Fatih Sevgili

 • img

  Diliniz Hangi Dine Mensup?

  • 27 Haziran 2016 18:15

  Alfabe ile ümmetten koparılan Türklerin din dillerini de değiştirmek için ‘Öz Türkçe’ adı altında bir operasyon yapıldı ve içinde ‘ALLAH’ lafzı geçen her kelime ve cümle "Arapça kelimelerin def'i" adı altında Türkçeden çıkarıldı ve yerine köksüz anlamız Allah’sız kelimeler ikame edildi. Bir milleti var eden, yaşatan ve birlikte tutan en temel husus ‘Dil Birliği’dir. Dil birliğini sağlayan yegane husus da hiç şüphesiz ‘Alfabe Birliği’dir. Ancak milletler için bunlardan da daha önemli olan ise ‘Din Dili’dir. İnsan hayatının her saniyesini düzenleyen yaşamı bir disipline ve ni..

 • img

  Cizre ve Sur'u Barzani mi Yıktı?

  • 22 Haziran 2016 15:25

  PKK'nin 'Akıl Ölümü' gerçekleşmiş Kandil kadrosunun üst düzey isimlerinden KCK Eşbaşkanı Besê Hozat, geçenlerde yaptığı ve birçok haber sitesinde yer alan açıklamasında "Sur, Cizre, Nüsaybin ve Yüksekova'yı KDP/Barzani yıktı" demişti. 30 yıldır Kandil'de harem kurup 40 bin insanın öldüğü bir savaşı yöneten ama kendileri asla cephede savaşmayan ve nedense hiçbir hava harekatından da etkilenmeyen bu kadro belirli aralıklarla insan aklıyla alay eden açıklamaları ile gündeme gelmektedir. Kendilerini 'Demokrasi Gücü' olarak tanıtan ve tek dertlerinin '..

 • img

  Bağımsızlıktan; demokratik devrime ondan da Esed’e devredilen ROJAVA…

  • 04 Haziran 2016 01:04

  Malumunuz Suriye’de Esed rejimine karşı halk isyanı başlayınca tüm dünyanın gözü Baas rejiminden en çok zulüm gören; vatandaşlık ve mülkiyet hakkı bile bulunmayan Kürtlere çevrildi… Akıl sahibi herkes Esed’in devrilmesinden en çok Kürtlerin memnun olacağını ve haliyle halk direnişine en büyük desteğin de Kürtlerden geleceğini düşündü. Ancak kimsenin tahmin edemeyeceği ve zaten aklın da kabul edemeyeceği şekilde PKK/PYD gidip Esed ile ittifak yaparak zalim Baas rejimine karşı savaşan halk güçlerine karşı Esed safında Baas rejimini korumak için savaştı. Bunun akıl dışı ol..

 • img

  Bangladeş'te CHP İktidarı

  • 03 Haziran 2016 00:12

  Tarihi… Emevi Hilafeti döneminde miladi 709 yılında Muhammed bin Kasım Es-Sakafi’nin Hint bölgesine düzenlemiş olduğu seferle İslam ile tanıştı. Daha sonra Abbasi Hilafeti döneminde komutan Muhammed Gori’nin 1175 yılında Ganj kentine kadar olan Hint topraklarını fethederek Kudbiddin Aybek’i (Dünyaca ünlü Cuma Camii’ni inşa eden zat) oraya Vali olarak ataması ve Halife Nasır Li Dinillah’ın yayınladığı ferman ile İslam Beldesi olarak ilan edildi. 1203 yılında Türk Komutan Muhammed Bahtiyar Halaci’nin Bengal’i ele geçirmesinden 157..

 • img

  Başlık Bulamadım

  • 02 Haziran 2016 23:55

  Bildiğim kelimeler bu vahşeti izaha ve hislerime tercüman olmaya yetmedi; bu sebeple yazıya bir başlık/isim koyamadım… -Diyarbekir merkez. PKK, bomba yüklü araç ile polis otobüsüne saldırı düzenledi. Saldırıda araçta bulunan gözaltına alınmış ve sağlık kontrolüne götüren DBP Bismil ilçe yöneticilerinden 3 kişi öldü, birçok polis ve sivil yaralandı. PKK’yı en iyi ifade ettiğini iddia ettiğim; ‘Bi gurre di kujin, bi şivanre dixwun, bi xweyire ji şin dikin’ (Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber de yas tutuyorlar) Kürtçe deyiminin ispatına bir kez daha ..

