor politikalarını, “arz-ı mev’ud” adaptasyonlarını yerle yeksan etti.            Planda, programda asla bu yoktu. Ne güzel Kürd’e kimlik dahi vermeyen Esed ile PKK’nın Suriye temsilcisi PYD/YPG aynı tombalada harmanlanmış, ismi “İslam” kendisi kendisi münafık bir yapı olan barbar DAİŞ terör örgütü tasarlanmış..

 • img

  Ebabiller Filleri Yendi

  • 22 Ağustos 2016 13:52

  Kapkara bir geceydi, sokakta silah, siren Millet parola verdi; “diren, daima diren”   Aynı kalıptan çıkmış seri mamül robotlar İman edip kuklaya, işgale kalkıştılar   Senaryo yazılmıştı, ilk hedef Baş Komutan O ki dik duruyordu, bayrağı elde tutan   “Kaçtı, sığındı” dediler, bin türlü yalan ile Oysa gerçek başkaydı, yediler şamar, sille   Sığmaz pis boğazınıza, Anadolu kadimdir Halkın her bir evladı, memleket hâdimidir   Dillerde tekbirler, tekbirler; Allah-u ekber Şair demişti ya; geliyordu Fatihalar, Yasinler  ..

 • img

  Laiklik Putunu Yeniden Diriltme

  • 19 Ağustos 2016 11:50

             Gezi'yi destekleyip "3. Köprü, 3. Havaalanı, Kanal İstanbul vs. yapılmasın" koalisyonunu oluşturanların "taktik hedefi Cumhurbaşkanımız, stratejik hedefi Cumhuriyetimiz" değil miydi yoksa?            Feto'nun soytarıları "bu bahar çok sıcak olacak" diye şaklabanlıklar yaparken, kıs kıs gülenler, çizgi film karakteri "Tom" gibi ganimetten kendisine düşecek payı el ovuşturarak bekleyenler Uganda laikleri miydi yoksa?!       ..

 • img

  Münafık Batı(l) Demokrasi

  • 10 Ağustos 2016 16:48

  “Siyonizm, bir yeri hedef aldığında, bir yere sızmak istediğinde, ilk hedef, belirleyici faktörler olan o yerin dilini, kültürünü, ilmini, toplum yapısını öğrenmek, ezberlemek olur. O yerin insan koduyla birebir örtüşen, çekirdekten insan profilini yetiştirir sonra o insan profiline verdikleri direktiflerle “doğaçlama” rolünü oynamasını ister. Fethullah Gülen, bu toplumda yıllarca “vaiz”lik yapmış, toplumun manevi değerlerine, ilmi ve kültürel dinamiklerine vakıf, toplumun dokusunu bilen, muhafazakâr yapısının şifrelerini çok iyi ezberlemiş, hem ağlayıp hem de ağlatarak toplumda bir zemin edin..

 • img

  Darbenin annesi FETO, ebesi NATO, dadısı AB/D’dir!

  • 28 Temmuz 2016 18:35

  Sözün başında bir tespitte bulunmakta fayda var. Şunu herkes idrak etmeli ki FETÖ terör örgütü lideri Fethullah Gülen’in, Said Nursi’nin yoluyla zerre kadar alakası yoktur. Kendisi de “Küçük dünyam” isimli kitabının ilk baskısında Said Nursi ile ilgili fikirlerini, ona karşı olan menfi düşüncelerini beyan etmiştir. Mevzubahis kitabın sonraki baskılarında bu kısmı çıkartmış, takiyyeye, kirli yüzünü kamufle etmeye girişmiştir. Said Nursi, dine göre çağı yorumlamış, çağın, dinin gereklerine göre olması gerektiğine işaret etmiştir. Buna mukabil Fethullah Gülen ise çağa göre dini yorumlamış, din..

 • img

  Darbeye Darbe Yapan Asil Millet

  • 20 Temmuz 2016 19:55

  Yıllarca insanımızın asil duygularını istismar eden, “hizmet” diyerek yardım toplayıp büyüyen, büyüyüp bu asil milletin tepesine binmek isteyen, “lideri” ABD’nin kucağındaki kaçkın Fethullah Gülen başpapazı olan bir örgüt, dünyada emsali görülmeyen, terörizmle harmanlanmış bir darbe teşebbüsüne kalkıştı. Güya karıncayı incitmekten dahi imtina eden, işleri, güçleri ilim olan, ülke ve millet menfaatleri için çalışan, silah, şiddet kültürünü bilmeyen bu haysiyetsiz yapı, içine canavar kaçmış bir ejderha gibi 15 Temmuz gecesi organize ve koordineli bir şekilde memleketin her köşesinde terörist ..

Gündem
Barzani'den Türkiye açıklaması!
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Barzani'den Türkiye açıklaması!

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu