Ercan FARAS

Ercan FARAS
 • img

  SİSTEMİN 'BAŞKANLIK' IZDIRABI

  • 13 Ekim 2016 15:02

     Sadece bir yönetim sistemi değil başkanlık, bizi yönetmek için kurdukları sisteme vurulacak en büyük darbedir.    Sadece 'Erdoğan başkan olmasın' değil dertleri, başkanlık vatanla vatan haini arasına çekilecek bir perdedir.    Başkanlık sistemi tartışmalarını şekil/şemal düzeyine indirgemek, yapılan en büyük yanlışlardan biri.     İtiraz edenlerin derdi daha iyi yönetilmek değil, yönetemeyecek olmak.    Çünkü biliyorlar ki başkanlık'la, ingiliz'in kurduğu kontrol/vesayet sistemi sona erecek.    Kontrol b..

 • img

  MUSUL'DAKİ TUZAĞA DİKKAT

  • 11 Ekim 2016 20:47

     Son günlerde en önemli gündem maddelerinden biri Musul. Daeş'in işgali altındaki Musul'a operasyon için bir çok ülke sıraya girmiş durumda. Hatta bu konuda derin çatışmalar bile yaşanıyor.     Derin dedim çünkü, Musul'a müdahale konusunda ortaya koyulan gerekçe ve tezlerin hiçbiri, ardında yatan gerçekleri yansıtmıyor.     Abd; Musul'a Türkiye ve Türkiye kontrolündeki peşmerge güçlerinin girmesini istemiyor. Buna gerekçe olarak da Daeş'in Sunni bir örgüt olmasını ve Musul'u işgal ederken, Musul Sünnileri tarafından gördüğü de..

 • img

  ÜSTÜN'LÜKLERİ BİTTİ, DARISI HUKUK'LARINA..

  • 05 Ekim 2016 18:24

  Türkiye'de en tartışmalı kavramlardan biridir hukuk. "Neye göre/kime göre" gibi sorulara muhattap olabilen ve bu soruların cevabında derin paradokslar barındıran bir kavramdır. Kurallardan oluşur. Anayasa'dan başlar, kanunlarla devam eder. Kendileri genelde kabul etmeseler de, içinde her daim hakim gücün ideolojisini barındırır. İşte hukuk'un sıkıntıları da, "neye göre/kime göre" soruları üzerinden oluşan paradoksları da burada başlar. Ülkeye/Erk'lere hakim olan, hukuk'a da hakim olur. Ve hukuk, onlar için, onlardan olmayanlara göre daha bir ..

 • img

  Milli Değil, Militan Eğitim

  • 24 Eylül 2016 20:36

  Fetö'nün niyeti ortaya dökülüp, yöntemleri araştırıldığında, görüldü ki çıkış noktası eğitimdi.  Kendi okul ve dersanelerinde ya da nüfuz ettiği diğer eğitim kurumlarında yetiştirdiği insanlar, devletin ve ülkenin her alanında, karşımıza fetö'nün birer militanı olarak çıktı.  Aslında biz bu girişime yabancı bir millet değildik. Cumhuriyetin kuruluşuyla birlikte eğitim sistemimize ve müfredata yerleştirilen kemalist/militarist/laik sistem, istedikleri ideolojiye sahip nesiller yetiştirmek üzere dizayn edilmiş bu minvalde bir projeydi.  Nasıl ki fetö, amacına uygun bir ..

 • img

  TARIK AKAN ÖLMÜŞ.. ALLAH RAHMET Mİ EYLESİN? ATEŞİ BOL MU OLSUN?

  • 16 Eylül 2016 17:01

     Mütedeyyin, milli, sağ cenah bugünkü durumuna, Tayyip Erdoğan etrafındaki birleşme ve bu birleşmeyle açığa çıkan güç sayesinde geldi.     Bu sayede hem içerideki, hem de dışarıdaki Türkiye ve İslam düşmanlarına karşı, uzun bir aradan sonra üstünlük sağladık.    Ve bu sayede, aslında hep var olan gücümüzün farkına varıp, kendimize ve birbirimize olan güveni had safhaya çıkardık.     Elbette düşmanlar, bizim kadar, hatta belki de bizden daha fazla farkındalar bu durumun.    Ve bize karşı yeniden üstünlük sağlamak, bizi yeniden kontrol altına almak için, öncelikle Tayyip Erd..

