Ercan FARAS

Ercan FARAS
 • img

  YÜRÜYÜŞ'LE GELEN FIRSAT !!

  • 28 Haziran 2017 17:34

     Kılıçdaroğlu'nun sözde adalet yürüyüşüyle ilgili özellikle sosyal medyada günlerdir bir çok senaryo yazılıp çiziliyor.    Kimi Kılıçdaroğlu'na yapılacak bir süikastle, kimi çeşitli provakasyonlarla şişirilecek geniş çaplı bir ayaklanmayla, kimi de İstanbul'a varış tarihi olarak öngörülen 15 Temmuz tarihine yapılacak bir sabotajla, yürüyüşü ülke aleyhine bir sonuca bağlıyor.    Herkesin analizine tezine saygım var. Hepsi doğru olmayabilir ama FETÖ ve PKK dahil tüm terör örgütlerinin destek verdiği böylesine bir organizasyon söz konusuyken, ülke ale..

 • img

  CHP NASIL FETÖ'CÜ OLDU..

  • 22 Haziran 2017 19:21

     Fetö, hemen her kurumda olduğu gibi, elbette ki CHP'nin içinde de var. Hatta belki de bu kulvarda ilk sıralarda CHP.    Ama yine de bu durum CHP'lilerin tamamının, en azından tabanının Fetö sempatizanı olmasını ya da öyleymiş gibi hareket etmesini açıklamaz.    Peki CHP nasıl Fetöcü'leşti? İçerisindeki Fetöcüler, nasıl oldu da ideolojik olarak kendilerine taban tabana zıt olan bir partiye ve tabanına eylemsel olarak bu kadar hakim olabildi. .    Bunu analiz edebilmek için geriye, Cumhuriyetin kuruluşuna kadar gitmemiz lazım.   &n..

 • img

  OYUNCAK ARABAM VE DEVLETİM

  • 12 Şubat 2017 21:32

       Çocukluk arkadaşımla, eskilerden muhabbet ediyorduk. Bir şekilde konu, benim en sevdiğim oyuncak arabama geldi. Basit, plastik bir arabaydı. Abim, o dönem lisede elektrik/elektronik bölümü okuyordu. Meraklıydı da okuduğu bölüme. Onun yapabileceğini düşünüp, arabama yapmak istediğim eklemeleri anlatmıştım. Hoşuna gitmiş ve işe koyulmuştu. O basit arabaya, bir motor, tekerlekleri döndürecek bir aksam ve far görüntüsünde iki küçük ampul takmıştı benim istediğim şekilde. Ve en önemlisi de, 'Bu araba senin eserin' diyip, en büyük kıyağını yapmıştı bana.     ..

 • img

  ÜLKEYİ NE HALE GETİRDİNİZ..

  • 24 Ocak 2017 16:10

     CHP ve HDP'lilerin, dillerinden düşürmediği cümledir 'Ülkeyi Ne Hale Getirdiniz..'    Akparti hükümetleri döneminde kazanılan onca ekonomik/sosyal kazanımı hiçe sayarlar, her türlü kösteği denemelerine rağmen her alanda yükselmiş çıtaları görmezden gelirler ve söylerler bunu.    Hem de çoğu zaman destek oldukları, yardım ve yataklık ettikleri, hatta direk olarak yaptıkları çeşit çeşit saldırılara karşı dimdik ayakta kalmamıza rağmen battık bittik diye feveran ederler.     Mevcut olan sıkıntıları kendileri ve işbirlikçileri yaratıyo..

 • img

  TRUMP, SEN KİMLERDENSİN?

  • 30 Aralık 2016 22:00

     Şu an ABD'de, seçim sonrası ve yeni başkan'ın göreve başlaması arasında bir geçiş dönemi yaşanıyor.     Normal şartlarda ABD devletinde süreklilik esas olsa da, sadece başkan'ın değil, arka plan yönetiminin de değişeceği izlenimi hakim. Dolayısıyle olması gerekenin, geleceğe etki edecek önemli adımların yeni yönetime bırakılması olduğu düşünülüyor.    Ancak Obama yönetimi giderayak Rusya ile derin çatlaklara yol açacak hamleler yapıyor.  Bunu, Rusya'nın siber saldırılar yoluyla seçimlere etki ettiği iddiası üzerinden yapsalar da ben..

