Seyfüddin MÜFTÜOĞLU

 • img

  Duble Yollar, Hızlı Reformlar

  • 19 Haziran 2016 02:36

  2023 hedeflerine hızla ilerleyen Ak Parti, Genel Başkan ve beraberinde Başbakan değişikliği ile tam kadro çalışmalarına devam ediyor. Binali Yıldırım’ın Başbakan olması ile yıllardır yapılan yollarda artık duraksamadan hızla ilerlemenin vakti geldi der gibi ilk Bakanlar Kurulu toplantısı ve akabinde gerçekleştirilen tüm faaliyetlerinde Türkiye’nin ilerlemesinin önünde duran ciddi engellere birer birer neşter vuruluyor. Anayasa değişikliği hızlı bir şekilde gündeme getirilip Başkanlık sisteminin Anayasal olarak bir yapıya kavuşturulması için hızla çalışıyor Ak kadrolar ancak meclis aritmetiğ..

 • img

  Milletin Talepleri

  • 16 Haziran 2016 23:01

  Türkiye 10 Ağustos’ta Cumhurbaşkanını seçerken aslında Devlet Başkanını seçiyordu.  Cumhurbaşkanlığı parlamenter demokratik sistemin bir ürünü olup, milletvekilleri tarafından seçildiği takdirde sistemle uyumlu bir yapı olarak devam edebilir. Ancak anayasa değişikliği ile Cumhurbaşkanı’nın halk tarafından doğrudan seçilmesi yoluna gidilmiş  ve seçimler gerçekleştirilmiştir. 12 Eylül 1980 ihtilali ile kurulan darbeci bir iktidarın kurucu unsur olarak oluşturduğu anayasa yapısından Cumhurbaşkanını halkın seçebileceği bir yapıya geçildi. Darbeci anayasa ile oluşan yapı bir çok tezatlar..

 • img

  Suçluluk Psikolojisi

  • 15 Haziran 2016 16:25

  Soykırım, hem geçmiş hem de gelecek kuşakları etkileyen son derecede yok edici ve damgalayıcı bir suçtur; Tarihimizin hiç bir dönemi böyle bir suçlamayı hak etmiyor. Yapılan savaşlar ve bu savaşlarda uygulanan politikalar soykırımın yok edici niteliğinde değilse soy kırımdan bahsetmek abesle iştigal etmek olur. Bir ülkeyi ortada böyle bir durum yokken böyle bir suçla itham etmek olsa olsa suçluluk duygusunun bir tezahürü olabilir. Kendinize bir suç ortağı arıyorsunuz demektir. Herkes kendisine bir yol seçmiş, kendisini sevimli gösterme çabası içinde olanlar var maalesef. İktidar partisini..

 • img

  Titrek Kemal

  • 18 Mayıs 2016 12:46

  Bu gün günlerden Salı. Yine partilerin grup toplantılarının yapıldığı gün. Öğle saatlerinde televizyonu açıyorum, karşımda titreye titreye konuşmaya çalışan birisi var. Tarzı birisini hatırlatıyor, titreye titreye ortadan kaybolan birisini. Konuşan ağzından salyalarını akıtarak bir şeyler anlatmaya çalışıyor ama anlatamıyor. Ne mi yapıyor? Ben de anlamadım ama ahlaklı bir insana yakışmayacak şekilde galiz küfürler savuruyor meydana.  Muhatap olarak aldığı kişi, küfrettiği kişi kim? Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.  Halkın yüzde elli ikisinin oyunu alarak i..