 • img

  Savaş'a Hazır Olun

  • 13 Eylül 2016 21:11

  Daha on yıl öncesine kadar, gündemin en önemli maddeleri ekonomik sıkıntılar ve krizlerken, haliyle henüz kendini doyuramayan bir ülke olmanın verdiği özgüven eksikliğiyle içimize kapanmışken ve bize dayatılan gündemlerle oyalanıyorken, bir adam çıktı, ekonomik büyümenin olmazsa olmazı olan yollar yaptı, daha öncekilerin siyasi garanti aracı olarak gördüğü fahiş maaş zamları ve bütçe aşımlarını kendi potansiyeliyle ikame etti, ekonomik istikrar politikalarını ödün vermeksizin uyguladı ve sonucunda ekonomik sıkıntıları ve krizleri, ülke gündeminde en alt sıralara attı. Geldiğimiz noktada, ..

 • img

  DİKKAT! BU İDEOLOJİLER PATLAYABİLİR..

  • 06 Eylül 2016 23:49

  Birinci dünya savaşını çıkaranların en büyük hedefi Osmanlı'yı yok ederek, oluşturacakları yeni sisteme alan ve imkan sunmaktı.  Ama bu alanın daimi olması ve kuracakları sisteme yüzyıllar geçse de bir tehlike arz etmemesi, hatta hizmet etmesi için, Osmanlı'nın yıkılması yetmiyordu.  Yapılması gereken; Osmanlı'nın torunlarından, İslam zihniyetini silmekti. İçerideki İslam düşmanları için de bu durum büyük bir fırsattı. Cumhuriyet'in kurulmasıyla birlikte, başta İslam olmak üzere bütün manevi değerlerimiz, yıkılan Osmanlı'nın sırtına yüklendi ve muasır medeniye..

 • img

  REİS'İ YİNE KANDIRIYORLAR, ALLAH'TAN AŞIRI REİS'ÇİLER VAR!!

  • 30 Ağustos 2016 23:50

  Binali yıldırım akparti yemeğine arınç, çelik ve ergin'i davet etmiş, doğru mu bilmiyorum ama yine bir kesim bunun üzerinden kıyameti koparıyor. Yok paralelle mücadele yara alırmış, yok bu adamlara kucak açılırsa partideki adam gibi adamlar küser kaçarmış, hatta şehitlerin kemikleri sızlarmış. +Reis'e rağmen mi yapılıyor sence? -Yok. +Reis'ten habersiz mi peki? -Yok. +E o zaman reis de yanlış yapıyor şehitlere karşı öyle mi? -Reisi yanlış yönlendiriyorlar.. Ulan sen kimsin? Bu devleti bu hale getiren, dünyaya kafa tutan, bu kadar badireye aklıyla, zekasıyla karşı koyan ..

 • img

  SON SİSTEM BÜKÜCÜ; TAYYİP ERDOĞAN

  • 26 Ağustos 2016 08:39

     Ne zaman ki üç kıt'ada hüküm sürmüş, yüzyıllarca dünyanın süper gücü olmuş Osmanlı İmparatorluğu, uzun soluklu bir İngiliz oyunu neticesinde son buldu, dünyaya bir süper güç üzerinden hükmedecekleri düzenin temeli atılmış oldu.     Osmanlıyı yıkan Birleşik Krallık'tı, ama şartlar oluştuğunda bayrağı devralıp, üzerinden dünya yönetilecek olan Birleşik Amerika'ydı.     1. Dünya savaşıyla önündeki engeller kaldırılan proje, 2. Dünya savaşıyla hayata geçirildi.     ABD güçlüydü. Ancak o gücün bütün dünya'ya ulaşabilm..

 • img

  'Akıl' Taşları

  • 17 Ağustos 2016 22:56

     Siz ülkenizde refah ve huzur içinde yaşamak istersiniz.    Ama eğer ülkeniz, başka ülkelerin, başka güçlerin hedefleri ya da hedeflerine giden yolları üzerine kurulmuşsa, sizin refah ve huzurunuz, onların hedeflerine, yollarına taş olur.    Sizin refahınızı, huzurunuzu, yani hedeflerindeki, yollarındaki taşı yok etmek isterler.    Bunun için saldırırlar, hiç durmadan, ara vermeden, taşın yerine oturmasına müsade etmeden saldırırlar.    Bazen savaş açarlar, karşı koyar, kazanır ya da kaybedersiniz.    Bazen savaş çıkartır..

Gündem
Figen Yüksekdağ 'PKK şakşakcılığı' ndan yargılanmaya başladı
Türkiye
Çocuklarınızın okul arkadaşlıklarına dikkat!
Dünya
DEAŞ'tan toplu katliam.

Hava Durumu

14°
Detaylı Hava Raporu