 • img

  BUNU BÜTÜN DÜNYAYA ANLATIN

  • 17 Kasım 2016 13:59

     Dünya'ya uzun zamandır, para üzerinden yürütülen iğrenç bir sistem hakim .    Salonu ABD, yatak odası İNGİLTERE ve İSRAİL, yemek odası AVRUPA olan bu sistemin mutfağı ise ORTADOĞU.    Ortadoğu'dan, ortadoğu'ya yaşattıkları savaşlardan, terörden, kandan ve bu sayede kendilerine doğru akan paradan beslendi ve tüm dünyayı sardı.    Ama elbette sistemin devam edebilmesi için çağa ayak uydurmalıydı.     Artan ihtiyaçları doğrultusunda, artık uyanan Ortadoğu'nun yanına, başka kaynaklar da sağlaması lazımdı.    Y..

 • img

  TRUMP'IN ŞİFRELERİ

  • 11 Kasım 2016 18:49

     ABD seçimlerinden, sürpriz sayılabilecek bir sonuçla Donald Trump başkan olarak çıktı.    Sonuçta ABD hala dünyanın süper gücü. Dolayısıyla tüm dünya yeni başkanı üzerinden ABD'nin yeni dönemini okuma derdinde.    Peki ABD'nin yeni başkanı, yani Donald Trump kim? Kimin adayı? Kimin adına, hangi küresel politikaları güdecek?    ABD'nin, 'ABD'yi kendi dünya düzeni hayalleri adına kullananlar', yani 'küreselciler, bir başka deyişle 'üst akıl' tarafından yönetildiği herkesce malum.    Küreselcilerin, ABD'yi, sistemleri adına bir süper güç haline getir..

 • img

  EVET, BAŞKANLIK ÜLKEYİ İKİYE BÖLECEK

  • 01 Kasım 2016 17:36

     Cumhuriyet'le kurulan sistemin, milleti ka'le almadan güç/statü yüklediği kesimin etkisini kaybetmesiyle, Türkiye gerçek sahipleri tarafından yönetilmeye başladı. Ancak bu durum, ekstra bir adamın; Tayyip Erdoğan'ın varlığıyla sağlandı.     Yani sistemin etkisizleşmesi ve ülkenin/yönetimin olması gereken şekle girmesi, her zaman bulamayacağımız bir adam ve her zaman sahip olamayacağımız bir güç sayesinde oldu.     Güne dair bir çok avantajı içerecek olsa da, başkanlık sisteminin önemi bu "her zaman bulamayacağımız" realitesinde..

 • img

  ABD'nin KABUSU

  • 27 Ekim 2016 12:15

     Ticarette sıkça kullanılan bir stratejidir. Önce potansiyel müşterilerinizin istediği gibi görünürsünüz. Ve sizinle, gördükleri siz üzerinden ilişki kuran müşterileriniz, zamanla sizi o gösterdiğiniz seviyeye taşırlar.    Amerikan rüyası da böyle oluştu. Bütün dünyaya bir fırsatlar ülkesi olarak gösterilen Amerika, gösterilen o fırsatın peşinden koşanlar tarafından gerçek bir fırsatlar ülkesine dönüştürüldü. Ve rüya gerçek oldu. Tıpkı, amerikan kabusları gibi...    Bu şekilde bir süper güç haline getirilen Abd, aynı stratejiyle bütün dünyaya hükmetmeye başlad..

 • img

  SİSTEMİN 'BAŞKANLIK' IZDIRABI

  • 13 Ekim 2016 15:02

     Sadece bir yönetim sistemi değil başkanlık, bizi yönetmek için kurdukları sisteme vurulacak en büyük darbedir.    Sadece 'Erdoğan başkan olmasın' değil dertleri, başkanlık vatanla vatan haini arasına çekilecek bir perdedir.    Başkanlık sistemi tartışmalarını şekil/şemal düzeyine indirgemek, yapılan en büyük yanlışlardan biri.     İtiraz edenlerin derdi daha iyi yönetilmek değil, yönetemeyecek olmak.    Çünkü biliyorlar ki başkanlık'la, ingiliz'in kurduğu kontrol/vesayet sistemi sona erecek.    Kontrol b..

Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

13°
Detaylı Hava Raporu