 • img

  Muhalefetin Arayışı

  • 16 Mayıs 2016 03:11

  Türkiye’de muhalefet her geçen gün biraz daha kötüye gidiyor. Ana muhalefet Genel Başakanı Kılıçdaroğlu’nun bir yandan ne söylediğinin farkında olmayan ortalama bir vatandaş zekasının da altında sergilemiş olduğu tavırlar ve sarf ettiği sözlerle her geçen gün daha da kan kaybetmeye devam ediyor.  Seçim süreçlerinde sandığın demokrasilerde çok da önemli olmadığını sadece furuat olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçimlerinden sonra söylev değişikliğine gitme çabası içine girmiş ancak; 1 Kasım seçimlerinden sonra Ak Parti’nin kesin ve ezici başarısıyla sandığı bir furuat olmaktan ..

 • img

  Rejimin Teminatı

  • 10 Mayıs 2016 12:20

  Laiklik, devlet yönetiminde herhangi bir dinin referans alınmamasını ve  devletin dinler karşısında tarafsız olmasını savunan sistem olarak bilinir. Devletin bütün inançlara saygı duyması, egemenlik alanı içinde yaşayan tüm inançların en iyi şekilde yaşanabilmesini teminat altına tutma yükümlülüğünü temel alan bir ilkedir. Anacak maalesef bir çok konuda olduğu gibi bu konuda istismara açık bir konu olmuş ve farklı değerlendirmeler olmuştur. Bir kesim laikliği dindar insanlarla mücadelenin bayrağı olarak benimsemiş, dini değerlerine bağlı inançlarını yaşamaya çalışan samimi  vatand..

 • img

  Bürokratın 3Y kuralı

  • 20 Mart 2016 14:46

  Türk kamu bürokrasisi yıllarca 3Y kuralı üzerine inşa edilmiş bir metotla bugünlere gelmiştir. Peki nedir bu 3Y kural?; Yok, yarın, yavaş yavaş. Bürokrat için bir işin yapılması sırasında  o işin ülke menfaatlerine ne derecede katkı sağlayacağı, vatandaşın yapılan işten ne derece faydalanacağı  gibi hususlar önemli değildir. Bu durum ülkemizin yıllarca Bürokrasi – Hükümet çekişmesine sahne olmasına neden olmuştur. Ortalama bir bürokrata bir konu sorulduğunda vereceği ‘yok olmaz’ cevabı karşısında, karşısındaki ikna olur ve yapacağı icraattan vaz geçer ve durursa bürokrat o derece ..

 • img

  Terörün Sağduyu ile Mücadelesi

  • 19 Mart 2016 23:53

  Terör; siyasal, dinsel ve/veya ekonomik hedeflere ulaşmak amacıyla sivillere; resmî, yerel ve genel yönetimlere yönelik baskı, yıldırma ve her türlü şiddet içeren yolun kullanılmasıdır. Terörle Mücadele Kanunu’nun 1. Maddesinde de terör şöyle tanımlanmıştır. “Terör, baskı, cebir ve şiddet, korkutma, yıldırma, sindirme veya tehdit yöntemlerinden biri ile Anayasada belirtilen Cumhuriyetin niteliklerini, siyasi, hukuki sosyal, laik ekonomik düzeni değiştirmek, Devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü bozmak, Türk Devletinin varlığını tehlikeye düşürmek, Devletin otoritesini zaafa ..

 • img

  Kadınlar Günü'nün Ardından

  • 09 Mart 2016 18:16

  Dünya’da Kadınlar Günü kutlamaları, temeli 1857 yılının Mart ayında Tekstil işçisi kadınların yaptığı grevle başlayıp bu tarihi takip eden yaklaşık elli yıl sonra 1908 yılında da yine tekstil işçisi kadınların oy hakkı kullanma, çalışma saatlerinin düzenlenmesi gibi süreçlerle “ekmek ve güller” sloganlarıyla bugünlere gelinmiştir. Bu süreç modern hayatta da kadınların sosyal ve ekonomik açıdan güvence altına alınmalarında önemli rol oynamıştır. Bu süreç modern hayatın içinde bir nebze de olsa hukukunun korunmasına yönelik çalışmaların kaynağı olmuştur. İnsanlık tarihine baktığımızda kadınla..

Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu