Orhan Baylan

 • img

  Meclisten Çekilmek

  • 07 Kasım 2016 10:41

  HDP meclisten çekilme kararı almış.  Sine-i millete dönme kararı değil.  İstifa da değil yani. Meclisinden çekilme kararı sadece. Bu ne demek? Genel Kurul ve komisyon faaliyetlerine katilmayacagiz.  Bölgelerimizde bölücü örgüt için halkı kışkırtmaya, milletvekilliğinin verdiği dokunulmazlık zırhıyla her melaneti yemeye devam edeceğiz, maaşı da alıp çatır çatır yiyeceğiz ama Ankara'da Meclis çalışmalarına katılmayacağız demek. Yani istifa etmiyorlar. Gerçi istifa etmeleri durumunda bile erken seçim değil, "ara seçim" gündeme gelir. Meclis %5 ı kadar vekilli..

 • img

  Bahçeliyi Bekleyen Zor Dönem

  • 26 Ekim 2016 14:26

  Osmanlı tarih sahnesinde ki son repliklerini söylerken; yüz yıllarca hüküm sürdüğü geniş coğrafyadaki etnik yapılar istiklal dönemine düştüğünde, asker kanadın içinden bir yapı "derinleşti." İttihat ve Terakki adıyla yapılandılar.Kendilerini devletin sahibi gibi görüyorlardı ama, onlardan derin bir yapı vardı içlerinde. Onu fark edemediler. Osmanlıcılık, Ümmetçilik, Türkçü ve Turancılık gibi bir arada asla olamayacak fikirleri bir arada tutan güç işte dışarıdan yöneten derin devletten de derin yapıydı. Talat biliyordu bunu ama Enver bunu anlayamadan Türkistan dağlarında Rus M..

 • img

  Daeş Kalmadı Haşd-u Şabi Verelim

  • 19 Ekim 2016 18:38

  El-kaide görevini yaptı DAEŞ devraldı.  DAEŞ görevini bitirdi. Sıra mezhep savaşında... Haşd-i Şabi çıktı.  Usul, yöntem, tip aynı DAEŞ. Sanki iki örgütü de dizayn eden, eğiten, yönlendiren aynı akıl.  Saç, sakal, görünüm, vahşet videoları.  Pazarlama aynı. İslam coğrafyasında azınlık olan şia katiller sürüsüne Sünni Müslümanları katlettirip, o büyük kitleyi nefret ve intikam duygularıyla harekete geçirmek.  Amaçlanan; mezhep çatışmasını başlatmak böylelikle.  Ve bunun için ilk laboratuvar çalışması yapılacak olarak secilen yer, Musul. 2 senedir DA..

 • img

  Musul Halkını Bekleyenler

  • 18 Ekim 2016 15:27

  Musul halkı Irak ordusuna karşı savunma yapıyor.  Çünkü, Şii militanlardan gelecek felaketin DAEŞ'ten beter olacağını biliyor. Fakat direnişin uzaması durumunda da Musul'un havadan bombardımanla Halep'e dönme durumu var ki Allah korusun bu da ayrı bir sorun. Beceriksiz ve korkak Irak ordusunun başarısızlıkları göz ardı edilip, kısa menzilli silahla yapılan direnişi bahane ederek, 1.5 milyon insan yaşayan şehri harabeye, mezarlığa çevrilmesinden korkuyorum. Eğer kısa sürede DAEŞ çekilip şehir teslim alınırsa, şehir halkını bekleyen tehlike, Sünni peşmerge ve Ninova askerl..

 • img

  Ümmi Mihcen

  • 16 Ekim 2016 10:23

  Yaşlı bir kadın yaşardı Medine'nin kenarında. Habeşli, esmer tenli fakir fukara bir kadın. Adı Ümmü Mihcen'di bu kadının.... Resulullah Medine'yi şereflendirdiğinde oda İslam'la şerefyab olmuştu. Ve ben genç ve sağlıklı biri değilim ki erkekler gibi cihada gideyim. Zengin değilim ki infak edeyim der, gayretle bir şey yapmayı isterdi hep. Ve bir gün nasıl faydalı olabileceğini buldu. O da Mescid-i Nebeviyi temizlemeye karar verdi. Madem bu din benim kalbimi temizledi, bende mü'minlerin mescidini temizlerim diyerek her gün onca yolu kat edip mescidi temizlemeye başila..

 • img

  Seyyar Konusu

  • 16 Ekim 2016 10:17

  Dünden beri baya hedef tahtası oldum. Olaya bir başka boyuttan bakalım dedik diye insanlar, garip gureba edebiyatı yaptı durdu. Eyvallah... Size bir hatırlatma yapayım. Bir zamanlar İstanbul sokakları otopark mafyalarınca bölüşülmüştü.Kim kime çalışıyor, kimi nasıl çalıştırıyor belli değildi. İnsanları evleri önünde dövüyorlar, kafalarına göre ücretlendirme yapıyorlardı.Tipleri bozuk, nevirleri dönük adamlara bakarken lahavle çekip isteneni mecburen verip işimize bakıyorduk. Sonra bir gün biri İSPARK diye bir şirket kurup sokakları belediye işletmesine aldı. İnsanlar istihdam edildi. S..

 • img

  Musul Kavgası

  • 13 Ekim 2016 15:58

  Musul'da Amerikan planı çok hainane. Sözde harekatla, aslında DAEŞ'e silah atmadan teslim edilen Musul'u tekrar alacaklar.Gostermelik bir iki sokak savaşıyla Şia Irak Ordusu ve destekçisi 6000 bin şia militanın insafına şehri teslim edecekler. Kahır ekseriyetin Sünni Arap olduğu kentte kan gövdeyi götüreceği aşikar. Irak yönetimi demografik yapıyı değiştirme amacıyla, bu olası büyük ihtimal katliama sessiz kalacaktır.  Musul ve yakın hinderlandinda ki Telafer de büyük göçler yaşanacak, demografik yapıları değişecek o şehirlerin.  İnsanlar katledilecek, kadınlar..

 • img

  Musul'u Almak

  • 10 Ekim 2016 11:16

  Gönülden geçenle, dünyanın gerçekleri her zaman aynı olmuyor be kardeşim. Benim canımda neler çekiyor neler. Musul'u da hatta Kerkük'ü de alalım, hatta çizgiyi Mondros Müterakesi sınırı olan Halep'in 40km. güneyinden Hataya kadar çekiverelim. Bütün dertler bitsin anasını satıyım. Da işte gerçek böyle değil.... 1923 yılında İngilizler Musul ve Kerkük'ü Lozan masasında görüştürmediler. İsmet İnönü'ye; biz aramızda halledelim, Fransızın, İtalyan'ın ne işi var orayla deyip geçiştirdiler. Sonra Türkiye'ye "Plebisit" yapalım diye teklif ettiler. Olur ded..

 • img

  İyi Uykular Türkiyem!

  • 07 Ekim 2016 09:54

  Gebze'den girip göz açıp kapayıncaya kadar Haydarpaşa'ya indi. Orada ki İtalyanları tepeledi. Sonra Daha önce gelmiş olan Selahattin Adil paşa ve Refet Paşa'nın gizlice hazırladığı gemilerle bir kısmı Sirkeci'ye, bir kısmı Karaköy mıntıkasına çıkmaya başladı. Karaköye çıkanlara İngilizler, Sirkeciye çıkanlara Fransız güçleri mukavemet etse de ezici Türk güçleri hemen bu kuvvetleri saf dışı edip şehirde ilerlemeye başladılar. Halkın coşkun nümayişleri arasında muzaffer bir şekilde ilerleyen güçlü Türk ordusu her yerde İngiliz ve Fransız askerlerini aramaya başladı felli..

 • img

  Köpeklerini de Alıp Def Olacaklar!

  • 28 Eylül 2016 10:32

  Türkiye'nin Suriye politikasındaki değişiklik ve yaptığı atak, dengeleri çok değiştirdi.  Ateşkes anlaşmasının bir kısmını yayınlayan Rusya'nın peşinden, Suriye yönetimi de "ABD ve IŞİD arasında ki telsiz görüşmeleri elimizde" diyerek propaganda savaşında ağa babasının yanında yer aldi.  Anlayacaginiz Orta Doğu haritasını istediği gibi çizmeye çalışan ABD kestaneyi çizdirecek.  Türkiye'de her emrini kayıtsız şartsız sorgulamadan uygulayacak bir iktidar getiremeyen Abd ve Batı bu gidişle bölgede daha zor günler yaşayacak. Her ne yaptıysa Türkiye ye diz..

Gündem
Manisa’da 6 HDP’li tutuklandı.
Türkiye
Başbakan Yıldırım'a geçmiş olsun telefonu
Dünya
ABD Ban Ki-mun'un kardeşini istedi .

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu