Abdullah Çiftçi

Abdullah Çiftçi
 • img

  Gerçekle Yüzleşme Vakti Geldi

  • 30 Haziran 2016 12:19

  Türkiye bir koldan İsrail ile Diğer koldan Rusya ve Çin ile yeni bir işbirliği içinde Radikal bir dış politika değişikliği anlamı ne? İsrail'in Türkiye ile işbirliğinin amacı enerji eksenli ekonomi ve merkezde Kıbrıs meselesi olacak. Rusya ve Türkiye, ortak menfaatler/Ekonomi/Siyasi çatışma alanları/Suriye/PKK/PYD Ortak tehditlere sahip. Tabi öncelik ekonomi. İsrail'in beklentisi olan "Akdeniz Enerji Hattı" ile Rusya'nın beklentisi olan "Türk Akımı" çatışır mı? Türkiye Çin ile "hava savunma" işbirliğine gidiyordu. Atlantik ötesinden engel geldi v..

 • img

  Dış Politika Nedir? Türkiye - İsrail İlişkileri Üzerine

  • 28 Haziran 2016 13:55

  Türkiye ile İsrail, Rusya ile Türkiye neden anlaştı? Bu anlaşmalar bölgeyi nasıl etkiler? Kim kazandı, Kim kaybetti? Türkiye-İsrail ilişkisinin kopmasına neden ne idi? Mavi Marmara'yı öne süren İngiliz gemisi neden arızılanmıştı? Türkiye-İsrail'in yeniden ilişki kurması ABD'nin bölgedeki enerji projesi ile ilgili. Proje mimarı ABD. İsrail, batı deyimi ile "kökten dinci", ırkçı bir kabile devleti. Ekonomisi batak, bölgede zor durumda. Türkiye hamlesi ile nefes alacak. Dış politikada paradigma değişiklikleri, "duygusal/samimi vatandaşın" zihin dünyasında hay..

 • img

  Müslüman Kürtlerin temsilcileri ateistler olmayacak

  • 26 Nisan 2016 00:44

  İngilizlerin AB'den ayrılma fikri "Brexit" ile Kilis'e füze saldırısı arasında bir bağ var mı? Türkiye'nin AB ile "Geri Kabul anlaşması" imzalamasının Kilis'e düşen füzelerle bir ilişkisi var mı? Türklere AB'de "Serbest Dolaşım Hakkı" verilmesi, AB'yi çökertir mi? Yürüyüşler, protestolar olur mu? İngiliz Başbakanı Cameron'un "Türkiye'ye şengen verilse de, bizi ilgilendirmez, bize giremezler" demesinin Kilis ile ilgisi var mı? Almanların, İncirlik Üssünde, sadece Alman tornado uçaklarının kullanacağı "istasyon"..

 • img

  Kilis'e atılan katyuşa füzeleri PKK/PYD kaynaklı mı?

  • 25 Nisan 2016 00:33

  Kilis'e kim menzili 25 km olan Rus yapımı Katyuşa füzesi atıyor DAEŞ mi yoksa bir "false-flag" operasyonu mu? Kilise füze atanlar Kim/kimler Amaçları ne Elde edilecek siyasal/sosyal hasılat ne? Ne zamana kadar devam eder? İŞİD Türkiye'yi savaşa çekmek istiyor vs deniliyor İŞİD Türkiye'yi neden savaşa çeksin? İŞİD Türkiye ile neden karada savaşsın? Kilis'in karşısında muhaliflerin kontrolünde Öncüpınar Sınır kapısı var PYD kontrolünde Afrin  İŞİD kontrolünde Çobanbey var. Kilis'in karşısında Muhalifler, İŞİD, PYD savaşıyor Füzeyi..

Gündem
Afrin'de Uverkan köyü teröristlerden temizlendi
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Bütçesi fazla veren Singapur'dan vatandaşlarına prim

Hava Durumu

11°
Detaylı Hava Raporu