 • img

  Dokunmalımı?

  • 01 Haziran 2016 23:52

  Yıllardır üzerinde tartışma yapılan ve her seferinde herkesin üzerinde ‘Kürsü Dokunulmazlığı ile sınırlandırılmalıdır’ diye mutabık kaldığı Milletvekili dokunulmazlığı mevzusu yine gündemimizde. Bu sefer de HDP’li bazı vekillerin PKK’ya silah taşıdığı iddiası, bazı vekillerin hedef gözetmeksizin sivil halkı vahşice katleden canlı bombaların taziyesine gitmesi üzerine gündeme geldi. Devletler, vatandaşlarının; can, mal, ırz ve namus güvenliğini sağlamakla mükelleftir. Bu mükellefiyetini yerine getirmek için de hukuk çerçevesinde kalmak kaydıyla her türlü tedbiri almak zorundadır. Bu te..

 • img

  Devrimci Sola Göre Başarı Ne Demek

  • 30 Mayıs 2016 23:44

  Daha önce de yazdım, bu ülkede kendini ‘Devrimci Sol’ diye tanıtan [Kemalist-Apoist] ideolojinin bendeki tanımı: ‘Şeytan ruhunun insan bedenine girme halidir’ Tek hedefleri yeryüzünde ‘barış, halk, demokrasi, humanizim, yaşam’ sloganlarını kullanarak bozgunculuk yapmak; fitne ve fesat çıkarmaktır. Bu amaç uğruna, toplumsal yaşamı düzenleyen ve nizam-ı alemi sağlayan -inanç, gelenek, örf, aile, devlet, yaradılış fıtratı, cinsiyet- her ne varsa onunla mücadele etmeyi, yok etmeyi, anlamsız kılmayı kendilerine şiar edinmişlerdir. İnsanlığın değerlerini yok etmek ve nizamı/düzeni ve huzuru..

 • img

  RUSLAR BİLE ANLAR; BUNLAR ANLAMAZ !!!

  • 18 Haziran 2016 23:42

  Kürt Anne…. Kadınlık hali gereği Ramazan ayında 1 hafta oruç tutamadığı halde; hane halkına, hatta öz evlatlarına bile bu özel gününü yansıtmayan ve kimseye o gün niyetli olmadığını bile hissettirmeyen nezaket ve edep abidesi. Yıkayıp kuruması için ipe serdiği kadın iç çamaşırlarını; komşuları ve hatta hane halkı bile görmesin diye üzerine başka bir kıyafet serip gizleyen iffet ve haya abidesi. İşte o annelerimizden biri Yüksekova’da Rudaw Tv’ye konuşuyor… “Yüksekova’ya döndük; ne ev kalmış ve işyeri. Borçlanarak yaptığımız 5 katlı evimizi ve dükkanımızı yakmışlar, yıkmışlar. Bize ..

 • img

  Çukur'un Sünnet Olması Mümkün mü?

  • 02 Haziran 2016 19:21

  Malumunuz Marksist/Leninist ideolojiye iman eden PKK, savaşı şehirlere taşıyıp, sokaklara çukurlar kazdıktan sonra bazı yandaşları tarafından bu çukurlar için ‘Hendek sünnettir’ sözü dile getirilmeye başlandı ve birçok şehrin sokağına bu şekilde sloganlar yazıldı… Evet, Peygamber Efendimiz (sav) bir savaşta Medine-i Münevvere şehrini  korumak için savaş taktiği olarak etrafına Hendek kazmıştır. Bu kadarı ile bakıp; devrimci sol mensubu biri gibi beyninizi ve iradenizi kullanmaz veya bir ideolojiye köle olup o uğurda bel’amlık yaparsak; ‘Evet, bugün PKK’nın k..

Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu