Nizamettin Hamarat

 • img

  Efsane ile Düşman Olma Arasında Bir Lider:Tayyip Erdoğan

  • 28 Ekim 2016 09:21

      Recep Tayyip Erdoğan;Türkiye Cumhuriyeti'nin yetiştirdiği önemli siyasi liderlerden biri.Bugün olduğu gibi gelecekte de üzerinde çok konuşulacak, analizler yapılacak ve kitaplara konu edilecektir.Siyasi hayatına en alt kademeden başlayarak savaşa savaşa,tırmana tırmana en zirveye çıkmayı başarmış ender insanlardan.Ülke insanının çoğunun gönlünde taht kuran Erdoğan,azımsanmayacak bir kitlenin de düşmanlık beslediği bir insan.     Tayyip Erdoğan;kimine göre efsane ,kimine göre yegane düşman.Kimine göre ülkeye çağ atlatan lider,kimine göre başımızdaki tüm belal..

 • img

  Musul; İnsan ve Medeniyetimizin Harabatı

  • 20 Ekim 2016 16:32

                   Musul operasyonu başladı.Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere'nin liderliğinde otuzun üzerinde ülkenin oluşturduğu sözüm ona koalisyon güçleri, yanlarına Irak ordusu,Peşmerge güçlerini ve Şii Haşdi Şabi milislerini de alarak Musul'u Daiş teröründen kurtarmak için harekata başladı.                   Irakın Bağdat'tan sonra ikinci büyük şehridir Musul. Arabın,Kürdün ve Türkmen'in ekmek yediği İslam şehridir Musul.Bugünler hesap ..

 • img

  Gülenizmin Şifreleri - 1

  • 02 Ağustos 2016 10:17

  15 temmuz darbe girişimi, Rabbimizin inayeti ve  milletimizin cansiperane mücadelesi ile akamete uğradı. Her ne kadar Fetullah Gülen ve taraftarları bu darbe girişiminin arkasında olmadıklarını iddia etseler de bu işin arkasında olduğu veya destek olduğu net bir şekilde ortadadır.Zaman gazetesinin bir dönem genel yayın yönetmenliğini de yapan Fehmi Koru, kişisel web sitesinde  yayınlanan yazısında Gülenin 9 ekim 1995 tarihinde kendisinin de dahil olduğu bir gazeteci grubuna Hava Kuvvetleri orijinli bir darbe teşebbüsü olduğunu söylüyor ve bu gazetelerde yer alıyor.Refah Partisinin yü..

 • img

  15 Temmuz'u Konuşmak

  • 22 Temmuz 2016 14:02

  Günlük medyatik gelişmeler üzerinden hayatı değerlendirmekten uzak durmaya çalışan bir insan olarak günlük  gündem değerlendirmesi  üzerinden yazı hayatı sürdürmekten kaçınmanın da gereğine inanırım.Ancak 15 temmuz 2016 günü sıradan bir gün olmadığı gibi klasik gündem tartışmaları bağlamında değerlendirilmesi gereken bir gün değil aksine yıllarca üzerinde konuşulması gereken bir gündür.Ülke insanının vergileriyle maaş alan bir grup caninin, yine milletin parasıyla alınan silahlarla bizatihi milletin kendisine ateş açıp bombalamaktan da geri kalmayacak kadar alçaldığı ve milletin irad..

 • img

  Güvensizlik Paranoyası

  • 20 Temmuz 2016 19:38

  İstanbul Metrosunda sabahın erken saatinde eşimle birlikte işe gitmeye çalışırken,yolcular arasında başlayan homurtu ' bu çanta kimin' seslerine dönüştü ve kısa süreli bir gürültü ve karmaşa oluştu.Ancak kimsede ne bir ses ne de bir seda vardı.Bir süre sonra yolculardan biri o meçhul çantayı alarak çıkış kapısına yönelince herkeste bir şaşkınlık yaşandı.Çantayla birlikte inen yolcunun hemen arkasından koşan bir diğer yolcu...Bir şaşkınlık daha...Herkesin kafasından geçtiğini zannettiğim tahminler kafamızda uçuştu;acaba o çantada ne vardı?Meçhul yolcu neden çantayı sahiplenmeden se..

Gündem
Erdoğan: Nefes tazeleyerek hizmet etmeyi sürdüreceğiz
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Parayla satın alınabilecek her şeyi kaybettik

Hava Durumu

28°
Detaylı Hava Raporu